Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i nie tylko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i nie tylko...

MagdalenaK8 18:36, 25 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Bogdzia napisał(a)
Temat sasiadów zawsze aktualny ale trzeba przyznac ze ludzie teraz mniej wrazliwi na dobro innych. Odkad biorą śmieci bez ograniczeń to palenie plastików powinno już byc karalne. Pozdrówka zostawiam.

Zgadzam się Bogdziu, wystarczy sięgnąć do podstaw by wyczytać co się z tego wydziela. Uważam że masa nowotworów to nic innego jak takie zachowanie. Niech mnie nikt potem nie pyta skąd 5 letnia Zosia ma nowotwór...
Pozdrawiam
____________________
Ogród i nie tylko...
MagdalenaK8 18:38, 25 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Mala_Mi napisał(a)

Dobra teściowa - martwa teściowa

O paleniu.... można długo....

Kocham Cię za takie trafne stwierdzenia
____________________
Ogród i nie tylko...
MagdalenaK8 19:02, 25 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Mało mnie było w weekend na forum, a to mój net się zbiesił, a to goście, a to ja w gościach. Czasu zbrakło ;(, ale tęskniłam. Popracowałam w ogrodzie zasiałam marchew, pietruchę, groszek, bób, cebulę i po raz pierwszy pasternak.

A pod tą budowlą groszek pachnący odmiany America.
Tak wygląda mój zasadzony jesienią czosnek.

Tak wygląda moja pietruszka z zeszłego roku ,zima była łaskawa pietruszka przykryta siankiem i teraz jest taka .


Pierwszy etap wykopywania trawy pod powiększenie klombu pod moją zakupioną w OBI lawendę, jako że ziemia u mnie całkiem piaszczysta pod spód dawałam kompost...
Lawendka już posadzona ale zdjęć jeszcze nie ma bo pogoda popsuła mi przesiewanie kompostu na wierzch. Więc jak tylko dokończę dzieło to wkleję zdjęcia.
Przesadziłam razem z M 3 Borówki.
Taki był weekend ...

____________________
Ogród i nie tylko...
AgnieszkaW 19:12, 25 mar 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Imponujący warzywnik. Ja sieję co roku pietruszkę naciową. Mam do zimy, a potem całą wczesną wiosnę, aż wyrośnie nowa, korzeniowa. Naciowa jak zakwita, to dopiero ją wtedy wywalam (ok. czerwca).
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Mala_Mi 19:21, 25 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ja robię jak Agnieszka... tylko część siekam i mrożę w słoikach do zużycia pod ręka Ale wiosną już spod śneigu skubię świeżą. pietruszka naciowa znosi zimę..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
MagdalenaK8 19:25, 25 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
AgnieszkaW napisał(a)
Imponujący warzywnik. Ja sieję co roku pietruszkę naciową. Mam do zimy, a potem całą wczesną wiosnę, aż wyrośnie nowa, korzeniowa. Naciowa jak zakwita, to dopiero ją wtedy wywalam (ok. czerwca).

Dziękuję Agniesiu skorzystam z podpowiedzi . Fajnie jest mieć teraz pietruchę...
____________________
Ogród i nie tylko...
MagdalenaK8 19:27, 25 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Mala_Mi napisał(a)
Ja robię jak Agnieszka... tylko część siekam i mrożę w słoikach do zużycia pod ręka Ale wiosną już spod śneigu skubię świeżą. pietruszka naciowa znosi zimę..

Mrożę w słoikach? Znaczy słoiki do zamrażarki ? Bo ja mrożę ale w plastikach...
Zaintrygowałaś mnie ?
____________________
Ogród i nie tylko...
Bogdzia 20:50, 25 mar 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja też mrożę natkę pietruszki a niektórzy sola i własnie w słoikach przetrzymuja nawet włoszczyzne , może Ania tak robi?Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
MagdalenaK8 09:05, 26 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Bogdzia napisał(a)
Ja też mrożę natkę pietruszki a niektórzy sola i własnie w słoikach przetrzymuja nawet włoszczyzne , może Ania tak robi?Pozdrawiam.

Ale Bogdziu słoik i do zamrażarki? Czy on nie pęknie?
Pozdrawiam wiosennie.
____________________
Ogród i nie tylko...
bartek_luberda 19:40, 26 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Przez pomyłkę napisałaś do mnie bo mój sprzęt do kancików to nóż i deska Pozdrawiam
____________________
Ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies