Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 23:29, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Marlenaa napisał(a)
Na zdjęciach żadnych chwastów nie widać, pięknie jest Ładne zakupy. Bergenie bardzo mi się podobają. Wszyscy mówią, że bez problemowe, ale u mnie chyba jakiś grzyb je atakuje. Najpierw myślałam, że miejsce im nie pasuje to przesadziłam, ale nie pomogło. Niestety muszę je wywalić


Byłam po tym wpisie moje obejrzeć, niektóre listki są zdeformowane, ale mam nadzieje, że to wina dzielenia i ciasnoty w doniczce. Zobaczymy.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:33, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)
Ale ty masz dużo kwiecia pod świerkami!!!
Nawet nie wiedziałam

A czemu berberysowej już nie pokazujesz?

Teraz moja ulubiona jest donica


Bodziszki w zeszłym roku mnie zafascynowały, a w tym roku bardzo się rozrosły, tylko jedna kępka coś podsycha :/. Lubię tę rabatę, ona w dużej mierze idzie na żywioł. Dzwonki nie wiem skąd się wzięły. Jeżówki się przemieściły spod brzóz, mam nadzieję, że naparstnice się rozsieją i na maj nic tam nie ma, więc chcę orliki i może wysokie irysy i na teraz jeszcze dzwonki szerokolistne białe.

PS. zaraz dam berberysy.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Martka 23:35, 05 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jagoda, a czy może pisząc "miecznik" nie miałaś na myśli misecznika? Może zadziałał słownik? Bo misecznika znam, ale miecznika nie mogę nigdzie wygooglować i tak dumam?
Jagodaa 23:36, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Makao_J napisał(a)
Wow, ale ta ściana super wygląda. A ten winobluszcz trójklapowy to już uwielbiam.
Też sobie posadziłam ale na razie mikrusy są.
Marzy mi się tak porośnięte ogrodzenie jak Twoja ściana.


Fak, winobluszcz tu zrobił robotę, choć lepszy byłby bluszcz. Raz zimozielony, dwa z winobluszczu mam setki siewek do wyrywania :/. No ale cóż, jak to się mówi... darowanemu... on nie mój jest, tylko do mnie dotarł zza płotu .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:39, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
beta napisał(a)
Hej

Co prawda nie załadowały mi się wszystkie zdjęcia ale te co widzę bardzo mi się podobają
Śliczny ten powojnik jest to Princessa Diana? Czy jakoś tak


Tak, to ona .

Przyznam, że coraz więcej czasu udaje mi się tam spędzić, trochę też tego pilnuję, bo szkoda mi nie popatrzeć na efekty. Mój 4-latek musi być non stop monitorowany przez swą wrodzoną żywiołowość, więc trudno przesiedzieć tam pół dnia, 5min na godzinę też dobre, a nawet krążenie w okolicy się sprawdza.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:40, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Agi2006 napisał(a)
Jagoda wymiatasz tymi zdjęciami! Zakątek (powtarzam się ) jest do zakochania!!!!!!!!!


Lubię go , nie zawsze tam taki porządek jest .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:48, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Agi2006 napisał(a)
Ja też chętnie zobaczylabym jak obecnie wygląda rabata z erectami. Moje strasznie rozrosly się na boki? Ty swoje trzymasz w ryzach? Przycinasz z szerokości?


Nie przycinam za bardzo z szerokości, dziś obcięłam jakąś odstającą gałązkę. Wczesną wiosną całość przycinam na 20cm i później już nie. Taki są z profilu





A tu z dzwonkami, pojawiły się ze 3lata temu i bardzo mi się tu podobają, rozrosły się tez w dalszej części szpaleru.



____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:51, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Martka napisał(a)


Niesamowity urok ma ten powojnik, (właśnie, powojnik czy nie?) a ten zakątek... no jak tu nie kochać prostoty... chyba odkochałam się na chwilkę w murku a zadurzyłam w tym zakątku no chyba, że pokażesz aktualne zdjęcia murkowej rabaty ? to sytuacja może się znów zmienić?


Tak to powojnik.

Murkowa wygląda aktualnie tak, może już trochę inaczej, bo ścięłam dziś szałwie.



średnie to zdjęcie :/
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:55, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
KasiaBawaria napisał(a)
Cudowny kacik zrobilas Bardzo mi sie podoba.


Dzięki Kasiu
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:59, 05 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Lawenda po trudnej zimie i wielkim znaki zapytania wiosną ładnie odbiła, ale dwie duże kępy wypadły i zaczyna trzecia. Będę jutro pryskać Poliversum, bezpieczny dla ludzi i owadów środek do zwalczania grzyba grzybem .





Takie objawy więdnie i zamiera póżniej:



____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies