Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

UlaB 12:55, 26 sie 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
MartaCho napisał(a)
Ja planuję zamówić teraz cis Hilli na niski żywopłot- wg info w Internetach nie zawiązuje owoców.


Potwierdzam, że nie zawiązuje, ale nie jestem pewna czy da się go utrzymać nisko. Mam go od 2 lat, wiec nie mam z nim wielkiego doświadczenia w kwestii tempa wzrostu, jednak jak patrze na przyrosty 10-letniego (u mnie) Hicksii - w końcu chyba bardzo podobnego - to wątpię, czy sie to uda. Przyrost na moich Hicksii w nienajlepszych warunkach (gleba gliniasta, bez dobroci i przy tujach sąsiada) to lekko 40 cm.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 12:56, 26 sie 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jagodaa napisał(a)
Mam zatrzęsienie, chyba ponad 200


to sadź! nad czym tu mysleć
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Jagodaa 13:01, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Nie da się takiego niskiego zrobić z hilli. Hilli wolniej rośnie, ale wciąż za szybko, hicksii jest opisywany, jako dość szybko rosnący.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 13:03, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
UlaB napisał(a)


to sadź! nad czym tu mysleć


Tzn mam posadzone tak dużo, a sadzonki nowe musiałabym zrobić. Tam że 40 potrzebuje na 3 rzędy.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 13:18, 26 sie 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Oj to heufleriany bym tyle nie sadziła.
Ona szybko rośnie, szybko gęstnieje i cięcie jej 2x w sezonie to średnia przyjemność...biorąc pod uwagę fakt, że masz do cięcia buksy, cisy itp.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Jagodaa 13:31, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Hameln dałaby tam spokojna zieleń, piękne koty i z bielą mi się podoba, z drugiej strony, czy nie stworzę ciemnego kąta i ciężkiej rabaty?

Jesienna rozjaśni i fajnie z krokusami wygląda, szybko jest zielona. Mało pije. Tylko mniej wyeksponują się chyba pnie brzóz.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 13:42, 26 sie 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Czemu mniej? one są takie same na wysokość.

posadź rzadziej...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Jagodaa 13:44, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja ją sadzę co 50cm, tak kiedyś Magnolia radziła. Chodzi mi o mniejszy kontrast, sesleria jest jasna trawą .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
beta 18:37, 26 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Ja z heufleriana nie mam większego problemu...a jak się któraś kępa pokłada tj robię tak jak Magda...
Tam w tych brzozach to fajnie by wyglądało coś takiego transparentnego..naśladującego naturę...nie wiem. Nie znam się...ale jakieś Molinie może... śmiałki...
A ten żywopłocik to mi tam tam średnio..
Brzozy mi się kojarzą z taką naturalną, lekką, zwiewna rabata..a może ostnica? Plamami jeżówki i rozchodniki ?
Tak mnie poniosło ;—)
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 18:40, 26 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jagodaa napisał(a)
Żegnam się ostatecznie z kłosownicą. Od połowy lata wygląda mało efektownie, delikatnie mówiąc.



Miejsce śłoneczno-półcieniste.

Pierwsza myśl - podstawowa zielona hakone
Druga myśl - Hameln - jest też na przeciw w Anabell
Trzecia myśl - s. jesienna, jest wszędzie mało kłopotliwa i szybko zielona

Co wybrać? :/











Wiosną muszę przesadzić zza brzóz Gracki, mają za ciemno i się pokładają. Wsadzę drugi rząd kosaćca syberyjskiego. Będzie po przekwitnięciu udawać trawę . Czas też wyremontować ławkę .


Przerzucam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies