Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród cichy i przytulny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród cichy i przytulny

asiach 12:02, 30 cze 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
marta_d napisał(a)


ale zawrotna ilość liliowców sama przyjemność wjeżdżać na Twoją posesję

Dziekuję Marta
Wjazd dość długi i powoli coś chciałm z tym zrobić. Liliowce + kilka krzewów - trzeba działać nawet przed płotem choc to nie moje
Miłego dnia
Viola 14:42, 30 cze 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Artykuł o pielęgnacji trawnika wielce pomocny, Asiu, dzięki
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
asiach 15:32, 30 cze 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Viola napisał(a)
Artykuł o pielęgnacji trawnika wielce pomocny, Asiu, dzięki


I oto chodzi - pomagać przede wszystkim
Kapibara 16:04, 30 cze 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Asiu pospacerowałam po Twoich zawiłych ścieżkach, pełnych zieloności. Jak zwykle uroczo
Ileż to jeszcze lat ja muszę poczekać na taki busz?

Jeszcze mam pytanko o ten jałowiec ze strony 178, czy coś robisz specjalnego, ze on tak ładnie się rozrasta, bo mój łysieje od środka, mino że podnoszę gałązki ku górze....
____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Mathildis 19:20, 30 cze 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Twoją poradę odnośnie trawnika pokażę eMowi, aczkolwiek przyjmie to raczej sceptycznie... Na naszych piaskach chyba jednak trzeba częściej podlewać...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Jag_58 19:25, 30 cze 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Asiu jestem i u Ciebie ,zaległości nadrobiłam ,poczytałam ,artykuł bardzo przydatny i potwierdzający nasz doświadczenia prawda .Asiu wszystkie fotki piękne, katalpa cudna i już kwitnąca moja jeszcze nie bardzo ładny wjazd i fajnie że mimo że nie Twój zadbałaś o niego ,bo ludzie często biorą przykład i wtedy robi się ładnie dookoła dziękuje za całusy dla K
____________________
Jagoda
asiach 20:07, 30 cze 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Jeszcze dla wszystkich książkę, którą mogę polecić na temat pielęgnacji trawników. Zanim założyłam trawnik przestudiowałam całą i myślę, że byłam wówczas dobrze przygotowana teoretycznie. Później wdrożyliśmy wiedzę w życie
barbara_kraj... 20:09, 30 cze 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
asiach napisał(a)
Nawet nie wiedziałam , że mam białą hortensję bo nigdzy jeszcze nie kwitła ale w tym roku pokaże co potrafi


Biała ogrodowa hortensja, to ewenement. Przynajmniej dla mnie
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
asiach 20:14, 30 cze 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Kapibara napisał(a)
Asiu pospacerowałam po Twoich zawiłych ścieżkach, pełnych zieloności. Jak zwykle uroczo
Ileż to jeszcze lat ja muszę poczekać na taki busz?

Jeszcze mam pytanko o ten jałowiec ze strony 178, czy coś robisz specjalnego, ze on tak ładnie się rozrasta, bo mój łysieje od środka, mino że podnoszę gałązki ku górze....

Z tymi jałowcami nic nie robię nawet nie nawożę, wody dostają tyle ile z chmur spadnie, nie tnę , nie podnoszę gałęzi. Jest wytrzymały i przenosi moje cenne kilogramy gdy po nim chodzę podczas cięcia trzmieliny na pniu
Ogród a właściwie pierwsze drzewa były sadzone w 1998r. czyli ta przygoda zaczęła się 16lat temu To ile musisz jeszcze czekać ????
Miłego dnia
asiach 20:28, 30 cze 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Mathildis napisał(a)
Twoją poradę odnośnie trawnika pokażę eMowi, aczkolwiek przyjmie to raczej sceptycznie... Na naszych piaskach chyba jednak trzeba częściej podlewać...


Ania, u Meli napisałam o tym, że grunt ma znaczenie. U mnie są gliny piaszczyste czyli grunt niezbyt przepuszczalny. Ostatnio podlewałam 18.06 i teraz w niedzielę 29.06 (innych w między czasie opadów nie było) czyli trawnik wytrzymał 11 dni. Trawnik jest dobrze ukorzeniony i susza jemu zbytnio nie doskwiera. Gdy się przebarwia chwytam za węże i do dzieła - wychodzi
W przypadku gruntu piaszczystego napewno trzeba częściej ale nie codziennie lub co drugi. Woda odccina dopływ powietrza do korzeni.

Poza tym z trawnikiem jak ze wszystkim przede wszystkim obserwacja. Nie można sztywno określić ilości dni. Znaczenie ma np. temperatura, wiatr itd.
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies