Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 16:55, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
katiaxx napisał(a)
Ja nie doradzę bo czytam z pracy i coś się pogubiłam co do tła ...
ale zaciekoaiło mnie to przed jeżówkami - kłosownica?
bardzo super


eeee, a w czym się tu gubić, to tylko dosadzenie 4 świerków na końcu działki za wielką brzozą

Tak kłosownica , kłosownica leśna, bo taka jest pełna nazwa .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
nawigatorka 17:04, 03 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Jagodaa napisał(a)


Faktycznie pominęłam Twojego posta .

U mnie przy rozstawie 70cm kępy się jeszcze nie stykają. Jeśli masz lepszą glebę, to pewnie będą bardziej się rozkładać, jak u Gośki. U mnie rosną w bardzo gorącym, nasłonecznionym miejscu, więc może dlatego też są takie bardziej zbite. No i te susze im nie służyły, choć mam tam nawadnianie, to nie lałam codziennie wody.

Wczesną wiosną łatwo znaleźć kłosownicę w lesie, bo ona chyba najszybciej się zieleni jest bardzo soczysta i ma strasznie delikatne źdźbła, lekkie bardzo. Jest jeszcze podobna trawa, ale bardziej wpada w niebieski i jest sztywniejsza, można pomylić. Latem potwierdziłam sobie w czasie kwitnienia, że to na pewno ona i poszłam na łowy niedawno. To las raczej liściasty, lekko mieszany może. Ciekawe, czy będzie tak samo rosnąć, poczekamy do wiosny, to się okaże. Jak będę miała sadzonki, to Ci wyślę w prezencie .

Mój ogród nie jest jeszcze jednolity, jak już pisałam, na początku miałam trochę inną wizję. Wciąż jestem rozdarta, bo uwielbiam np. ogród Syli, zawsze to podkreślam, że czytając pierwszą część jej wątku tak bardzo się zmobilizowałam do pracy, nawet tej bardzo ciężkiej, i uwierzyłam, że najważniejsze są chęci, nie ma co piętrzyć przeszkód i marudzić .

Musze pomyśleć nad tym rozstawem, bo u mnie będą rosły na bardzo tłustej, czarnej ziemi - takiej co się do łopaty przykleja, a chciałm by się lekko z soba stykała. ale nawadniania na razie tam nie przewiduje.
przy okazji wizyty w lesie rozejrze sie za kłosownicą.
Za sadzonki byłabym niezmiernie wdzięczna
co do stylu ogrodu to ogród Syli i jemu podobne też bardzo mi się podobają, ale staram się juz pilnować i wszystkie nasadzenia minimalizować.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Sebek 19:04, 03 lis 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jagodaa napisał(a)


Aniu, tu każdy coś przesadza, często wielkie egzemplarze, z sukcesem, więc choiny nie powinny być jakimś ogromnym wyzwaniem. Ważna odpowiednia pora i zapewnienie stałej wilgotności i oczywiście wykopanie z jak największą bryła korzeniową.

Nie sugerowałam się konkretną realizacją Danusi. Przeglądałam zdjęcia z jej ogrodów i zwracałam uwagę na rośliny, które się sprawdzają.

Ja nie mam cierpliwości do długich poszukiwań, przeglądania setek zdjęć w necie, oglądanie sławnych projektów. Pewnie stąd wzięła się szybka decyzja o żywopłotach, początkowe myślenie schematami, bo łatwo coś odwzorować, skorzystać z gotowego wzoru. Ale u mnie się to nie do końca sprawdza. Po czasie (roku) sprecyzowały się moje upodobania co do ogrodu. Owszem, podpatruję rośliny, czasem całe zestawienia, czasem coś przeniosę do siebie, ale najbardziej lubię to, co w większości powstało wg mojego pomysłu. I aktualnie, przede wszystkim, nie spieszę się już z decyzjami, a z zakupami to już w ogóle .

I dlatego teraz denerwuje mnie ta dziura - bo mam już świadomość, jak chciałabym, żeby mój ogród wyglądał i czego w nim potrzebuję.


Tobie zajęło to rok - mi 4 lata Ale za to ile doświadczeń mam po drodze
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Jagodaa 19:30, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Sebek napisał(a)


Tobie zajęło to rok - mi 4 lata Ale za to ile doświadczeń mam po drodze


hehehe, bo ja już dużo mniej czasu mam niż Ty Sebek , ja już nawet nie pamiętam jakie przedmioty miałam na tej naszej ekonomii .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:31, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
nawigatorka napisał(a)

Musze pomyśleć nad tym rozstawem, bo u mnie będą rosły na bardzo tłustej, czarnej ziemi - takiej co się do łopaty przykleja, a chciałm by się lekko z soba stykała. ale nawadniania na razie tam nie przewiduje.
przy okazji wizyty w lesie rozejrze sie za kłosownicą.
Za sadzonki byłabym niezmiernie wdzięczna
co do stylu ogrodu to ogród Syli i jemu podobne też bardzo mi się podobają, ale staram się juz pilnować i wszystkie nasadzenia minimalizować.


Wypytaj jeszcze malkul i wyciągnij średnią .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Madzenka 20:16, 03 lis 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Uff pomyliłam kosmatkę z kłosownicą ... I bałam się że znów mus rewolucjonizować!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Jagodaa 20:42, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Madzenka napisał(a)
Uff pomyliłam kosmatkę z kłosownicą ... I bałam się że znów mus rewolucjonizować!


oo oo ... fajna ta kosmatka , kto wie?!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 20:51, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Dawno zrobione, ale nie było czasu wstawić. Aktualnie na Umbrach już bardzo mało liści, a berberysy jeszcze się trzymają .



W półcieniu przebarwiają się bardziej na pomarańczowo









Nie jestem przekonana, czy wszystkie trawy to na pewno Gracki, bardzo różnią się wysokością...

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 20:56, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943


____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
nawigatorka 21:01, 03 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Jagodaa napisał(a)



miodzio. dosłownie i w przenosni
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies