Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

HannaR 21:21, 24 sie 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Jagodaa napisał(a)


Właśnie zaczęłam czytać o karłowych cisach . Dziękuję za sugestię. Niestety moje dwa żywopłoty z hicksii mają od jakiegoś czasu, kilku lat, trochę misecznika i nie potrafię z tym walczyć.

No niestety nie ma idealnego rozwiązania. Tu ćma, tam miseczniki. Też miałam w tym roku miseczniki na kilku cisach. Pryskałam dwukrotnie na przełomie czerwca i lipca środkami przeciwko misecznikom (wtedy, kiedy spod miseczek wychodzą larwy) - dwoma różnymi, tak jak poleca Mazan na wątku o chorobach cisów. Powinnam była popryskać jeszcze jeden raz, ale nie lubię tego robić i odpuściłam sobie. Zobaczę w przyszłym roku jaki będzie efekt na wiosnę - czy znowu pojawią się miseczki.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 21:26, 24 sie 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Jagodaa napisał(a)


Tylko obok siebie będą dwa różne zywoploty...

Mi to akurat nie przeszkadza. Sama mam żywopłociki z bukszpanu i z cisa - nawet na awatarku. Ale jeśli wolisz, żeby było jednolicie, to trzeba nastawić się na ewentualną walkę z ćmą. Ją też da się opanować, tylko trzeba być czujnym.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Agi2006 22:09, 24 sie 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Jagoda dla mnie pod brzozami najlepsza byłaby sesleria! !!!!!!!!! Fajnie zgralaby się z tą w donicy!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Makao_J 08:00, 25 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Jagoda, cisy i bukszpany bardzo do siebie pasują. W dzisiejszej dobie zachorowalności buksa mieszanie takich murków to wręcz świetne posunięcie i bardzo zrozumiałe.

Oczywiście cisy też mają swojego wroga - misecznika, ale chyba łatwiej go zwalczyć.

Jak się uprzesz to wsadzisz buksy. Nie ma to tamto, ale chcę tylko powiedzieć że gdybyś zmieniła zdanie to nie wydaje mi się aby ogród ucierpiał na takiej zmianie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Jagodaa 08:16, 25 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Czy cisa utrzymam na wysokości 20cm przez długi czas? Wczoraj czytałam i oglądałam i nie mam pewności, że to się uda nawet na 5lat...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 09:22, 25 sie 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38725
A u mnie cisy bardziej chorują niż bukszpany.
Misecznik swoją drogą, ale grzyb potrafi zeżreć większość igieł na krzaku.
A wszystko przez owoce, które gniją. Walczę co roku. Godzinami zbieram owoce, pózniej pryskam po kilka razy... Fakt, że cis odbije nawet od kikuta, ale ładnie to nie wygląda.

Jak już kupować cisy... to tylko te nie owocujące!


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
polinka 09:39, 25 sie 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Jagodaa napisał(a)
Czy cisa utrzymam na wysokości 20cm przez długi czas? Wczoraj czytałam i oglądałam i nie mam pewności, że to się uda nawet na 5lat...


za 5 lat nie bedzie jeszcze problemu z utrzymaniem cisa na takiej wysokości
Zastanawiam się jak będzie z wyglądem takie zywopłotu za 15 lat...MAm najmniejszą odmianę cisa na takie niskie zywopłoty, a i tak mam obawy czy uda mi się go utrzymać cały czas na 25 cm...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 09:40, 25 sie 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Juzia napisał(a)
A u mnie cisy bardziej chorują niż bukszpany.
Misecznik swoją drogą, ale grzyb potrafi zeżreć większość igieł na krzaku.
A wszystko przez owoce, które gniją. Walczę co roku. Godzinami zbieram owoce, pózniej pryskam po kilka razy... Fakt, że cis odbije nawet od kikuta, ale ładnie to nie wygląda.

Jak już kupować cisy... to tylko te nie owocujące!




Juzia, ile razy w sezonie tniesz cisy? Bo te często cięte mało wydają owoców.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Juzia 10:10, 25 sie 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38725
polinka napisał(a)


Juzia, ile razy w sezonie tniesz cisy? Bo te często cięte mało wydają owoców.


Raz, dwa.

U mnie nie ma co ciąć. Słabo rosną. Sucho, korzenie Smaragdów sąsiada i moich świerków... plus grzyb.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
UlaB 10:36, 25 sie 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
polinka napisał(a)


za 5 lat nie bedzie jeszcze problemu z utrzymaniem cisa na takiej wysokości
Zastanawiam się jak będzie z wyglądem takie zywopłotu za 15 lat...MAm najmniejszą odmianę cisa na takie niskie zywopłoty, a i tak mam obawy czy uda mi się go utrzymać cały czas na 25 cm...


Polinko, jaką masz odmianę? Farmen czy inny?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies