Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

mikina34 18:59, 20 lip 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Sebku,
Wielkie dzięki za odpowiedź co do czekania to jestem świadoma, ale na pewno sie opłaci

Pozdrawiam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
justyna 11:46, 21 lip 2016

Dołączył: 12 paź 2013
Posty: 3
Witam

w wątku była informacja że nie należy sadzić grabów obok iglastych.
Chciałam posadzić formowany żywopłot z grabu przerywany świerkami serbskimi, czy to się nie uda? jakie są powody że nie można sadzić iglaków obok grabów.

z góry dziękuje za pomoc
KociaMama 23:53, 21 lip 2016


Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 37
Głównie chodzi o względy estetyczne i praktyczne czyli co z czym dobrze wygląda a co słabo albo np. o dostępność wody pod większymi drzewami.

Może przejrzyj sobie ten wątek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3377-zywoploty-mieszane Wiele osób na forum pisze, że najładniejsze żywopłoty liściaste wychodzą z roślin tego samego gatunku albo tego samego gatunku ale z różnych odmian barwnych.

Graby nie wydzielają substancji hamujących wzrost siewek (sadzonek) innych gatunków w ilościach szkodzących iglakom - to tak dla uspokojenia w razie gdybyś się "zawzięła" na to połączenie Nie ma też drastycznie różnych wymagań co do gleby - a graby dobrze radzą sobie w półcieniu czy cieniu. Jedynie wody więcej wymagają niż świerki. Z tego wynika, że uda się taki żywopłot zrobić tylko czy będzie Ci się podobał oto jest pytanie.
____________________
justyna 21:51, 22 lip 2016

Dołączył: 12 paź 2013
Posty: 3
Bardzo dziękuję za cenne informacje i nakierowanie na kolejny ciekawy wątek. Względy estetyczne jeszcze przemyślę. Mam wąską rabatę 2,5 m szerokości. Chciałam posadzić nieformowane świerki,a obok formowane graby które będą tłem dla kompozycji roślin. W zimę nie muszę zasłaniać się od sąsiadów , myślałam że może być ładnie... tak to sobie rozrysowałam:

Gardenarium 15:31, 23 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
justyna napisał(a)
Witam

w wątku była informacja że nie należy sadzić grabów obok iglastych.
Chciałam posadzić formowany żywopłot z grabu przerywany świerkami serbskimi, czy to się nie uda? jakie są powody że nie można sadzić iglaków obok grabów.

z góry dziękuje za pomoc


Taki jest powód że iglaki będą łysiały bo drzewa je "zjedzą" zaduszą.
I jak wtedy taki żywopłot będzie wyglądał zimą? brązowy od strony drzew. To niedorzeczne takie sadzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justyna 19:18, 25 lip 2016

Dołączył: 12 paź 2013
Posty: 3
To w takim razie jednak zmieniam plan Bardzo dziękuję za wyjaśnienia.
Kairu 23:12, 02 sie 2016


Dołączył: 24 sty 2013
Posty: 132
Proszę o poradę kiedy najlepiej przystąpić do cięcia żywopłotu z grabu, który od około dwóch lat nie był przycinany. Obecnie posiada ok 80-100 cm odrosty poza dawny obszar bryły.
____________________
Irek - Ogród, a może coś więcej....
Gardenarium 17:10, 04 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli długo nie był cięty to bym poczekała do wiosny, wtedy ładnie się zabuduje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mkasia 13:24, 03 wrz 2016

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Witam,

Czy już można kupować i sadzic graby z golym korzeniem. Kupował ktoś może takie graby przez allegro i mógłby polecić jakiegoś sprzedawcę?
Karol99 21:34, 03 wrz 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jeszcze jest za wcześnie, ponieważ graby mają liście. Można dopiero jak je zrzucą.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies