Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

jolka 22:10, 13 cze 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kasia, może się ktoś mądrzejszy wypowie.. ale ja bym te graby bardzo dużo ciachnęła. Jeśli dobrze widzę, to one są wyższe niż siatka, a dół łysiutki
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Loosiuu 23:06, 13 cze 2016


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jak dla mnie konieczne jest mocniejsze ciecie. Teraz bym je zostawił jeszcze i podkarmił trochę, żeby się ukorzeniły, a w lutym drastycznie uciął nisko. Tak, żeby się od dołu zagęściły. Nie muszą być równo wszystkie. Raczej każdy z osobna najniżej jak się da, tak żeby kilka pąków lub małych gałązek zostało. Później dopiero w sierpniu, gdy odbiją wyrównać.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 23:09, 13 cze 2016


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ewentualnie jak cię drażnią takie nierówne to teraz możesz je zrównać z siatką, a w lutym mocno obciąć.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Madzenka 00:45, 14 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Utnij na wysokości połowy siatki ogrodzenia. Są rzadkie i koniecznie trzeba je zagęścić

Jesli masz skrupuły to na 2/3 wysokiści siatki ale ja bym ich nie oszczędzała. Trzeba je pobudzić do wypuszczenia gałązek od dołu. Domyslam sie , ze chcesz sie chociaz troche osłonic więc wariant 2/3 siatki dopuszczalny
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 00:47, 14 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Loosiuu napisał(a)
Jak dla mnie konieczne jest mocniejsze ciecie. Teraz bym je zostawił jeszcze i podkarmił trochę, żeby się ukorzeniły, a w lutym drastycznie uciął nisko. Tak, żeby się od dołu zagęściły. Nie muszą być równo wszystkie. Raczej każdy z osobna najniżej jak się da, tak żeby kilka pąków lub małych gałązek zostało. Później dopiero w sierpniu, gdy odbiją wyrównać.

Zostawieni bez ciecia wg mnei niewiele da. Wszelkie żródła radza ciąc w pierwszym roku ostro. Miałam w odstepie 1,5 roku sadzony żywopłot i tylko radyklane ciecie pobudza sadzonki do zagęszczenia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
mkasia 21:18, 14 cze 2016

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Dziękuję wszystkim za rady. Ciachnelismy mocno prawie do połowy płotu i podlalismy florovitem. Ciekawa jestem efektów, tymbardzirj ze to pierwsze nasze cięcie i w ogóle początek przygody z ogrodem
Madzenka 22:33, 14 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Obejrzyj wczęsniejsze moje porówanie jak przyrastał żywopłot . Bedzie pieknie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4492-fotorelacje-pielegnacja-roslin?page=3
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mirka 11:32, 19 cze 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Czy to jest grab?

____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Gardenarium 11:33, 19 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak to jest grab.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aghla2747 20:54, 19 cze 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 32
Witam serdecznie,
jestem tu nowa, choć przeglądam Ogrodowisko już od jakiegoś czasu. Zarejestrowałam się na portalu, gdyż zaczynam swoją przygodę z ogrodem. Będzie on zakładany za 1,5-2 lata (trwa budowa) ale już teraz robię pierwsze nasadzenia, aby później nie czekać tak długo na efekty Chciałabym prosić o poradę, gdyż mimo poszukiwań nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Chciałabym kupić graby na szpaler. Mam ich w projekcie 15, sadzonych co 100 cm. Prawdopodobnie nie mogę tu zamieścić zdjęć efektu, jaki chcę uzyskać, ale w artykule Pani Danusi o szpalerach i kandelabrach są dokładnie takie zdjęcia. Chodzi mi o rząd drzewek na prostych, gołych pniach 130-140 cm a wyżej formowane korony - coś na kształt sześcianów, tworzących zwarty ciąg. Nie mam zupełnie pojęcia jakie rosliny kupić. Jak formuje sie ten pień, czy muszę szukać roslin szczepionych na pniu (są tylko pendule)? Czy sama muszę "wychodować" ten pień? Czy aby to osiagnąć pozbawiam rosliny gałazek do wysokości tych 130 cm? Upatrzyłam sobie na olx graby fastigiata o wysokości 150 cm, cena super, ale nie znam nikogo, kto mógłby mi podpowiedzieć, czy to dobry wybór. Bardzo proszę o pomoc! Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies