Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 19:03, 02 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Asisko_2005 napisał(a)


nie, nasionka na 100% ok, tylko co ja robie nie tak? mozna przelać w okresie kiełkowania?


Nie mam pojęcia, ja mam małe doświadczenie w sianiu .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:10, 02 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
leon60 napisał(a)
kłosownicę chcesz pociągnąć po całej długości świerków czy zostaje tak jak widać?


Jeszcze nie wiem, a jak myślisz?

Na pewno jeśli ten bukszpan miałby być, to tylko tak równo jak się mur zaczyna, na mijankę jakby.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
leon60 19:19, 02 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Jagodaa napisał(a)


Jeszcze nie wiem, a jak myślisz?

Na pewno jeśli ten bukszpan miałby być, to tylko tak równo jak się mur zaczyna, na mijankę jakby.

kurcze sama nie wiem co Ci doradzić ale pomyślałam, że fajnie by tam wysoka molinia wyglądała albo gracki na całej długości
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Jagodaa 19:53, 02 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
leon60 napisał(a)

kurcze sama nie wiem co Ci doradzić ale pomyślałam, że fajnie by tam wysoka molinia wyglądała albo gracki na całej długości


Trochę problemu w organizacji tej rabaty nastręcza mi fakt, że ona jest jakby przecięta tą rabatą prostopadłą z Hortkami. Teraz sobie tak myślę, że to chyba właśnie argument, że pod świerkami powinno być jednolicie na całej długości.

Czy się mylę i powinnam na wysokości cisowego żywopłotu zrobić coś innego?

Pierwsza myśl była taka, że jednolicie pod świerkami, szpaler czegoś, tego samego . A pod choinami powtórka Increbiball.

Tu w letnim rozkwicie



to niewyraźne, ale widać w miarę całość



i tu

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:54, 02 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Z góry też lepiej widać zasadność powtórzenia bukszpanowego dywanika .

edit:

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
nawigatorka 20:32, 02 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A Ty masz klosownice w 2 rzedach a z nia jezowki a za nimi cco?jak u Gosi? Ja mam taki plan na przyszly rok ale z bialymi jezowkami - tydzien temu je sadzilam. Jaki masz rozstaw klosownic i masz jakies doswiadczenia z jej siewem bo ja mam troche nasion i chce sprobowac na wiosne.a moze masz jakies zbedne nasionka
Sorry za pytania od czapy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Jagodaa 20:51, 02 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
nawigatorka napisał(a)
A Ty masz klosownice w 2 rzedach a z nia jezowki a za nimi cco?jak u Gosi? Ja mam taki plan na przyszly rok ale z bialymi jezowkami - tydzien temu je sadzilam. Jaki masz rozstaw klosownic i masz jakies doswiadczenia z jej siewem bo ja mam troche nasion i chce sprobowac na wiosne.a moze masz jakies zbedne nasionka
Sorry za pytania od czapy


W dwóch, za jeżówkami Gracillimusy i cisowy żywopłot (dużo powiedziane: żywopłot). Gośka ma inaczej, z obiedką chyba te jej jeżówki są.

Kłosownica co 70cm, u mnie taka wielka nie rośnie, jak u malkul, może w przyszłym sezonie. Rozrosła się błyskawicznie, sadziłam jesienią 2014.

30.04.2015



15.07.2015



A teraz robię eksperyment z sadzonkami z lasu



Nasion nie zbierała, ale pewnie się rozsiała, bo ją zostawiłam samą sobie, więc, jeśli będą siewki, to Ci wyślę , o ile nie upolujesz w lesie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 20:54, 02 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
uhuhuhuh a moim brzozom jak pieńki przybrały! teraz dopiero widzę, jak wstawiłam to wiosenne zdjęcie . Jeszcze raz takie są! A tak kręciłam nosem, że się nie doczekam białej kory przez kilka lat
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
nawigatorka 21:03, 02 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Czadowata rabata.dziekuje za wnikliwe fotki ja planuje.klosownice w 2 rzedach na mijanke.masz 70cm w jednym rzedzie? I stykaly sie w tym roku?

Tez myslalamo grackach zamiast obiedki.fajnie u Ciebie to wyglada.ja w plecach bede miala serby. A tych jezowek masz duzo. Ja mam 13 sadzonek co metr a pomiedzy nimi bede jeszcze dosiewala.

Na prawde w lesie znalazlas? A w jakim? Sadzonki chetnie bym kupila gdybys miala

____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ren133 21:37, 02 lis 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagoda śliczne masz te jeżówi
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies