Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 17:51, 06 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zielona napisał(a)
Poczytałam rozważania o średnich piętrach i... myślę, że to, co Tobie "nie gra", nie jest dostrzegalne na zdjęciach. Często, kiedy planuję swoje rabaty, biorę pod uwagę argumenty, których "nie widać" na ładnie zrobionej fotce. Właściciel ogrodu wie, kiedy i jak długo świeci słońce, z jakiej perspektywy najczęściej ogląda rabatę, jakie inne elementy ma w zasięgu wzroku, kiedy na nią patrzy. To są chyba te dane, które powodują, że ciężko jest posiłkować się opinią forumowych koleżanek, które nie miały możliwości obejrzenia miejsca "na żywo".

Nie doradzę zatem, czy ML pasuje, czy nie... ale mam nadzieję, że mi wybaczysz.
Poprzestanę na zachwycie nad jesiennymi ujęciami.

PS Ale wypowiem się o tym: Umbry rzeczywiście fajnie grają kulistymi koronami nad strzelistymi berberysami Pasują tu


Masz rację Marta. Myślę, że doświadczeni projektanci często są w stanie udzielić rad na podstawie rozrysowanych "stron świata" i kilku fotek. My, zajmujący się ogrodami hobbistycznie, zwykle patrzymy na dane miejsce mniej kompleksowo, fotka to tylko fotka, i nie jesteśmy w stanie przewidzieć do końca efektów. Mimo wszystko te wspólne dyskusje na temat powstających rabat są bardzo przyjemne, dodają energii i często zwyczajnie poprawiają humor i motywują do działania. Dlatego tak bardzo je lubię i cieszę się, gdy wiele osób zabiera głos w sprawie .

Miło mi, że podzielasz moje zdanie na temat wiśni
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Mysza 17:56, 06 lis 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Jagodaa napisał(a)
Dawno zrobione, ale nie było czasu wstawić. Aktualnie na Umbrach już bardzo mało liści, a berberysy jeszcze się trzymają .



W półcieniu przebarwiają się bardziej na pomarańczowo





Nie jestem przekonana, czy wszystkie trawy to na pewno Gracki, bardzo różnią się wysokością...








Jak pięknie przebarwiają się berberysy.Jagódko jaka to odmiana??
A wisienki pięknie Ci się przebarwiły, wszystkie w jednym czasie.U mnie to były 3 pory roku.

____________________
Gosia
Jagodaa 17:59, 06 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
polinka napisał(a)


A tak nie wierzyłaś w Panią


Dzwoniła Pani z obsługi, one są fajne i miłe, a właścicielka nie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 18:01, 06 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
asica napisał(a)

Pikniutkie te umbry, jak mi się takie marzą, a tu nie dość że 1,20 metra udało mi się kupić , to się przebarwiać nie chcą . Dyskusję śledzę i czekam na postanowienia i efekty, bo w doradzaniu jestem kiepska


Moje też nie zawsze się przebarwiają. A te w większym cieniu, w berberysach bardzo słabo.

Ja tam lubię Twoje rady i od samego początku bardzo sobie cenie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 18:02, 06 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
anna_t napisał(a)
uuu masz świerki, będzie się działo!


ale nie prędko
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 18:02, 06 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
AlKa napisał(a)
Piękne złote kule umbrowe. Ja kombinuje grze by je u siebie wsadzić?


Lubię je, choć mają krzywe pnie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 18:03, 06 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mysza napisał(a)


To Erecta
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
katiaxx 18:39, 06 lis 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
byłaś w stosunku do pani bardzo asertywna. jesteśmy z ciebie dumni
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Jagodaa 20:06, 06 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
katiaxx napisał(a)
byłaś w stosunku do pani bardzo asertywna. jesteśmy z ciebie dumni


Nie zakładałam użycia takich argumentów . Byłam miła, uśmiechnięta i próbowałam wyjść od tego, że już sporo u nich kupiłam i od dwóch lat mi to przywozili gratis do domu, dlatego przymykałam oko na wyższe ceny. W końcu już mam z tego Centrum 30 serbów i nigdy nie było nawet mowy o tego typu kombinacjach, a kupowałam w trzech partiach. Nie lubię takich pazernych ludzi.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
nawigatorka 20:58, 06 lis 2015


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Czekam na serby
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies