Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 11:47, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
lindsay80 napisał(a)


Znajdziesz - zaraz Ci wyśle 2 namiary!

Też jestem za świerkami, ta choina jakoś tam niewidzialna jest....


Dzięki! Jeśli nie znajdę u mnie w pobliżu, to będę do nich uderzać .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:49, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
siakowa napisał(a)

wlasnie chciałam do Ciebie skierowac jagode


ja już się wczoraj sama skierowałam do Edytki w sprawie, która ma nabrać rozpędu wiosną . Owa sprawa była już omawiana podczas ostatniej zimy, ta z bluszczem w tle .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 12:05, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
anna_t napisał(a)
Jagódka obserwuję rozmowę po cichutku bo dupa ze mnie w doradzaniu jeszcze ale powiem Ci ze jak zdecydujesz się przesadzić te choiny i się przyjmą to będziesz moim guru mogę Cie tylko prosić abyś przypomniała sobie z jakiego powodu posadziłaś tak żywopłot, może wróć do tej realizacji Danusi i znów się zainspiruj również niższymi piętrami rabat przesadzić zawsze zdążysz masz już rabatę wyjątkową na całym forum może stworzysz następną inną od wszystkich trzymam kciuki


Aniu, tu każdy coś przesadza, często wielkie egzemplarze, z sukcesem, więc choiny nie powinny być jakimś ogromnym wyzwaniem. Ważna odpowiednia pora i zapewnienie stałej wilgotności i oczywiście wykopanie z jak największą bryła korzeniową.

Nie sugerowałam się konkretną realizacją Danusi. Przeglądałam zdjęcia z jej ogrodów i zwracałam uwagę na rośliny, które się sprawdzają.

Ja nie mam cierpliwości do długich poszukiwań, przeglądania setek zdjęć w necie, oglądanie sławnych projektów. Pewnie stąd wzięła się szybka decyzja o żywopłotach, początkowe myślenie schematami, bo łatwo coś odwzorować, skorzystać z gotowego wzoru. Ale u mnie się to nie do końca sprawdza. Po czasie (roku) sprecyzowały się moje upodobania co do ogrodu. Owszem, podpatruję rośliny, czasem całe zestawienia, czasem coś przeniosę do siebie, ale najbardziej lubię to, co w większości powstało wg mojego pomysłu. I aktualnie, przede wszystkim, nie spieszę się już z decyzjami, a z zakupami to już w ogóle .

I dlatego teraz denerwuje mnie ta dziura - bo mam już świadomość, jak chciałabym, żeby mój ogród wyglądał i czego w nim potrzebuję.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ivo 12:15, 03 lis 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Jagódko witaj! No mus przesadzić te choiny i wtedy stworzysz piękne jednolite tło dla pozostałych roślin.
Ja wcześniej też kombinowałam aż za bardzo z nasadzeniami i roślinami a teraz idę bardziej w minimalizm i trawiszcza.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
nawigatorka 12:34, 03 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Jagodaa napisał(a)


Dziękuję za głos. Z tego co zauważyłam, lubimy podobne klimaty, więc tym bardziej się cieszę, że i Ty potwierdzasz sens tego co wymyśliłam .

Będziesz miała piękną rabatę . Białe jeżówki są super, ja na razie nie mam gdzie ich posadzić. Te moje różowe dają trochę luzu rabacie. Uwielbiam je i mam nadzieję, że ich nie pożrą opuchlaki .

Ja rozo nie lubie wiec go nie mam ale bialy owszem opuchlaki znam tylko z opisu i oby tak zostalo.

Przyznam ze nie znam.dokladnie.Twojego ogrodu ale mam zamiar to narabiac.a przywiodla mnie do Ciebie oczywiscie berberysowa

A moge poprosic o odpowiedz na wczorajszego mojego posta o poszukiwaniu klosownicy i rozstawie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 12:35, 03 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
no właśnie o to mi chodziło, aby tak ważnej decyzji nie podejmować szybko. widzę ze pełna profeska będzie jeszcze w tym roku ta rewolucja?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
katiaxx 15:29, 03 lis 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Ja nie doradzę bo czytam z pracy i coś się pogubiłam co do tła ...
ale zaciekoaiło mnie to przed jeżówkami - kłosownica?
bardzo super
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Jagodaa 16:34, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
ivo napisał(a)
Jagódko witaj! No mus przesadzić te choiny i wtedy stworzysz piękne jednolite tło dla pozostałych roślin.
Ja wcześniej też kombinowałam aż za bardzo z nasadzeniami i roślinami a teraz idę bardziej w minimalizm i trawiszcza.


Ja w tym roku nie kombinowałam wcale, zrobiłam jedną mała rabatę trójskładnikową i tyle (cis, Incrediball, rozplenice).

Serce mi się kraje na myśl o szarpaniu tych choin, ale wiem, że będę żałować, gdy nie wprowadzę tej zmiany.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 16:52, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
nawigatorka napisał(a)

Ja rozo nie lubie wiec go nie mam ale bialy owszem opuchlaki znam tylko z opisu i oby tak zostalo.

Przyznam ze nie znam.dokladnie.Twojego ogrodu ale mam zamiar to narabiac.a przywiodla mnie do Ciebie oczywiscie berberysowa

A moge poprosic o odpowiedz na wczorajszego mojego posta o poszukiwaniu klosownicy i rozstawie


Faktycznie pominęłam Twojego posta .

U mnie przy rozstawie 70cm kępy się jeszcze nie stykają. Jeśli masz lepszą glebę, to pewnie będą bardziej się rozkładać, jak u Gośki. U mnie rosną w bardzo gorącym, nasłonecznionym miejscu, więc może dlatego też są takie bardziej zbite. No i te susze im nie służyły, choć mam tam nawadnianie, to nie lałam codziennie wody.

Wczesną wiosną łatwo znaleźć kłosownicę w lesie, bo ona chyba najszybciej się zieleni jest bardzo soczysta i ma strasznie delikatne źdźbła, lekkie bardzo. Jest jeszcze podobna trawa, ale bardziej wpada w niebieski i jest sztywniejsza, można pomylić. Latem potwierdziłam sobie w czasie kwitnienia, że to na pewno ona i poszłam na łowy niedawno. To las raczej liściasty, lekko mieszany może. Ciekawe, czy będzie tak samo rosnąć, poczekamy do wiosny, to się okaże. Jak będę miała sadzonki, to Ci wyślę w prezencie .

Mój ogród nie jest jeszcze jednolity, jak już pisałam, na początku miałam trochę inną wizję. Wciąż jestem rozdarta, bo uwielbiam np. ogród Syli, zawsze to podkreślam, że czytając pierwszą część jej wątku tak bardzo się zmobilizowałam do pracy, nawet tej bardzo ciężkiej, i uwierzyłam, że najważniejsze są chęci, nie ma co piętrzyć przeszkód i marudzić .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 16:53, 03 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
anna_t napisał(a)
no właśnie o to mi chodziło, aby tak ważnej decyzji nie podejmować szybko. widzę ze pełna profeska będzie jeszcze w tym roku ta rewolucja?


Jeśli znajdę świerki, to chciałabym je w tym roku wsadzić, a z przesadzaniem choiny poczekać do marca, bo teraz już za późno.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies