Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

dorciabe 10:51, 15 kwi 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gosia pokaż o którą rabatę chodzi, bo nie wiem . Tam gdzie dwie żurawy czerwone?
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Mirella 10:59, 15 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Dużo nowych roślin,będzie pięknie
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Gocha 11:22, 15 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dorotko, nie mam przy sobie zdjęcia tej rabatki, żebym mogła wkleić. Zamieszczałam je wcześniej 11 kwietnia godz.00:27 zdjęcie 2 i o godz. 00:51 zdjęcie 1. Tam są posadzone 4 duże bukszpany- tych nie ruszam. I posadzone te małe bukszpany w taki szpic zaokrąglony. Z lewej przed nimi łuk żurawek różnych3+3+2 od prawej idąc ( nie wiem czy nie za gęsto- ale 3 z nich wyglądają , że małe rosną- mają jakieś małe liście ( te w środku ). Przed tymi jasnymi żurawkami chcę posadzić coś , może jakieś małe trawy. Prawa strona rabaty to są te 3 duże bukszpany i na pniu trzmielina i wierzba iwa/Przed małymi bukszpanami łukiem żurawki bordowe 5 sztuk też różne 2+2+1 od prawej strony idąc. Tylko chyba też różny wzrost bo 2 są jakieś dużo wyższe. Przed nimi lawenda mała 6 sztuk w takim trójkącie i między nią 2 żurawki- odm. picasso . Między lawendami a dużym bukszpanem jest jakaś trawa- nie wiem jaka. Z prawej ztrony tej rabatki pod wierzbą iwą coś chcę posadzić ale nie wiem co. Przepraszam za takie rozpisanie się ale jestem w pracy i nie mam możliwości inczej tego pokazać
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 11:41, 15 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dorotko zapomniałam jeszcze napisać , że w tym dziubku posadzony jest jakis jałowiec ale chcę go stąd usunąć i może posadzić w tym miejscu coś piennego albo mam jeszcze w donicy jakąś małą jabłonkę ozdobną wolno rosnącą o żółtych rajskich jabłuszkach. Tylko nie wiem czy mimo wszystko nie będzie jednak za duża w tym miejscu. A tak w ogóle nie podobają mi się te krawędzie rabat ale tego już nie będę chyba zmieniać bo dopiero jesienią M. się namęczył żeby to zrobić. Chodziło o to żeby trawa się nie wpychała- nie miałam pojęcia bladego o jakichkolwiek kancikach. Ewentualnie posadzę wzdłuż jakieś rośliny które mi to zasłonią. Tylko na razie nie wiem co - może żurawki lub hosty. Spróbuję w domu jakoś narysować to wszystko i pokazać co ewentualnie chcę posadzić i jak. Nie mam żadnego programu do tego - powiedz mi w jakim programie robicie te projekty.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Kanutka 12:24, 15 kwi 2014


Dołączył: 04 lis 2013
Posty: 37
http://www.gardenpuzzle.pl/ to jest program do projektowania.
Nie ma on wszystkich roślin w darmowej wersji, ale można sobie i bez nich poradzić.
____________________
dorciabe 18:03, 15 kwi 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gosia ja bym posadziła zamiast jałowca coś szczepionego na pniu, ale chyba nie jabłonkę.Chyba będzie za duża. Zabrałabym trzmielinę z kulek bukszpanowych i dała na środek. Albo miłorzęba, Żurawki z niskimi trawami będą ok.Tak myślę czy lawenda z żurawkami to dobry pomysł ,ja bym raczej nie mieszała.

Spróbować możesz w gardenpuzzle, nawet w tej darmowej wersji coś pokombinujesz
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Gocha 18:53, 15 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
dorciabe napisał(a)
Gosia ja bym posadziła zamiast jałowca coś szczepionego na pniu, ale chyba nie jabłonkę.Chyba będzie za duża. Zabrałabym trzmielinę z kulek bukszpanowych i dała na środek. Albo miłorzęba, Żurawki z niskimi trawami będą ok.Tak myślę czy lawenda z żurawkami to dobry pomysł ,ja bym raczej nie mieszała.

Spróbować możesz w gardenpuzzle, nawet w tej darmowej wersji coś pokombinujesz


Dorota dzięki za radę. Ten jałowiec to wiem, że muszę przesadzić. I chciałam tam posadzić coś na pniu. Masz rację że może miłorząb ale ten zakup to później gdy moi znajomi będą mieli większy wybór roślin w szkółce. A dlaczego mówisz żeby przesadzić trzmielinę. Sądzisz że tam nie pasuje? A tę lawendę zostawić samą bez żurawek?A powiedz mi czy tak posadzone bukszpany mogą zostać czy jakoś inaczej sadzić?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
dorciabe 08:16, 16 kwi 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Gosia bukszpany fajnie wyglądają Trzmielina ładnie wygląda na środku, wiesz to jak byś chciała wykorzystać to co masz, bez zakupów Wkleiłam zdjęcia z ogrodu Madżenki z lawendą i żurawkami i bukszpanem, kolory jakTwoje, ładnie Zobacz jak wygląda jak się rozrośnie i zakwitnie Gosia rób tak,abyTobie się podobało,zawsze można przesadzić
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Gocha 08:25, 16 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dorotko , ładny ten ogród Madżenki. to znaczy kolorystycznie mi odpowiada i to co posadziłam kolorystycznie chyba też chociaż inny kolor żurawki ale myślę że będzie za gęsto jak lawenda się rozrośnie. Pomyślę i może dam mniej lawendy i zastanowię się czy dawać żurawkę a może inny kolor taki bardzie jzdecydowany tej żurawki. Jeżeli chodzi o lawendę to posadzę w innym miejscu. Na którymś zjęciu pokazałam na takiej grządce gdzie posadzone są borówki na brzegach dałam 2 duże bukszpany. Ostatnio dokupiłam jeszcze i posadziłam jeszcze jeden pośrodku. Pomiędzy tymi bukszpanami posadzę gęsto lawendę i tylko lawendę. U Sebka na zdjęciach z wystawy w Anglii było pokazane takie nasadzenie i bardzo mi się podobało. Pozdrawiam i życzę słoneczka i ciepła.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 08:28, 16 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Dorota a jak mogę znaleźć Madżenki wątek , żeby zobaczyć jej ogród?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies