Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 13:13, 25 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
MiluniaB napisał(a)
Jagoda masz rację - biohumus jest mało wydajny. Ja kupuję w Biedronce, ale ciągle mi go mało. Efekt po podlaniu jest - ja go chwalę.

Przejrzałam jeszcze raz zdjęcia Twojego miejsca wypoczynkowego - no bajka. Jak się kopiuje takie zdjęcia na Pinterest?


W przyszłym sezonie będę więcej używać biohumusu, teraz może już trochę późno na to. Na pewno będę jeszcze podlewać nim buksy, bo je zmaltretowala ćma.

Kiedyś miała zainstalowany taki guzik do zapisywania zdjęć na pinterescie, aktualnie nie zapisuje za często, te dlatego, że mi ten guzik zniknął .

Kiedyś wstawię zdjęcia kącika przed, bo wtedy widać, jak diametralnie się to miejsce zmieniło na lepsze . Będzie to te motywacja dla mnie w walce z przeciwnościami w tym sezonie. Ćmy, miseczniki, opuchlaki.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
KasiaBawaria 08:54, 26 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Uwielbiam te berberysy u ciebie.Bardzo mi sie podobaja, ale nie lubie ich kolcow.
____________________
Zapraszam na kawe
Marlenaa 11:28, 27 lip 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Jagodaa napisał(a)


Dziś zrywałam darń, a raczej zbierałam siano.





Nowa rabata będzie piękna Ale u Ciebie susza. Na podlasiu w tym roku, jak na razie, jest dobrze. Nawet nawadniania nie trzeba włączać.
____________________
krowy, staw i my
Jagodaa 12:12, 27 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
KasiaBawaria napisał(a)
Uwielbiam te berberysy u ciebie.Bardzo mi sie podobaja, ale nie lubie ich kolcow.


Tak, kolce są uciążliwe przy cięciu i sprzataniu po nim. Zakładam specjalne rękawice skórzane, to są chyba spawalnicze, bo nic innego nie chroni, a te w 80%, bo też niekiedy kolce je przebijają.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 12:15, 27 lip 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Marlenaa napisał(a)


Nowa rabata będzie piękna Ale u Ciebie susza. Na podlasiu w tym roku, jak na razie, jest dobrze. Nawet nawadniania nie trzeba włączać.


Aktualnie jest już lepiej, ale dwa, trzy tygodnie temu trawa była spalona nawet w miejscach półcienistych. Od kilku lat nie podlewam trawnika, tylko rabaty, bo nie miało to na mojej glebie większego sensu. Ciągle jeszcze coś zmieniam, więc nawadniania trawnika póki co nie planuje, a ręczne podlewanie jest zbyt czasochłonne.

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Nowa12 21:53, 27 lip 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Pierwszy raz się spotkałam z tak niskim cięciem berberysów ale dobrze wiedzieć że tak też można. Ja to zawsze tylko korekcyjnie a tu proszę .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Johanka77 07:37, 28 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jagodaa napisał(a)


Nie przycinam za bardzo z szerokości, dziś obcięłam jakąś odstającą gałązkę. Wczesną wiosną całość przycinam na 20cm i później już nie. Taki są z profilu





A tu z dzwonkami, pojawiły się ze 3lata temu i bardzo mi się tu podobają, rozrosły się tez w dalszej części szpaleru.





Dziś rano zapragnęłam mieć erekty! No piękne są u Ciebie!
I taaakie soczyste!

Widzę, że nowa rabata obsadzona.
Ile ostatecznie brzóz tam sadzisz? Tylko tę jedną?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Makao_J 08:24, 28 lip 2021


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Powstaje kolejna rabata?

Wrzuć fotki całego ogrodu. Tak żeby cały było widać. Pokazywałaś już tak ogród?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Wiaan 11:46, 20 sie 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Jagoda powiedz proszę czy śliwowisnie, które masz u siebie czy je podcinasz, czy swobodnie rosną? Cały czas plączą mi się po głowie tylko zależałoby mi na tym aby nie urosły im duże korony. Znalazłam takie sczepione na 170 cm i pan zapewnia, że można co roku ciąć koronę aby nie urosła zbyt duża, nie wiem po prostu czy ona nadaje się aby trzymać ją w ryzach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Beata36 10:22, 01 paź 2021

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Jagudko przeglądam po Cichu Wasze ogrody i powiem Ci że Twoim jestem tak zachwycona że jak nie mogę przejrzeć kolejnej strony wątku w dzień to siedzę nocami i zerkam...piękne zestawienia roślin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies