Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 15:11, 05 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juppppiiii!!!

Dzwoniła Pani ze szkółki! Jutro mają być świerki!

Ale się cieszę!
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Zielona 15:47, 05 lis 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Poczytałam rozważania o średnich piętrach i... myślę, że to, co Tobie "nie gra", nie jest dostrzegalne na zdjęciach. Często, kiedy planuję swoje rabaty, biorę pod uwagę argumenty, których "nie widać" na ładnie zrobionej fotce. Właściciel ogrodu wie, kiedy i jak długo świeci słońce, z jakiej perspektywy najczęściej ogląda rabatę, jakie inne elementy ma w zasięgu wzroku, kiedy na nią patrzy. To są chyba te dane, które powodują, że ciężko jest posiłkować się opinią forumowych koleżanek, które nie miały możliwości obejrzenia miejsca "na żywo".

Nie doradzę zatem, czy ML pasuje, czy nie... ale mam nadzieję, że mi wybaczysz.
Poprzestanę na zachwycie nad jesiennymi ujęciami.

PS Ale wypowiem się o tym: Umbry rzeczywiście fajnie grają kulistymi koronami nad strzelistymi berberysami Pasują tu
polinka 16:10, 05 lis 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Jagodaa napisał(a)
Juppppiiii!!!

Dzwoniła Pani ze szkółki! Jutro mają być świerki!

Ale się cieszę!


A tak nie wierzyłaś w Panią
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Jagodaa 20:46, 05 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
katiaxx napisał(a)
Piękne światło na rabacie jesiennej z umbrami,

a trawnik kiedy planujesz ?


Trawnika nie planuje, trawnika się boję .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 20:58, 05 lis 2015


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3832
Jagodaa napisał(a)



Pikniutkie te umbry, jak mi się takie marzą, a tu nie dość że 1,20 metra udało mi się kupić , to się przebarwiać nie chcą . Dyskusję śledzę i czekam na postanowienia i efekty, bo w doradzaniu jestem kiepska
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
anna_t 11:49, 06 lis 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
uuu masz świerki, będzie się działo!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AlKa 11:50, 06 lis 2015


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Piękne złote kule umbrowe. Ja kombinuje grze by je u siebie wsadzić?
____________________
pora na zmiany
Jagodaa 16:54, 06 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Świerki zapłacone, oznakowane metką "sprzedane", transport do mnie w poniedziałek.

Bez zgrzytu się nie obyło, bo pani właścicielka zmieniła zdanie nt. bezpłatnego przywozu i wymyśliła kwotę niewspółmierną do odległości. Wnerwiłam się i byłam z nią szczera . Powiedziałam, że gdyby mi nie zależało, to bym tych świerków u niej nie kupiła, bo mają ceny dużo wyższe niż w całej okolicy i np. świerki, które mają po 110 i 90zł w Centrum Tomka w Sosnowcu są po 49zł a oni i tak nie są najtańsi(naprawdę, bo przecież wiecie, że mierzyłam miarką i mówię teraz o tych 150cm). Pani wyszła po moim wywodzie, a ja zabrałam się do płacenia. Po chwili wróciła i mówi do pracownicy: nie licz pani za ten transport. Oby tylko mi czegoś nie wlała do doniczek . Mam nadzieję, że po tej akcji świerki się przyjmą, bo pomijając wszystko są przepiękne!

PS. Oczywiście chcieli mi sprzedać ziemię do iglaków pod nie .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
leon60 17:16, 06 lis 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Jagodaa napisał(a)


PS. Oczywiście chcieli mi sprzedać ziemię do iglaków pod nie .

skąd ja to znam
czyli w poniedziałek sadzenie ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Jagodaa 17:40, 06 lis 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
leon60 napisał(a)

skąd ja to znam
czyli w poniedziałek sadzenie ?


Raczej nie, bo ja mam L4, a poM w pracy. Z resztą nawet, gdybym była na chodzie, to nie dałabym rady sama posadzić ponad 2-metrowych świerków . Ledwo tę donicę można odwrócić, przeciągnąć, taka ciężka.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies