Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Akwarela w ogrodzie:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Akwarela w ogrodzie:)

sylwik69 16:29, 15 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
akwarela napisał(a)
Moja hodowla host

Imponująca hodowla host brawo Ty
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
akwarela 07:35, 16 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Dziękuję za miłe słowa, szkoda tylko mój ogród to jeszcze nie całość. Jak wiecie dół ciągle czeka na zasypanie, a teren przy szkielecie altanki jeszcze nie zagospodarowany. Na ten przynajmniej mam już pomysł. Zakochałam się w rabacie wzdłuż ulicy przed posesją pani Danusi - Gardenarium. Moja nie będzie taka długa, zmieszczą się tam tylko dwie śliwy umbry. Satysfakcja jednak już jest, rzeczywiście mam już takie kawałki ogrodu, w których odczuwam zadowolenie. Popełniłam po drodze wiele błędów, w tym sezonie traciłam wiele czasu i energii, żeby z nimi powalczyć. Wojna z chwastami trwa, poległam poważnie w ubiegłym roku, ponieważ zerwałam bark (usuwając starego jałowca!) i na jakiś czas musiałam zrobić przerwę. Ograniczyłam się do koszenia trawy i minimalnego grzebania w ziemi za pomocą lewej ręki. Nawet jak to piszę to wydaje mi się to szalone. Coś się jednak działo. Żałuję, że kiedy trafiłam na O. trochę zwariowałam. Niby na początku od razu wiedziałam, czego chcę ale w miarę oglądania zdjęć innych ogrodów zachłystywałam się, a to lawenda, a to jeżówki, kocimiętka, krzewuszki, lilie. Wszystko co wypatrzyłam u innych w czasie kwitnienia i fazy największej urody lądowało na moich grządkach. To był błąd. Straciłam wątek. W końcu poczułam się jak nie u siebie. Niby było ładnie, sąsiadki piały i cmokały mówiąc, że fajnie. Na wiosnę zaczęłam powrót do planu A. Na początku marzył mi się ogród zielony z białym, żeby długo wieczorem był świetlisty. Ograniczam się do niewielkiej ilości gatunków, chcę spokoju. Planuję, planuję i zmieniam. Moje plany to również mój chów host. W końcu kiedyś trafią na grządki. Tylko najpierw muszę skończyć z podstawowymi nasadzeniami. Część host pójdzie na wymianę. Hosty za trawy - powstał już nawet taki wątek na forum, może ktoś będzie miał ochotę. A trawy mają być ostatnim muśnięciem w moim ogrodzie i jeśli kiedyś zacznę je sadzić będzie to znaczyło, że jestem na końcu jego zakładania. Trzymajcie kciuki. Jeszcze raz dziękuję za dobre słowa, dopinguje mnie to ogromnie.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
basia3 09:19, 16 sie 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Cześć napisałaś że troszkę się zmieniło. moim skromnym zdaniem zmiany są przeogromne.
____________________
JEST DOBRZE :D
pestka56 10:22, 16 sie 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4395
Nie wiem, czy powinnaś trawy trzymać na koniec niektóre potrzebują sporo przestrzeni i w szerz, i w zwyż. To trzeba wcześniej przewidzieć. I jeszcze termin początku wzrostu. Jak nie zapewnisz osłony miejsca, gdzie rosną trawy cięte wiosną, będziesz mieć paskudne dziury na rabatach.
____________________
Kasia
Adison 13:17, 16 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Podziwiam ogrom pracy jaka wykonałaś!

Przyjmuj zachwyty, potem jest więcej siły do działania

Fajny pomysł z okregiem z tuj. Chyba zrobię coś takiego przy moim palenisku

Ja szmatę mam tylko pod ścieżka. W innych miejscach ogrodu w żadnym wypadku!
____________________
Zmienny ogród Ady
akwarela 13:28, 16 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Adison napisał(a)
Podziwiam ogrom pracy jaka wykonałaś!

Przyjmuj zachwyty, potem jest więcej siły do działania

Fajny pomysł z okregiem z tuj. Chyba zrobię coś takiego przy moim palenisku

Ja szmatę mam tylko pod ścieżka. W innych miejscach ogrodu w żadnym wypadku!


Tujowa altanka wpadła mi do głowy zupełnie przypadkiem i powiem, że fajnie się sprawdza. Lubię schować się tam przed wiatrem. Na co dzień zabieram stamtąd stolik i fotelik, nie chcę dziur w trawniku. Na ostateczny kształt muszę jeszcze trochę poczekać, najwyższa część jeszcze nie zdążyła urosnąć, myślę jednak że w przyszłym roku dogoni.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Adison 14:07, 16 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Powiedz mi jeszcze jak dzielisz i hodujesz hosty?
____________________
Zmienny ogród Ady
akwarela 14:47, 16 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Ja hosty dzielę jesienią, wiem że teorie bywają różne i inni robią to na wiosnę. Ja lubię widzieć co dzielę, a i tak niedługo przyjdzie pierwszy mróz i wszystko skosi. Dzielę tylko duże hosty, kilkuletnie. Zazwyczaj dzielę taką dużą rozrośniętą roślinę na cztery części. Jedynie w ubiegłym roku popełniłam mnóstwo jedno czy dwupędowych sadzonek i wrzuciłam je do doniczek w celu uzyskania jak największej ilości młodych roślin. W tym roku jeszcze będę sadziła je na miejsca docelowe, jak nie zdążę to znowu przezimują w doniczkach i zrobię to wiosną. Te młode sadzonki można oczywiście sadzić prosto do ziemi.




Dopóki hosty są małe, a także z tego powodu, że nie lubię kwiatów host zaraz jak tylko wyłażą biorę nożyczki w ręce o je wycinam. Wyjątkiem ten rok i kilka odmian, ponieważ obiecałam komuś nasiona. Uważam, że hosty lepiej rosną bez kwiatów. Po za tym lubią jeść, dlatego każdej wiosny podsypuję świeżej ziemi, kompostu lub obornika. Zależy co akurat mam. Nie podlewam, nie nawożę. Rosną jak głupie i bez tego. Jak któraś nie rośnie, to albo głodna albo miejsce nie jest dla niej, wtedy przesadzam. Ta na przykład rośnie w samym słońcu, przez cały dzień jest tu patelnia.








Hosty lubią mieszkać w przepuszczalnej ziemi, żeby nie stały w wodzie. I ważna rzecz, przy dzieleniu host zawsze pracuję czystymi narzędziami, myję między każdą jedną żeby nie przenosić chorób.
Jak o czymś zapomniałam to pytaj.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Adison 15:40, 16 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Chyba wszystko jest ja nie mam żadnej rośliny oprócz catalpy kilku tuj i 2 wierzb więc zaczynam całkowicie od zera

Planuje sobie dać czas do wiosny bym mogła wszystko spokojnie przemyśleć. A hosty mi się bardzo podobają też będę mieć taką ładna kolekcję jak ty
____________________
Zmienny ogród Ady
akwarela 15:59, 16 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 430
Jak będziesz robiła wiosną jakieś przemyślane nasadzenie daj znać to wyślę ci sadzonki. Do wiosny naprodukuję pewnie jeszcze trochę, zresztą to co pokazałam na zdjęciu to tylko jedna czwarta młodzieży, którą posiadam w tej chwili W tym roku będę jeszcze dzieliła swoje ulubione hosty - z żółtym kolorem w roli głównej. Trochę ci pomogę, musisz mi tylko przypomnieć. Najpierw wszystko przemyśl.
____________________
Zapraszam serdecznie http://www.ogrodowisko.pl/watek/4285-akwarela-w-ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies