Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

lojalna_ 13:51, 24 kwi 2019


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Wszystko oko cieszy boskie widoki ))))
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Gocha 13:20, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
AnnaMS napisał(a)
Fajne te ozdobne malowane porcelanki i ta wiosna ciemiernikowa, piękne tulipany i bratki

Aniu teraz na zajęciach z ceramiki staram sie robić wyłącznie ozdoby do ogrodu- tam zawsze się przydadzą a w domu to nie ma już ich gdzie trzymać.
Bratki kupowałam tylko te drobne i wydaje mi się ze to dobry pomysł był. One chyba będą dłużej mnie cieszyły.I maja prześliczne kolory. Wstawię zaraz portrety bratków. Tulipany uwielbiam ale nie za bardzo chce mi się je sadzić jesienią, i trzeba kupować odpowiednie odmiany żeby były niejednoroczne. I coraz trudniej znaleźć miejsce na koszyczek. W tamtym roku kupowałam takie małe koszyczki-gęsto ułożone cebulki to 8 szt. wchodziło czyli jedna paczka.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 13:26, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Margarete napisał(a)
Te twoje ceramiczne pracę świetne są. Fajnie wyglądają tak zaaranżowane świątecznie.
Hortensji ogrodowych zazdroszczę. Ja u siebie w gruncie próbowałam trzykrotnie i za każdym razem po drugiej zimie szlag mi je trafiał. Nie mam gdzie przechować donic bo w budynku jest za ciepło, nawet garaż mam pod budynkiem mieszkalnym więc szans na przechowanie w donicach brak.


Małgosiu powynosiłam te ozdoby specjalnie do donic na święta bo w domu się nie mieściły. Teraz większość muszę nadziać na patyki i powkładać w ogrodzie do ziemi. Ale lubię robić te ogrodowe ozdoby.
Jeżeli chodzi o hortensje ogrodowe to zawsze mi się one podobały i miałam 2 szt. posadzone w ogrodzie co najmniej 10 lat temu ale nigdy nie kwitły. Tzn kupiłam kwitnące a później już nie. Zawsze wiosenne przymrozki niszczyły kwiaty . i dwa lata temu dałam szansę jednej bo drugą w międzyczasie wywaliłam. Posadziłam ją w donicy i przechowywałam przez zimę w altanie. I dzięki temu mogę się nimi cieszyć. Ale mam gdzie je przechowywać. I dlatego w tamtym roku nabyłam chyba kolejnych 5 szt. I dostałam tez od Mirki z Wybrzeża 3 sadzonki ukorzenione. Wprawdzie ta najpiękniejsza i najdroższa kupiona w tamtym roku u Kapiasów jest niestety najbrzydsza ale czekam i może w przyszłym roku lepiej zniesie zimę. Gosiu buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 13:27, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kindzia napisał(a)
I dzięki Ci Panie, że ciemierniki się kończą...wreszcie byś mnie zmusiła do złodziejstwa nocnego


Kasiu przyjeżdżaj i kradnij a ja Ci przygotuję łopatkę. Kiedy tylko chcesz. Buziak
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 13:29, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
lojalna_ napisał(a)
Wszystko oko cieszy boskie widoki ))))


Jolu bardzo dziękuję za miłe słowa. Ale ja wpadłam w totalny zachwyt nad Twoim ogrodem i mam wyrzuty sumienia że ja choć w jakiejś części nie mam tak piknie jak u Ciebie. I jak tu żyć !!!
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 13:32, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Obiecane portrety bratków
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 13:33, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 13:34, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 13:37, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
A teraz muszę wrzucić fotki Amanogawy bo jest po prostu zjawiskowa
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 13:39, 26 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies