Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

nicol21 21:58, 19 maj 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10345
Jagodaa napisał(a)


No właśnie to plus krokusów, że ich przybywa, a nie ubywa, jak tulipanów .

Świdośliwa sadzona rok temu, w tym sezonie będę mogła dopiero coś powiedzieć o przyrostach, bo się zadomowiła.


To dawaj znać. Piękny okaz masz, ciekawa jestem czy będzie kolejne gałązki z ziemi wypuszczać czy raczej rosnąć tymi co już ma.

Rabata z brzozą wielopienną będzie super. Nie wiem czy daje się 2 czy zwykle jak więcej to już 3... Po paru latach się nawet jedna rozrośnie i da mocny efekt.
a cisy chcesz sadzić jak wyrwiesz ligustra? czy może posadzić przed/za z odstępem i dać im ze 3-4 lata żeby sobie urosły i potem wywalić ligustra?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Jagodaa 22:06, 19 maj 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
nicol21 napisał(a)


To dawaj znać. Piękny okaz masz, ciekawa jestem czy będzie kolejne gałązki z ziemi wypuszczać czy raczej rosnąć tymi co już ma.

Rabata z brzozą wielopienną będzie super. Nie wiem czy daje się 2 czy zwykle jak więcej to już 3... Po paru latach się nawet jedna rozrośnie i da mocny efekt.
a cisy chcesz sadzić jak wyrwiesz ligustra? czy może posadzić przed/za z odstępem i dać im ze 3-4 lata żeby sobie urosły i potem wywalić ligustra?


To już mogę powiedzieć, że mam dwie nowe odnogi pod śś, więc ona wypuszcza chyba je non stop . Nie wiem, co z nimi zrobić, szkoda mi uciąć. Jeszcze muszę nad nią popracować, zrobić odciąg jeden gałęzi, bo po lewej jest trochę płaska, taka zbita w kupę.

Ligustra na razie zostawię, nie będę sadzić cisów, bo one muszą być na jego miejscu, poza tym, trudno byłoby tam włazić i go później usuwać, bo zaraz za nim donica się zaczyna i trzebaby z nowej rabaty przeprowadzać operacje. Jak już nie będę miała na co wydawać kasy w ogrodzie, to kupie wielkie cisy i zrobi się podmianę, czyli za 100lat .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
kamasja 09:47, 20 maj 2021


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Jagodaa napisał(a)
W moim nogi są jasnoszare, tutaj chyba białe. Poduszki mam podobne, grafitowe.

Dokładnie tak, musiałabym zobaczyć na żywo, u Ciebie wyglądały na białe a w opisie w sklepie szare. Dzięki jeszcze raz.
____________________
Z miłości do bukszpanów
Wiaan 15:51, 22 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Jagoda czy sesleria jesienna nadawalaby się wizualnie od frontu? Mam taki pasek nizagospodarowany w żwirku, tak na 5 szt, dużo słońca. Nie miałam jej ale ponoć wcześnie startuje. Pozostałe rosliny od frontu mam zimozoelone. Co myślisz?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Marlenaa 19:08, 22 maj 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
W końcu dotarłam do Ciebie Całego wątku nie ogarnę, nie ma szans Piękne rabaty tworzysz. Co do ostatniego Twojego projektu rabaty, jestem za brzozą wielopniową. Fakt ciężko je znaleźć i są drogie. Ostatnio widziałam prześliczne, tylko, że w znanej szkółce nad Warszawą Daleko od Ciebie.
A co do świdośliwy, mam dwie. Jedną od pięciu lat, chciałam aby nie była wielopniowa i wycinałam co wyrosło, a ona coraz więcej odnóg wypuszczała. W tym roku to już mega przesadziła więc poddałam się, już nie wycinam. Drugą mam dwa sezony, nie ruszam jej i jak na razie więcej nie wypuszcza. Ale one mają to do siebie, że rozrastają się odnogami. Pozdrawiam
____________________
krowy, staw i my
Martka 21:02, 22 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jagoda, od dawna już chcę postudiować Twój wątek, trafiłam kiedyś do Ciebie na chwilę przez ... zdjęcie berberysów przy murku na pintereście, zachwyciła mnie ta realizacja. Teraz zajrzałam od końca i znalazłam coś takiego i powiem, że prostota tego zdjęcia mnie urzeka. Genialne tło, genialne połączenie roślin wiosennych. Podpatrzę sobie Twoje poczynania, jeśli pozwolisz. Gratuluję i trzymam kciuki za nową rabatę

Jagodaa napisał(a)




Annna12 22:52, 25 maj 2021


Dołączył: 05 wrz 2019
Posty: 276
Witam, ja sobie tu przycupnę choć wątek znam doskonale już od dawna. Twoja raba z Erectą to mistrzostwo z murkiem w tle... Zresztą Erecte podkradłam do siebie - za co przepraszam ale... ponoć kradziona odszczepka zawsze pięknie urośnie

Jagoda a może Amelanchier wielopniowy... Myślałaś nad nim? Piękne są te drzewka solo.. sama nad nim myślę jako solitier...
____________________
Ogród z koroną w tle...
Wiaan 09:05, 31 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Jagoda w jakich odległościach najlepiej posadzić seslerię jesienną?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
vita 22:35, 07 cze 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Hej, ciekawa ta ostatnia projektowana przez Ciebie rabata. Jak i pozostałe. Z pietyzmem urządzane. Dorembos tak trudno dostać? Seslerii jakoś nie lubię, może powinnam dać jej więcej miejsca?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
KasiaBawaria 13:29, 10 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Malo ciebie tutaj sypnij fotkami
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies