Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 00:23, 06 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)


Wcale nie średnie!
Rabata jest mega!

Wiśnie tniesz?


Tyle lat coś zmieniam i dokładam, że czasem mi się wydaje, że te buksy zbyt eleganckie do reszty .

Nie tnę wiśni, ostatnia trochę buja bo ma cień. Do tego w tym roku złapały grzyba od wiśni owocowej, której co rok od kilku lat zamierają końcówki młode i deformują się owoce. Niestety muszę ją wyciąć, bo na tak dużym drzewie nie poradzę sobie z walką. Kilka gałązek suchych pojawiło się na umbrach i stąd decyzja. Umbry dam radę spryskać.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 00:25, 06 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)
Też będę na dniach robić podobną rabatę.
Brzozy i kosodrzewiny.
Tylko moje brzozy to tak 1/3 twojej

Twoja wcale nie taka bida.
Za dwa lata już będzie zachwycać


Tak właśnie pomyślałam i "zawróciłam po nią" . najważniejsze, że ma trzy pnie i jest mocno rozgałęziona. Ciekawe, czy te gałęzie nie będą zamierać z czasem, niekiedy się tak dzieje z tymi dolnymi.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Martka 00:29, 06 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jagodaa napisał(a)


Ano


To dobrze, że "na rynku" nie objawił się kolejny szkodnik cisowy. Tak, historie o miseczniku znam i mrożą krew w żyłach.
Co do zdjęcia rabaty przy murku tak sobie, no bardzo średnio, bo... dlaczego tylko jedno ujęcie? mam dwa ulubione miejsca w Twoim ogrodzie, murek i zakątek, regularnie będę upraszać o zdjęcia Rabata z brzozami będzie piękna.
Jagodaa 10:16, 06 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Trudno było zrobić zdjęcia, bo trawa całkowicie wypalona po upałach, przez to dalsza perspektywa bardzo traci na urodzie, a aktualnie przez rabata stoi basen, więc nic nie widać . Odpuszczam i trawnik, i umiejscowienie basenu. Nie ma sensu walczyć z wiatrakami, a dziecko ma radoche.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Martka 11:47, 06 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jagoda, to oczywiście był żart, ze średnia, rabata jest super i tak ma ponadczasowo. Priorytetem jest wygoda, radocha z basenu bezcenna i bardzo dobrze to rozumiem
Jagodaa 12:03, 06 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Martka napisał(a)
Jagoda, to oczywiście był żart, ze średnia, rabata jest super i tak ma ponadczasowo. Priorytetem jest wygoda, radocha z basenu bezcenna i bardzo dobrze to rozumiem


Ja wiem, że żart . Chciałam pokazać szerszą perspektywę i zrobić więcej zdjęć, bo też lubię tę berberysy, ale kiepsko to wszystko razem wyglądało .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
MiluniaB 12:12, 06 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387


Ta rabata zawsze mnie zachwyca i pamiętasz, że była moją inspiracją?

Fajnie, że częściej jesteś na forum. Podglądam poczynania z nową rabatą

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Mirka 12:56, 06 lip 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Jagoda ja nawet chciałam skopiować od ciebie tę rabatę .Berberysy na nią mam ale nie mam pojęcia jak ją u siebie wkomponować Ech
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Jagodaa 13:11, 06 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
MiluniaB napisał(a)


Ta rabata zawsze mnie zachwyca i pamiętasz, że była moją inspiracją?

Fajnie, że częściej jesteś na forum. Podglądam poczynania z nową rabatą



Pamiętam

Nowa rabata powstaje w trudnych warunkach, rośliny czekają już od 1,5 mca w doniczkach. Szkoda mi ich i działam mimo upałów. Wszystko suche, sucha trawa urok ogrodowi.

Nowa rabata ma słabe tło, nic się nie będzie początkowo eksponować, bo zbyt duże tam zamieszanie. Podobno drzewa za płotem będą przesadzone w tym roku. Na żywopłot z cisów poczekam trochę, tym bardziej, że muszę walczyć ze szkodnikami.

Wczoraj zrobiłam próbę podlania świerka serbskiego w złej kondycji biohumusem , będę też chyba podlewać cisy. Pamiętam, jak Syla kilka lat temu chwaliła efekty po podlaniu całego ogrodu. Tylko trochę mało wydajny on jest.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 13:12, 06 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mirka napisał(a)
Jagoda ja nawet chciałam skopiować od ciebie tę rabatę .Berberysy na nią mam ale nie mam pojęcia jak ją u siebie wkomponować Ech


Gdzieś się znajdzie miejsce. Jeśli nawet nie na całość, to fajnie wyglądają drzewa posadzone tym berberysem.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies