Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

beta 18:41, 26 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jagoda, a te trawy pod świerkami na wprost to miscanty?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Jagodaa 18:55, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
beta napisał(a)
Ja z heufleriana nie mam większego problemu...a jak się któraś kępa pokłada tj robię tak jak Magda...
Tam w tych brzozach to fajnie by wyglądało coś takiego transparentnego..naśladującego naturę...nie wiem. Nie znam się...ale jakieś Molinie może... śmiałki...
A ten żywopłocik to mi tam tam średnio..
Brzozy mi się kojarzą z taką naturalną, lekką, zwiewna rabata..a może ostnica? Plamami jeżówki i rozchodniki ?
Tak mnie poniosło ;—)


Zgadzam się z Tobą. Fajnie wyglądałyby zwiewne trawy z brzozami. I też myślałem o śmiałku. Tylko jakiś w całości mi się to nie klei. Te Anabell, żywopłot z buksa z berberysami. Jakoś nie bardzo. On się zaś sieje jak klosownica, te kępki takie nie wiem sama, dopiero jak kwitnie to fajnie jest. I chyba wolę dywan raczej jednolity. Jakoś tak nie umiem mieszać
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 18:57, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
beta napisał(a)
Jagoda, a te trawy pod świerkami na wprost to miscanty?


ML, chyba za mało mają słońca, bo się nie trzymają w kupie. Nie wiem, czy je tam trzymać. :/
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
beta 19:10, 26 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jagodaa napisał(a)


ML, chyba za mało mają słońca, bo się nie trzymają w kupie. Nie wiem, czy je tam trzymać. :/


też tak pomyslałam ...i chyba jendak za duża konkurencja jesli o wodę chodzi....moje właśnie w miejscu gdzie wcale nie podlewam też się pokłądają i rozkładają...a te pod szopą podlewane są i trzymaja super pokrój...
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
beta 19:11, 26 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a rochodniki bordowe ci tam się widzą?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Jagodaa 19:32, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
beta napisał(a)


też tak pomyslałam ...i chyba jendak za duża konkurencja jesli o wodę chodzi....moje właśnie w miejscu gdzie wcale nie podlewam też się pokłądają i rozkładają...a te pod szopą podlewane są i trzymaja super pokrój...


W donicy lepiej wyglądają, choć też pod świerkami. Ale mają cały czas słońce.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:32, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
beta napisał(a)
a rochodniki bordowe ci tam się widzą?


Pod brzozami, czy pod świerkami? Bordowe kwiaty czy liście?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
beta 20:00, 26 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jagodaa napisał(a)


Pod brzozami, czy pod świerkami? Bordowe kwiaty czy liście?


Sorki. Faktycznie pytanie było nieścisłe :—)
Pod brzozami. Bordowe z liści rozchodniki typu Matrona lub inne fajniejsze
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Jagodaa 20:10, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Matrona jakoś nie bardzo mi się podoba, nie wiem, może trafiłam w szkółce na brzydkie sadzonki.

Mirella proponowała niskie berberysy bordowe i się broniłam . Wciąż mam wizję samej zieleni. Choć pissardi na froncie bardzo lubię.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Nowa12 20:14, 26 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jagodaa napisał(a)
Matrona jakoś nie bardzo mi się podoba, nie wiem, może trafiłam w szkółce na brzydkie sadzonki.

Mirella proponowała niskie berberysy bordowe i się broniłam . Wciąż mam wizję samej zieleni. Choć pissardi na froncie bardzo lubię.


Mnie się podobała Matrona u Monty Dona w programie a w szkółkach już mniej.
Ona chyba musi mieć jakieś mądre miejsce .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies