Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Grab - Carpinus

szopo 01:15, 10 lip 2018


Dołączył: 04 lip 2018
Posty: 10
Myślę że są to graby 'frans fontaine'.
Gardenarium 21:02, 11 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mmeg napisał(a)


Znalazłam takiego stwora na tych moich grabach... Proszę pomóżcie mi sobie z nim poradzić...


Opryskaj Mospilanem może, to spadną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mmeg 22:25, 12 lip 2018

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Dziękuję,korzystając z rady Mazana tak zrobiłam i sobie poszły
mmeg 22:25, 12 lip 2018

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 89
Dziękuję,korzystając z rady Mazana tak zrobiłam i sobie poszły
mbrek 18:26, 13 lip 2018

Dołączył: 20 kwi 2018
Posty: 17
Gardenarium napisał(a)
Lepiej kupić odmianę 'Fastigiata" najlepiej dużą od razu.

Zwykłe to zwykłe, rosną wielkie i ujarzmianie ich celem zrobienia kolumny jest bez sensu




Pani Danusiu, tak nieskromnie spytam dlaczego? Aby dać im swobodę rozrostu?

Pytam, bo takie sadzonki zakupiłam, mają już trzy lata.I troszkę się przeraziłam.

I jeszcze jedno pytanie, czy można szpaler z grabów podsadzić cisem pospolitym? Czytałam, że liściaste i iglaste to połączenie na ,,nie'', ale tak na mój rozum laika w temacie ogrodnictwa to cis lubi ziemię zasadową jak grab, prawda?

Gardenarium 14:24, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie o to chodzi. Ktoś chciał na siłę robić kolumnę z normalnego graba więc doradziłam od razu kolumnę kupić.

Ale żywopłot czyli szpaler spokojnie możesz robić. Tylko co ileś lat czeka cię odmładzanie solidne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mbrek 11:59, 16 lip 2018

Dołączył: 20 kwi 2018
Posty: 17
Ok, rozumiem. Dziękuję za odpowiedź
Dan 15:30, 08 sie 2018

Dołączył: 22 maj 2018
Posty: 19
Witam,
w ostatnich dniach na moich grabach pojawiły się brązowe przebarwienia. Na ten moment są to pojedyncze przebarwienia/przypadki ale obawiam się żeby ten proces dalej się nie rozprzestrzenił. Rośliny podlewane są regularnie co drugi dzień (nawodnienie kropelkowe) więc brak wilgoci raczej wykluczony. Poza tym rosną w półcieniu, wiec wydaje mi się że warunki do mają dobre. Prośba o pomoc rade co to może być, czy nalezy sie tym martwić albo podjąć jakąś interwencję?

Pzdr
D.
Toszka 20:30, 08 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na początek radzę sprawdzić ph. Widać po lisciach braki.
Jak sprawdzisz to daj znać (pobierz próbki w kilku miejscach na głębokości ok. 20cm)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
szemusia 22:27, 08 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Toszko, a moje graby właśnie znów zaczęły wypuszczać liście. Były sadzone jesienią już w formie bezlistnej. Wiosną wypuściły liście tylko na starych gałązkach, dość marnie wyglądały, a teraz całe w pąkach, gdzieniegdzie juz nowe listki się pokazały. Czy to normalne? CZy może one się korzeniły całą wiosnę, a teraz postanowiły rosnąć? Nie przemarzną zimą?
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies