Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

Madzenka 23:07, 11 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Opuchlaki robią chrakterystyczne wgryzy, takie drobne ząbki. Ślimaki wyżerają wieksze powierzchnie. Na liściach siedzi opuchlak. Jest specjalny watek, który opisuje walke z nimi
Na razie nie panikuj, mozesz zabierać wieczorem opuchlaki lub zrobic oprysk. Ale podejrzewam , ze juz jaja w ziemie złożyły wiec trzeba bedzie z nimi walczyc wiosna.
Na slimaki skuteczne są niebieskie granulki, ale slimaki poza względami estetycznymi duzych szkod grabom nie wyrządza
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Martuska507 12:33, 12 wrz 2016


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 68
Dobra. Oprysk Envidarem zrobiony w czwartek. Mam go jeszcze teraz powtórzyć? Wiosna Promanalem a co później? Pomóżcie uratować mój żywopłot bo narazie to szpeci a nie zdobi...
____________________
Marta - Ogród w kształcie litery U
Madzenka 23:41, 12 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Polecam artykuł, ktory chyba najbardziej kompleksowo potraktował temat szpecieli
http://www.sumiagro.pl/download/sadownictwo_na_fali/Sadownictwo-na-fali-3.pdf

Niektorych środków juz nie kupisz , bo wycofano ze sprzedazy dla amatorów np. nissorun.
Ponieważ jest gorąci i sucho mnożą sie nadal zastosuj po 7-14 dniach Magus a wiosna trzeba zacząc systematyczną walkę
Pocieszające jest to, ze da sie je zwalczyć w przeciwieństwie do opuchlaków...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
mkasia 13:31, 13 wrz 2016

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Dzięki Madzenka, u mnie wikszosc to jednak duże wygryzienia wiec pewnie ślimaki ale ząbki tez są no i jedne osobnik na zdjęciu,. Jeszcze dziś wieczorem pójdę zobaczyć jak się sprawa ma pozdrawiam
ewwa 18:49, 18 wrz 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Kochani, przejrzałam cały watek, ale jednak konkretnej odpowiedzi nie znalazłam.
Otóż, muszę zrobić ekran od strony sąsiada - od tarasu do płotu mam ok 6m... Chcę zasadzić graby fastigiaty na długości ok 5m. Co ile należałoby je posadzić?
Będę chciała kupić od razu większe ok co najmniej 2m. I teraz lub na wiosnę - obecnie rosną hortensje, pewnie trzeba je przesadzić, czy możliwe będzie ich zachowanie?
pozdrawiam
Madzenka 06:30, 19 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Rozumiem, ze graby maja sie zrosnąć? Posadziłabym je co 1m, po dwoch- trzech latach będziesz miała szczelny ekran. Jesli będziesz im prowadzic gałezie na rusztowaniu to nawet po roku mogą sie połączyć
Jesli możesz dłuzej poczekać to posadziłabym nawet co 1,5 M a jesli nie maja być formowane to posadź co 2 m
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Pszczelarnia 09:35, 19 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ewwa napisał(a)
Kochani, przejrzałam cały watek, ale jednak konkretnej odpowiedzi nie znalazłam.
Otóż, muszę zrobić ekran od strony sąsiada - od tarasu do płotu mam ok 6m... Chcę zasadzić graby fastigiaty na długości ok 5m. Co ile należałoby je posadzić?
Będę chciała kupić od razu większe ok co najmniej 2m. I teraz lub na wiosnę - obecnie rosną hortensje, pewnie trzeba je przesadzić, czy możliwe będzie ich zachowanie?
pozdrawiam


Jaka będą miały rozmiar pnia? Bo 2 m przy grabach to nic. One są szczupłe i wiotkie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewwa 16:45, 19 wrz 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
oooo zniknął mi post ;(

jeszcze raz: dzięki,dziewczyny, za odpowiedzi. Kupować będę prawdopodobnie u Szmita w Pęchcinie. Mają tam graby ponad 2 m chyba nawet 3-4 wysokości, w obwodzie 10 cm - to obwód, czy przekrój ????? I chciałabym takie "obrośnięte" od dołu - kształt wrzeciona. Napisałam do szkółki - być może trzeba będzie wybrać się osobiście, a na razie czasu brak...
Oczywiście zależy mi na szybkim utworzeniu ekranu. Rozpinanie na szkielecie, chyba nie będzie pasować do mojego ogrodu. Czyli liczyć raczej co metr?
ewwa 16:45, 19 wrz 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
za to od razu dwa posty obecne wrzuciło
nawigatorka 16:52, 19 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Zazwyczaj podaja obwód nie średnice
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies