Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

Toszka 20:51, 13 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, mogły tyle czasu korzenić się. Zapowiadają do października ciepło. Jest szansa, że zdrewnieją wszystkie gałązki. Jeśli nawet ciut przemarzną, to wiosną przytniesz...rozkrzewią się
I na pocieszenie dodam, że obecnie sporo roślin ma "rzut" przyrostów - buksy, cisy, buki i drzewa owocowe. Mam pewność, że wiedzą co robią
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
szemusia 22:17, 13 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Dziękuję Ci Toszko za odpowiedź
Tak po cichu liczyłam, że to dopiero efekt ukorzeninia się Aktualnie wakacjuje się i ogrod podlewa teściowa, mam nadzieję, że te nowe przyrosty przeżyją opiekę

Lubię ciepło, wiec wizja ciepłej jesieni mnie cieszy - trochę deszczu by się tylko przydało
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Gintura 13:59, 14 sie 2018

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Witam
jaka odmiana graba najlepiej się sprawdzi do prowadzenia na pergoli ( zdjęcie poniżej ) w formie łuku i jaki orientacyjnie czas jest potrzebny by uzyskać zielony łuk?


sylwia_slomc... 14:06, 14 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Toszka napisał(a)
Tak, mogły tyle czasu korzenić się. Zapowiadają do października ciepło. Jest szansa, że zdrewnieją wszystkie gałązki. Jeśli nawet ciut przemarzną, to wiosną przytniesz...rozkrzewią się
I na pocieszenie dodam, że obecnie sporo roślin ma "rzut" przyrostów - buksy, cisy, buki i drzewa owocowe. Mam pewność, że wiedzą co robią

Też to zjawisko obserwuje u mnie dwa świerki w ciągu tygodnia o 20 cm pociągnęły w górę, ale jak patrze na berberysy, tawuły i klony przebarwione to mam obawy, że wczesną zimę wróżą.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 15:28, 14 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Sierpień to dla iglaków typowy czas drugich przyrostów. Wprawdzie nie tak intensywnych jak wiosenne. Przebarwienia liści to efekt upałów i obecnych znacznych skoków temperatury w dzień (30st) i w nocy (14)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dan 17:13, 24 sie 2018

Dołączył: 22 maj 2018
Posty: 19
Toszka napisał(a)
Na początek radzę sprawdzić ph. Widać po lisciach braki.
Jak sprawdzisz to daj znać (pobierz próbki w kilku miejscach na głębokości ok. 20cm)


Według mojego pomiaru ph na większości odkrywek wynosi 7 choć trafiło się też miejsce w którym ph ma ok 5-6
Pszczelarnia 17:25, 24 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gintura napisał(a)
Witam
jaka odmiana graba najlepiej się sprawdzi do prowadzenia na pergoli ( zdjęcie poniżej ) w formie łuku i jaki orientacyjnie czas jest potrzebny by uzyskać zielony łuk?




Zwykły grab. A czas to zależy, jak duże drzewo kupisz.

Fastigiata nie da tak gęstego poplątania/ulistnienia jak to jest konieczne. Ale od bidy może być.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Toszka 20:27, 24 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dan, zmieszaj glebę z dolomitem i zerknij u Magdy70. Tam był problem z podłożem i ph. Może przydadzą ci się informacje.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gintura 22:44, 25 sie 2018

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 183
Pszczelarnia napisał(a)


Zwykły grab. A czas to zależy, jak duże drzewo kupisz.

Fastigiata nie da tak gęstego poplątania/ulistnienia jak to jest konieczne. Ale od bidy może być.


dzięki za odpowiedź
zieloniutka 21:19, 06 wrz 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Chciałam podkrzesać od dołu młode graby frans fontaine, żeby ich korona zaczynała się wyżej. Mam pytanie kiedy mogę usuwać gałązki i czy ścina się je równo z pieńkiem czy zostawić kawałek gałązki dla zabliźnienia?
Gałązki max 1,5 cm średnicy.

A drugie pytanie. Z trzech grabów frans fontaine jeden rośnie słabiej i wiem, że przyczyną na 99% jest podgryzienie korzeni przez jakiegoś gryzonia w zeszłym roku.
Czy zostawić go w spokoju czy odkopać go jakoś i coś mu sypnąć pod korzenie?
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies