Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i nie tylko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i nie tylko...

Kondzio 19:51, 27 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Tego kamienia ci nie polecam jako krawędź bo bedzie ci zle kosić trawę która ci wyrośnie chyba ze to nie ma bęć krawędź
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
MagdalenaK8 20:01, 27 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Kondzio napisał(a)
Tego kamienia ci nie polecam jako krawędź bo bedzie ci zle kosić trawę która ci wyrośnie chyba ze to nie ma bęć krawędź

Na razie tam stoi ale wiesz wytnę ładnie trawkę tym sprzęcikiem co to na razie zepsuty. Ale kijaszek już kupiłam... hi hi
____________________
Ogród i nie tylko...
Kondzio 20:03, 27 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
MagdalenaK8 napisał(a)

Na razie tam stoi ale wiesz wytnę ładnie trawkę tym sprzęcikiem co to na razie zepsuty. Ale kijaszek już kupiłam... hi hi
jak naprawisz to zakancikujesz sie hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Bogdzia 20:07, 27 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Wydaje sie ze mają bardzo sucho , podlej je. Moim zdaniem ten z dużymi liścmi nie jest zły , ma kilka jasnych listków ale to mozna zlikwidowac opryskujac dolistnie . O opryskach pisalam u siebie i pokazywałam czym opryskuje nie wiem czy widziałas? Jeśli chodzi o tego pierwszego to one na zimę zmieniają kolor i pomału bedzie teraz robił sie zielony , tez możesz go opryskac dolistnie, a koniecznie podlac i podsypac nawozem w graulkach specjalnym do rh. Te drobnolistne sa dośc delikatne i bardzo często nie tylko zmieniaja kolor ale i marzna ale na ogół potem odrastają.Ja nie radze robic kopczyka wokół pnia rh one nie lubią niczego na korzeniach , i najlepiej jak nic nie maja a szyjki korzeniowej nie powinno się zasypywac żadnym roślinom .Gdyby nie wszystkie liście zzieleniały to się nie martw one sie starzeją i opadają.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 20:18, 27 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526




Możesz opryskac florowitem do rh (na drugim zdjeciu z lewej strony ) albo mieszanka pozostałych dwóch lub trzech w zależnosci co uda Ci sie kupic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Gardener27 21:31, 27 mar 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Wiem Bogdziu że masz bardzo duże doświadczenie z rododendronami ale pisząc o kopczyku wokół pnia nie miałem na myśli kopca usypanego pod koronę tylko o wyściółkowaniu by ograniczyć transpirację wody z ziemi bo jak wiadomo rh są wrażliwe na brak wody ponieważ mają płytki system korzeniowy zwłaszcza młode egzemplarze
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
weronika77 19:40, 28 mar 2014


Dołączył: 09 sty 2012
Posty: 3203
Ładny dom z bali (trzeszczy bo z duszą, jak mój) i ogród też. Koperek zielony i pietruszkę w woreczkach śniadaniowych też mam całą zimę z zamrażalnika. Zostawiam akcent wiosenny z pozdrowieniami.
____________________
weronika77 - Bajkowy ogród weroniki, Wizytówka
MagdalenaK8 20:44, 28 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
weronika77 napisał(a)
Ładny dom z bali (trzeszczy bo z duszą, jak mój) i ogród też. Koperek zielony i pietruszkę w woreczkach śniadaniowych też mam całą zimę z zamrażalnika. Zostawiam akcent wiosenny z pozdrowieniami.

Witam bardzo serdecznie zapraszam częściej. Wpadłam do Ciebie z rewizytą jest bajkowo .
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Ogród i nie tylko...
Bogdzia 20:56, 28 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Gardener27 napisał(a)
Wiem Bogdziu że masz bardzo duże doświadczenie z rododendronami ale pisząc o kopczyku wokół pnia nie miałem na myśli kopca usypanego pod koronę tylko o wyściółkowaniu by ograniczyć transpirację wody z ziemi bo jak wiadomo rh są wrażliwe na brak wody ponieważ mają płytki system korzeniowy zwłaszcza młode egzemplarze


U mnie na początku tez sciółkowałam rh bo tak wyczytałam w ksiazkach , niestety rh bardzo mi chorowały i pomału doszłam do wniosku że one nie lubią niczego miec na korzeniach . Jak skończyłam ściólkowac skonczyły sie problemy. Teraz już dośc często spotykam podobne do mojej opinie ale tez nadal są takie które mówią o sciólkowaniu korą lub torfem , ja uważam że rh bardzo szkodzi nawet nieco głębsze posadzenie niz w doniczce. Moze masz inne doświadczenia ale ja mogę pisac tylko o tym jakie ja mam. Wiem że masz jak najlepsze chęci by dobrze doradzic i nie kwestionuję tego tym bardziej ze takie opinie często się spotyka , ja piszę wyłącznie o swoich doświadczeniach i absolutnie nie chodzi mi o to by Cię krytykowac bo wiem ze masz dobre intencje.Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Anita1978 20:56, 28 mar 2014


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Zaglądam, jestem na bieżąco
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies