Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolorowy ogród do kapitalnego remontu

Gocha 13:59, 12 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 14:01, 12 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
I kupiłam sobie kilka krzeseł do ogrodu z drewna teakowego. Ławka niestety za droga- może kiedyś w dalekiej przyszłości. Ale na krzsełkach też można będzie posiedzieć.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
anabuko1 23:28, 12 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Gocha napisał(a)

Trawy to masz imponujace. Wielkie dorodne. ; (
Ale te kępy szalwi robią ogromne wrazenie.
Przecudne. I wielkość ich i ten kołorek .
Krzesła są super. Jeszcze tylko fajne poduchy i można siedzieć i siedzieć .
Czytałam ,że rabate hostowa będziesz robic ? dużą ? Na ile host ?
SUUPER. Cieszę sie
Pozdrawiam Gosiu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margarete 20:13, 13 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Cudne peonie i róże a ta szałwia ma taki cudny intensywny kolor - łał.
Wzorowy warzywnik.
Miło się ogląda twój ogród. Krzesła fajne - ja też choruje na teakową ławkę ale cena mnie odstrasza.
Wrzucę ci coś na pryw co dostałam od Karoliny - może cię zainteresuje. Ja póki co nie skorzystałam bo mój budżet po wypadzie wakacyjnym trochę niedomaga. Ale zbieram i mam nadzieję że za jakiś czas wreszcie się uda
Buziaki!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
jolanka 20:31, 13 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiu, szkoda, że nie zrobiłam u Ciebie żadnych zdjęć. Cóż, pogoda masakryczne więc na nią zgarniam

Kochani, Gosia ma taaaakie warzywa, że tylko pozazdrościć. Baloty ze słomy, słoma na rabatach warzywnych to naprawdę świetny wynalazek. Jak zobaczyłam jak pod nia wygląda ziemia, nie mogłam uwierzyć: pulchniutka, nawilżona, odwdzięcza się wspaniałymi planami. Warto, jeśli ktoś ma ku temu warunki „lokalowe” w taki sposób uprawiać warzywa Naocznie sprawdzone u źródła
Dzięki kochani za kawkę i Wasze uśmiechy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:32, 13 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Aaaa, a gdzie takie krzesła dają i za ile?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gocha 09:50, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
yolka napisał(a)
Ad wpisu u mnie. Do borówek super kwaśna ziemia, tj. ziemia rodzima, kwaśny torf ze sklepu ph 3,4-4,0, z lasku sosnowego przekompostowane igliwie, szyszki stare,zebrana 1-2 cm warsztwa ziemi (właściwie piachu)spod sosny. siarke pylistą do dołka. Dołek średnica ok 1m, głęboki ok 50 cm. Nawożę wiosną nawozem do borówek (wg wskazań na opakowaniu) i podlewam obficie, zwłaszcza w okresie kwitnienia zawiązywania owoców, owocowania i zawiązywania pąków na przyszły rok, właściwie tych pąków nie widac ale należy założyć, że będą

Co roku mam mnóstwo borówek, a może masz jeden gatunek, nie wiem czy przypadkiem nie potrzebują zapylacza jak jagoda kamczacka?

Na to sie opisałam


Jolu bardzo dziękuję za szczegółowy opis. Ja sadząc borówki dałam torf kwaśny w dużej ilości do dołów. Mam kilka odmian wiec nie w tym problem. Moje na pewno za mało żarcia mają i pewnie wody może im czasami brakuje.
A kiedy one zawiązują owoce na przyszły rok ?
Buaiaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 09:53, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Aneta1309 napisał(a)
Gosia, Ty jak już się za coś bierzesz to z rozmachem.Warzywnik powala.
Ilość kwiatów zresztą też. A jak tam z ćmą, kryzys zażegnany?


Anetko sama nie wiem co mnie napadło z tym warzywnikiem w tym roku ale nawet mi się to podoba. Bardziej mi się chce grzebać w warzywniku niż w części ozdobnej ogrodu. Tylko teraz to mi strasznie zarasta bo nie mam jak w nim robić a jak te upały będą cały czas to zacznie mi brzydnieć warzywnik.

Oprysk raz zrobiłam na ćmę Mospilanem i odpukać teraz nie widzę. Ale ja bardzo wybiórczo i rzadko zagladam.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 09:56, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
yolka napisał(a)
Ślimakom śmierć to moje hasło. U mnie jeszcze nic nie zjadły, ale wobec strat w warzywniku będę bezlitosna, kwiaty przezyję, ale po to uprawiam warzywa żeby zdrowiej zjeść, a nie dla slimaków

Zawartość walców pęcznieje czekam na wykopki i inne zbiory


Jolu ślimaki mnie strasznie denerwują więc walczę z nimi. Ale naprawdę sporo mi zjadły. I właśnie w warzywniku najbardziej mnie denerwują bo jak wpierniczyły mi ogórki to skąd ja wezmę teraz wyrośnięte następne do posadzenia ?
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Gocha 09:56, 14 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
anabuko1 napisał(a)

Oj tej pracy to jest na okrągło.
Ja też mam takie miejsca.
Dzięki
Buziaki przesyłam.


Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies