Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Madzenka 06:53, 03 lis 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jagoda dosadzilabym świerki na calosci aby zrobić jednolite tło, zasłonisz śmieci sąsiada, wyeksponujesz umbry i płonące berberysy , na tym jednolitym tle jeszcze piekniej bedą wygladać.
Choiny z pewnością wykorzystasz na piękny żywopłocik w innym miejscu. Ciekawa jestem na co sie zdecydujesz przy niskich nasadzeniach.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
siakowa 07:31, 03 lis 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Jagodaa napisał(a)
Z góry też lepiej widać zasadność powtórzenia bukszpanowego dywanika .

edit:


żywopłocik świetny jako powtórzenie. Za nim przeciągnełabym tak jak piszesz kłosownice ale moze jeden rząd? i zostawiłabym te danice. A jełśli masz tam miejsce to za kłosownicą na plecach jej pociągnełabym jeszcze te jeżówki zeby nie dodawac nic innego bo cięzko bedzie skomponowac coś co połąączy jeżówki i hortki. Dopiero za horkami coś nowego może samo ml z zawilcami?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Jagodaa 09:25, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Madzenka napisał(a)
Jagoda dosadzilabym świerki na calosci aby zrobić jednolite tło, zasłonisz śmieci sąsiada, wyeksponujesz umbry i płonące berberysy , na tym jednolitym tle jeszcze piekniej bedą wygladać.
Choiny z pewnością wykorzystasz na piękny żywopłocik w innym miejscu. Ciekawa jestem na co sie zdecydujesz przy niskich nasadzeniach.


Zdaję sobie sprawę, że zawaliłam z tymi świerkami, ale gdy sadziłam żywopłoty, byłam zafascynowana mieszanymi żywopłotami Danusi i nie do końca przemyślałam, jak to się sprawdzi u mnie .

Największy problem będzie z zakupem świerków, bo te mają już 3m i nawet ponad... Liczę, że z czasem się wyrównają, jeśli dostałabym takie 2m.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
nawigatorka 09:34, 03 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Jestem za jednita sciana i powtórzeniem bukszpana.

Ja u siebie tworze cos podobnego: tlo z serbow przed nimi miscant variegatus,przed nim biale hortki,przed nimi rozplenice a w dalszym biegu tego żywopłotu: serby, przed nimi gracki lub obiedka,przed nia biale jezowki a na brzegu klosownice.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
lindsay80 09:48, 03 lis 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Jagodaa napisał(a)


Zdaję sobie sprawę, że zawaliłam z tymi świerkami, ale gdy sadziłam żywopłoty, byłam zafascynowana mieszanymi żywopłotami Danusi i nie do końca przemyślałam, jak to się sprawdzi u mnie .

Największy problem będzie z zakupem świerków, bo te mają już 3m i nawet ponad... Liczę, że z czasem się wyrównają, jeśli dostałabym takie 2m.


Znajdziesz - zaraz Ci wyśle 2 namiary!

Też jestem za świerkami, ta choina jakoś tam niewidzialna jest....
____________________
Tu ma być ogród :)
siakowa 09:52, 03 lis 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
lindsay80 napisał(a)


Znajdziesz - zaraz Ci wyśle 2 namiary!

Też jestem za świerkami, ta choina jakoś tam niewidzialna jest....

wlasnie chciałam do Ciebie skierowac jagode
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
lindsay80 10:02, 03 lis 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
siakowa napisał(a)

wlasnie chciałam do Ciebie skierowac jagode


Już jej wszystko napisałam
____________________
Tu ma być ogród :)
Jagodaa 10:15, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
siakowa napisał(a)

żywopłocik świetny jako powtórzenie. Za nim przeciągnełabym tak jak piszesz kłosownice ale moze jeden rząd? i zostawiłabym te danice. A jełśli masz tam miejsce to za kłosownicą na plecach jej pociągnełabym jeszcze te jeżówki zeby nie dodawac nic innego bo cięzko bedzie skomponowac coś co połąączy jeżówki i hortki. Dopiero za horkami coś nowego może samo ml z zawilcami?


Myślisz dokładnie, jak ja! jeden rząd kłosownicy, już tam jest wsadzona ta z lasu . za nimi jeżówki, ML przesadzone będą chyba, bo do kłosownicy mi się nie podobają. Kulki może próbnie zostaną, bo fajnie nawiązują do donicy i od wyjścia z domu jest fajna perspektywa na nie w oddali.

A od przełamania rabaty tą prostopadła coś innego, zawilców mam dużo i muszę je uporządkować, to dla nich dobre miejsce, bo na jeżówki może być za mało słońca.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:39, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
nawigatorka napisał(a)
Jestem za jednita sciana i powtórzeniem bukszpana.

Ja u siebie tworze cos podobnego: tlo z serbow przed nimi miscant variegatus,przed nim biale hortki,przed nimi rozplenice a w dalszym biegu tego żywopłotu: serby, przed nimi gracki lub obiedka,przed nia biale jezowki a na brzegu klosownice.


Dziękuję za głos. Z tego co zauważyłam, lubimy podobne klimaty, więc tym bardziej się cieszę, że i Ty potwierdzasz sens tego co wymyśliłam .

Będziesz miała piękną rabatę . Białe jeżówki są super, ja na razie nie mam gdzie ich posadzić. Te moje różowe dają trochę luzu rabacie. Uwielbiam je i mam nadzieję, że ich nie pożrą opuchlaki .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
anna_t 11:23, 03 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Jagódka obserwuję rozmowę po cichutku bo dupa ze mnie w doradzaniu jeszcze ale powiem Ci ze jak zdecydujesz się przesadzić te choiny i się przyjmą to będziesz moim guru mogę Cie tylko prosić abyś przypomniała sobie z jakiego powodu posadziłaś tak żywopłot, może wróć do tej realizacji Danusi i znów się zainspiruj również niższymi piętrami rabat przesadzić zawsze zdążysz masz już rabatę wyjątkową na całym forum może stworzysz następną inną od wszystkich trzymam kciuki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies