Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Agi2006 20:23, 06 lip 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Jagodaa napisał(a)


Nie przycinam za bardzo z szerokości, dziś obcięłam jakąś odstającą gałązkę. Wczesną wiosną całość przycinam na 20cm i później już nie. Taki są z profilu





A tu z dzwonkami, pojawiły się ze 3lata temu i bardzo mi się tu podobają, rozrosły się tez w dalszej części szpaleru.



Jagoda Twoje berberysy wyglądają jak świeżo posadzone. Nie rozchodza się na boki i ta soczysta zielen. Ale to chyba zasługa tego niskiego cięcia wiosna. Ja tnę 20 cm ale od góry
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Jagodaa 22:31, 06 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Agi2006 napisał(a)


Jagoda Twoje berberysy wyglądają jak świeżo posadzone. Nie rozchodza się na boki i ta soczysta zielen. Ale to chyba zasługa tego niskiego cięcia wiosna. Ja tnę 20 cm ale od góry


Myślę, że to kwestia cięcia.

Moje na koniec maja wyglądały tak:





Wtedy za gwiazdę robią czosnki . W tym roku wyższe wyrosły, lepsze niższe są.

Edit: zobacz ile urosły w miesiąc. Nie nawożę ich, żeby nie rosły za wysoko.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:37, 06 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
A tu buk wycieczkowy, który bardzo mi się spodobał. Nie wydaje mi się, aby ktoś w tym miejscu szczególnie się nim zajmował, a był piękny.





Zdjęcie z roweru i nie wyszedł tak pięknie, jak wyglądał w rzeczywistości.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Agi2006 22:48, 06 lip 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Jagoda na wiosnę lecę z sekatorem 20cm nad ziemią. Nie wiedziałam że berberysy można tak drastycznie potraktowac a jeszcze Ci się odwdzięczają

Buk bardzo dostojny! I fajnie wygląda zatopiony w red baronie . Mnie też czeka tworzenie rabaty wokół buczkow wiec może red barona wykorzystam
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agania 22:33, 17 lip 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jagodaa napisał(a)
Czy ktoś zna tę różę? Z ogródka Babci, była niedawno przesadzana, ma już ponad 40lat.

Chcę ją uhonorować i posadzić w lepsze, bardziej reprezentacyjne miejsce. Trochę nie pasuje mi kolorem, ale mam wielki sentyment do nie i cudownie pachnie.

Z herbacianej zmienia się



Warta korony, zadbaj o nią, gdybym ją dostała w rączki też chętnie znlazłaby u mnie miejscóweczkę
Super ta rabata z berberysami, tak ciętymi i prowadzonymi jak żywopłot i to pod drzewami
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mirka 23:12, 17 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Jagoda ja w kwestii cięcia berberysa . Mam takie jak ty tylko ciut zaniedbałam cięcie i zrobiły się łyse od dołu. Myślisz że można je wiosną przyciąć na te 20 cm. od ziemi i się zregenerują?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
MiluniaB 16:43, 20 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Jagoda masz rację - biohumus jest mało wydajny. Ja kupuję w Biedronce, ale ciągle mi go mało. Efekt po podlaniu jest - ja go chwalę.

Przejrzałam jeszcze raz zdjęcia Twojego miejsca wypoczynkowego - no bajka. Jak się kopiuje takie zdjęcia na Pinterest?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Jagodaa 13:03, 25 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Cały sezon nie było u mnie ćmy, a teraz sobie wybrała czas ataku na mój tygodniowy urlop :/ tyle ognisk jeszcze nie miałam. Opryskalam Lepinoksem, a po 2h deszcz :/ Nie wiem, czy zadziała. Ile się dało wyszukać larw, tyle unicestwilam, ale wiadomo, że to kropla w morzu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 13:07, 25 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Agania napisał(a)


Warta korony, zadbaj o nią, gdybym ją dostała w rączki też chętnie znlazłaby u mnie miejscóweczkę
Super ta rabata z berberysami, tak ciętymi i prowadzonymi jak żywopłot i to pod drzewami


Będę musiała ją ponownie przesadzic i będzie to stresujące. Przy pierwszym przesadzaniu w ogóle nie myślałam o ryzyku, ani o miejscu, tak tylko wykonałam i wsadziłam bez dodatkowych starań, żeby tylko uratować, a teraz już przemyślenia i obawy, czy się uda drugi raz.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 13:09, 25 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mirka napisał(a)
Jagoda ja w kwestii cięcia berberysa . Mam takie jak ty tylko ciut zaniedbałam cięcie i zrobiły się łyse od dołu. Myślisz że można je wiosną przyciąć na te 20 cm. od ziemi i się zregenerują?


Myślę, że tak. Kiedyś ścięłam do zera tę podstawową, bordową odmianę, bo wyrosła na 2m i odbił piękny krzak. Berberysy lubią cięcie, nawet radykalne. Najlepiej wczesna wiosną to zrobić, wtedy fajnie ruszą bez marnowania sił na wysokie pędy.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies