Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

Toszka 11:13, 14 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przycinasz maksymalnie płasko przy pieńki. Zasmaruj maścia ogrodniczą. Najlepiej to zrobić na jesieni lub wczesną wiosną, w fazie bezlistnej.

Sypnij nawóz PK (fosforowo-potasowy), ale sprawdź by nie było azotu (starannie wybierz) - pomoże to wzmocnić układ korzeniowy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zieloniutka 11:18, 14 wrz 2018

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 271
Toszka napisał(a)
Przycinasz maksymalnie płasko przy pieńki. Zasmaruj maścia ogrodniczą. Najlepiej to zrobić na jesieni lub wczesną wiosną, w fazie bezlistnej.

Sypnij nawóz PK (fosforowo-potasowy), ale sprawdź by nie było azotu (starannie wybierz) - pomoże to wzmocnić układ korzeniowy.


Bardzo dziękuję. Ten nawóz mogę już teraz sypnąć?
____________________
Zuza Lipny ogród czy ogród z lipą
Toszka 13:59, 14 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tak, bo to nawóz dla korzeni
Zmieszaj dokładnie z ziemią.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Ewilena 23:57, 26 paź 2018


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Grab columnaris ma ktoś? Pasowałby jako żywopłot niecięty? Naprzemiennie z zywoplotem z tui smaragd, 10 tui, 10 grabów i tak w kółko?
____________________
Ewelina
loretta 19:27, 02 lis 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Mam pytanko o zdrowotność roślin: kupiłam na szpaler buka z gołym korzeniem, niestety sprzedawca wysłał w środę mimo, że w tym tygodniu było wolne, przesyłka dojdzie do mnie w poniedziałek, a więc po 5 dniach. Sprzedawca uspokaja mnie, że rośliny mają korzenie w hydrożelu. Mnie trafia, bo raz, że wysłał poczteksem, czyli Pocztą Polską, a dwa, że właśnie te święta nieszczęsne. No ale do rzeczy: czy 5 dni w paczce to duża, czy taka-sobie szansa na zdrowotność roślin? Jestem przyzwyczajona mieć paczkę na następny, max po dwóch dniach. A tu taki ambaras.
Gardenarium 14:03, 12 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewilena napisał(a)
Grab columnaris ma ktoś? Pasowałby jako żywopłot niecięty? Naprzemiennie z zywoplotem z tui smaragd, 10 tui, 10 grabów i tak w kółko?


jeśli mogę dobrze doradzić to tak nie rób.

Jestem przeciwna naprzemiennie, i w dodatku "tak w kółko", a dlaczego w kółko?? tak nie rób.
Dawaj jakiś odcinek grab, a inny odcinek Smaragd. A nie tak 10 tego, 10 tego. Niedobrze. Prawie taki sam kolor i prawie taki sam pokrój hmm. Słaby pomysł. Naćkane będzie.

Podziel ogród na strefy, daj im funkcje i wtedy wydzielaj jedną strefę tym, a drugą innym. W zależności, czy musisz wysłonić wysoko czy nisko, kolor żywopłotom dawaj w zależności od tego co przed nimi będzie rosnąć

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka 20:04, 30 sty 2019


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Czy ktoś wie jak głęboki system korzeniowy ma grab Fastigiata? Planuję go posadzić w niedalekim sąsiedztwie rur wodociągu. Chciałabym stworzyć szpaler z grabu podsadzonego hortensją limeligt i jakieś miskanty. W jakiej odległości od siebie należałoby posadzić graby?
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
paulaa 09:42, 28 lut 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Witam Pani Danusiu i kochani ogrodowiskowi maniacy. Mam pytanie czy na takiej rabacie 25m długości i 1,4m szerokości wzdłuż płotu sąsiada dałoby się posadzić taki moduł z graba kolumnowego i miskanta kleine fontane

w ten sposób że na 25 metrów co 5 metrów graby i między nimi po 4 miskanty (co 1 m)
Chodzi mi głównie o to czy system korzeniowy grabów nie uszkodzi płotu sąsiada i nie wyjdą korzenie na wierzch na trawnik przy tej szerokości 1,4 metra?
Z góry dziękuję za pomoc!
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Elka 20:55, 01 mar 2019


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
A nie myślałaś żeby graby podsadzić hortensja bukietową?
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
paulaa 21:04, 01 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
Ale całe 25 metrów hortensji? Myślałam ale mam tam koło chatki po prawej na tyle działki już zaprojektowane hortensje i myślę że byłoby za dużo niemniej myślę, żeby może od ohrodzenia frontowwgo do miejsca gdzie czaczyna się dom podsadzić hortensjami a potem dalej miskanty może tak być?
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies