Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Juzia 20:16, 26 sie 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38892
A widziałaś połączenie bordowych berberysów i seslerii jesiennej????

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 20:16, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Nowa12 napisał(a)


Mnie się podobała Matrona u Monty Dona w programie a w szkółkach już mniej.
Ona chyba musi mieć jakieś mądre miejsce .


Tak, ona musi być częściowo zarośnięta i przebijać się przez jakąś bazę.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 20:18, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)
A widziałaś połączenie bordowych berberysów i seslerii jesiennej????



Coś u Oli mi świta

Nie chciałam iść w ten styl!!!!! Aaaaaaaaaa!!! Nie namawiające mnie na kolory
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 20:20, 26 sie 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38892
Hahahahaa!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 20:39, 26 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Źle to wyszło, bo nie chodzi mi o podążanie za stylem Oli, że nie chce podążać!!! Aaa... już chyba się nie odzywam.

Miałam mieć minimalizm kolorystyczny
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 21:04, 26 sie 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Z traw u mnie od północy rosną ML, rozplenica i stipy. I zaskakuje mnie, że słońca maję tam - może 2 godziny rano i są naprawdę ładne. Są trochę podlewane- jak jest susza to co kilka dni.
W całkowitym cieniu - słońca zero - rośnie Ice dance. W doskonałej kondycji, niemal nie podlewane.
Te trawy uważam za najmiej problemowe w ogrodzie .
Stipy w ostatnie łagodne zimy zimują w ogrodzie - chociaż ja wolę te młode sadzonki, w lutowego wysiewu.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Juzia 21:05, 26 sie 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38892
Jagodaa napisał(a)
Źle to wyszło, bo nie chodzi mi o podążanie za stylem Oli, że nie chce podążać!!! Aaa... już chyba się nie odzywam.

Miałam mieć minimalizm kolorystyczny


ALe ja Cię doskonale rozumiem!
Nie musisz się tłumaczyć

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
MiluniaB 23:07, 26 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Jagodaa napisał(a)
Nie mam z nią doświadczenia. Na zdjęciach wygląda albo bardzo dobrze, albo brzydko, jak zwykła trawa trawnikowa, więc nie wiem, której wersji wierzyć .

Miałam szpaler haufleriany i ładnie wyglądała jedynie wiosną jak kwitła. Później masakra. Kępy brzydkie za niczym nie wyglądające. Kilka razy w sezonie ją ścinałam, ale ładniejsza się nigdy nie zrobiła.

Jak minimalizm to zostań przy rozplenicach. Juzia dobrze pisze, pod brzozami może mieć sucho, ale chyba z podlewaniem u Ciebie nie na problemu skoro ogród tak pięknie bujny
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Margerytka40 09:46, 27 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
MiluniaB napisał(a)

Miałam szpaler haufleriany i ładnie wyglądała jedynie wiosną jak kwitła. Później masakra. Kępy brzydkie za niczym nie wyglądające. Kilka razy w sezonie ją ścinałam, ale ładniejsza się nigdy nie zrobiła.

Jak minimalizm to zostań przy rozplenicach. Juzia dobrze pisze, pod brzozami może mieć sucho, ale chyba z podlewaniem u Ciebie nie na problemu skoro ogród tak pięknie bujny


A moja heufleriana jest bardzo ładna, rośnie w cieniu, bez podlewania. Bardzo ją lubię. Jak rosła w słońcu nie byłam nią zachwycona
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Jagodaa 13:03, 27 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
asica napisał(a)
Z traw u mnie od północy rosną ML, rozplenica i stipy. I zaskakuje mnie, że słońca maję tam - może 2 godziny rano i są naprawdę ładne. Są trochę podlewane- jak jest susza to co kilka dni.
W całkowitym cieniu - słońca zero - rośnie Ice dance. W doskonałej kondycji, niemal nie podlewane.
Te trawy uważam za najmiej problemowe w ogrodzie .
Stipy w ostatnie łagodne zimy zimują w ogrodzie - chociaż ja wolę te młode sadzonki, w lutowego wysiewu.


Mam wrażenie, że u mnie też silne wiatry robią swoje i te trawy przez to miotanie robią się takie rozlazle.
U mnie jakoś turzyce nie za ładnie rosną. Miałam dwie odmiany i nie za ciekawie po czasie wyglądały. W tym roku wyrzuciłam ID, bo ciągle była tak przyschnięta, mimo podlewania.
Stipa baaardzo mi się podoba, ale jeszcze nigdy jej nie miałam. Raz mi nie wzeszła.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies