Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Anda 22:07, 07 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Karabela napisał(a)
Ewa padła rok temu ale potem odbiła. To ta sama.


Jak i czym ją nawozisz? Gdzie rośnie? Jak ją podlewasz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mazan 09:04, 08 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Karabela

Trudność w rozpoznaniu polega na tym, że choroba nie często występuje na różach, ale wygląda mi na werticiliozę róży.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
AgaCzek 15:41, 10 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Napisałam wątek w przyklejonym dot rozpoznawania chorób, ale nikt nie odpowiedział więc spróbuję tutaj póki jeszcze zaraz u mnie mała.

Mam problem z różą excelsą - na jednej gałązce jest grzyb/szara pleśń/mączniak - szukałam po zdjęciach chorób i nie do końca jestem w stanie to przyporządkować. Możecie mi pomóc w określeniu jaki to grzyb zżera moją różyczkę i jak sobie z tym poradzić?


Co to jest? jest tylko na tej jednej gałązce.


widok od drugiej strony
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Mazan 19:09, 10 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
AgaCzek

Przepraszam, ale teraz jest tłok na wątkach i przeoczyłem. Wygląda na mączniaka prawdziwego rozwiniętego przy niskiej temperaturze i wysokiej wilgotności, tzw wojłok. Zimuje w pąkach dlatego zaatakował żywy fragment rośliny, a był nim tylko zielony, niezdrewniały pęd. O jego zwalczaniu jest dość dużo w wątku. To jedna z podstawowych chorób róży.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
AgaCzek 21:51, 10 kwi 2017


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki za pomoc. Wiadomości o wszelkich chorobach grzybowych już od 2 dni przeglądam - bo jedyne czego się domyślałam, ze to jakiś rodzaj grzyba. Różyczka opryskana za to nadal zastanawiam się czy uciąć zainfekowany pęd czy nie. Jak popryskałam chemią zniknął ten biały nalot którego ręcznie nie mogłam naruszyć - pod spodem róża nie wygląda źle, ale nie wiem jak głęboko sięgnął grzyb.
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Mazan 09:06, 11 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
AgaCzek

Grzyb atakuje tylko żywą, niezdrewniałą tkankę, drewna nie rusza.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Karabela 19:01, 11 kwi 2017


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Mazan dziękuję pięknie. A co z tym dziadem zrobić
____________________
Eksperymentarium
Mazan 21:01, 11 kwi 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Karabela

Wykopać roślinę, wymoczyć korzenie W roztworze PW, a całe podłoże odkazić. To grzyb odglebowy zatykający wiązki przewodzące dlatego wypadają. W chorobach klonów na str 19 podałem sposób ekologiczny. Chemiczny to stosowanie silnych i długo działających Aliette, Basudin i dwa czy trzy inne, gdyż więcej ich nie znajdziesz.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
adkawi 22:41, 03 maj 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Szkodniki róż - problemy

Witajcie kupiłam w markecie różyczkę nie wiem jaka to odmiana wyglądała na miniaturową.Jest u mnie już ponad miesiąc.Gdy przyniosłam ja ze sklepu miała dużo kwiatów ,potem kwitła słabiej.Dziś ma raptem dwa kwiaty ale za to większe niż na początku łodygi się znacznie wydłużyły ,zaważyłam na listkach mączniaka.Może lepiej było by jej w ogrodzie jak myślicie? Czym skutecznie zwalczyć to choróbsko.
Oto ona na dzień dzisiejszy

____________________
Adrianna
Anda 22:41, 03 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Szkodniki róż - problemy

Adkawi, jeśli trzymasz ją w domu, to najpierw ją hartuj a potem całkowicie wynieś do ogrodu. Takie miniaturowe różyczki z marketu to przeważnie nie są okazy zdrowia, ale może obejdzie się bez chemii, jesli róża pójdzie do ogrodu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies