Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

malgorzata_d... 15:32, 01 lip 2016

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 13
Madzenka napisał(a)
Mam fastigata właśnie tak wyprowadzone, są idealnie proste, gęste i maja drobne liście.




Czy możesz wstawić zdjęcia swoich fastigiata prowadzonych na bambusach?
kasja83 13:40, 03 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Mam kłopot z moimi grabami fastignata-wsadzone w tym roku początkiem kwietnia i do tej pory bardzo ładnie rosły.Ale na dniach teraz zauważyłam niepokojące objawy.Co im dolega?Jak pomóc?

____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Aghla2747 16:41, 03 lip 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 32
Gardenarium napisał(a)
Na takie prowadzenie nie nadają się Fastigiata, zwykłe graby.


Pani Danusiu, gdzie mozna kupić takie graby? Ja poszukuję od dłuższego czasu i nic. W sprzedaży zarówno w mojej okolicy, jak i internetowej grab pospolity jest w formie "na żywopłot" czyli zwykle małe sadzonki z gołym korzeniem. Chciałabym kupić takie 150-200 cm, z już ładnie wyprowadzonym pniem, w donicach. Znajduję tylko Fastigiata, w cenach 60-80 zł. Cena super, ale skoro Pani pisze, że Fasigiata nie - proszę podpowiedzieć, gdzie można zakupić pospolity? W dobie kurierów i samochodów miejsce nie stanowi wielkiego problemu dla mnie
Z góry dziekuję!
malgorzata_d... 22:36, 03 lip 2016

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 13
Aghla2747 napisał(a)


Pani Danusiu, gdzie mozna kupić takie graby? Ja poszukuję od dłuższego czasu i nic. W sprzedaży zarówno w mojej okolicy, jak i internetowej grab pospolity jest w formie "na żywopłot" czyli zwykle małe sadzonki z gołym korzeniem. Chciałabym kupić takie 150-200 cm, z już ładnie wyprowadzonym pniem, w donicach. Znajduję tylko Fastigiata, w cenach 60-80 zł. Cena super, ale skoro Pani pisze, że Fasigiata nie - proszę podpowiedzieć, gdzie można zakupić pospolity? W dobie kurierów i samochodów miejsce nie stanowi wielkiego problemu dla mnie
Z góry dziekuję!



Też bardzo proszę o wskazówki gdzie zakupić graby które najlepiej będą prowadzone na szpaler ale ja potrzebuje wyższe
Będę wdzięczna za odpowiedź
Aghla2747 21:37, 04 lip 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 32
Dziewczyny, kupiłam! Cudowne, piękne, wielkie, proste, z grubym pniem, ponad 2,5 metrowe graby pospolite! Są idealne i kosztowały tylko 80 zł za sztukę! Kupiłam 13 i jestem przeszczęśliwa. Szkółka pod Wrocławiem, przy południowej obwodnicy. Ale wykupiłam prawie wszystkie (zostało kilka krzywych). Wiem, że mają jeszcze ładne w drugiej szkółce, okolice Świebodzina.
malgorzata_d... 21:46, 04 lip 2016

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 13
A ja wciąż proszę o wskazówki gdzie mogę kupić graby nadające się na prowadzenie a najlepiej już wyprowadzone
z pozdrowieniami
Aghla2747 21:59, 04 lip 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 32
Ja wiem ze takie juz wyprowadzone piękne są dostępne w szkółce Puzon. Ale jeśli dokladnie pamietam- chyba 350 zl za sztukę. Wpisz w wyszukiwarkę grab formowany Puzon.
Madzenka 23:42, 04 lip 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aghla pokaz swoje graby, ciekawa jestem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
mikina34 15:26, 18 lip 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
A ja mam pytanie o Grab "Lucas", znalazłam taki ładny egzemplarz w szkółce i chciałabym go nabyć droga kupna ... Pytanie moje dotyczy:
1. głębokości wrastania korzeni, bo w tym miejscu biegną rury od wody i kable od prądu (na głębokości 150-170cm) czy to jest przeszkodą do posadzenia tego drzewa?

2. czy da się go przycinać w sześcian - oczywiście rosnący do góry - widziałam takie cudo w donicy w szkółce ?

Z góry dziękuję za wszelkie porady
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Sebek 16:39, 20 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Co do rur - sadź spokojnie.

Skoro w szkółce dadzą radę to i Ty dasz, tylko to zajmie co najmniej parę lat
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies