Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród to życie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród to życie

ModraSowa 00:11, 24 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
grembosia napisał(a)
Aniu, hortensje pasują do każdego stylu ogrodu! Ja dałabym Limkę, bo jest sztywniejsza i się nie pokłada.
Muszę bardzo pochwalić ścieżkę, pięknie się wpisała w otoczenie, własnoręcznie zrobiona- podziwiam.
Część od wagi urocza, to tygryski lubią najbardziej. Ja mam też na tarasie taką starą wagę, a na niej dwie małe doniczki z rojnikami, fajnie to wygląda, uwielbiam takie detaliki.

Niezmiennie zachwycam się Waszym domkiem, jest na prawdę bajeczny...ogród też taki będzie, zobaczysz, ktoś, kto stworzył taki dom, da radę również z ogrodem, który by do niego pasował.

Grembosiu, dziękuję Ci za tyle słów otuchy, bardzo się przydają w chwilach zwątpienia...
Widziałam Twoje zakupy z giełdy staroci,wiesz, że piękne. Tak jak moja waga Mam jeszcze jedną, kompletną,ale bardzo zaniedbaną, w wolnym czasie(pewnie zimą) spróbuję przywrócić ją do stanu świetności.
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 00:20, 24 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
MonikaH napisał(a)
Cześć Aniu, nie czytałam dokładnie, ale widzę, że myślisz o hortensji anabelle, mam jej sporo, pięknie rośnie, bardzo szybko się rozrasta (podwaja się conajmniej co sezon) i rozmnaża (ciacham łopatą boczne pędy z odrobiną korzeni wiosną). Jedyny minus to pokładanie, o którym pisze Grembosia, rozwiązałam problem takimi metalowymi lakierowanymi prętami giętymi w U.

Kupiłam to w Obi (większy wybór rozmiarów) i tańsze w Juli (muszą mieć wysokość ok 1m, bo z 30 cm idzie w grunt). Nie widać ich pod liśćmi, a spełniają swoje zadanie. Mam po 3 szt na sztukę hortensji już 3 rok.

Cześć Moniko, dzięki za taką praktyczną radę. Widziałam ostatnio takie podpory u znajomej w ogrodzie, bardzo je chwaliła. Bardzo kusi mnie ta anabelle... Obydwie kupię ale jeszcze nie wiem gdzie zamieszkają. Fajnie że ona tak ładnie przyrasta, i nie jest trudna do rozmnażania. Pięknie wygląda w dużych ilościach, ale nie widziałam jej u Ciebie na zdjęciach. Wstaw jeśli możesz. Pozdrawiam.
____________________
Ania Ogród to życie
ModraSowa 00:37, 24 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Nie było mnie dwa dni w domu.Wracam, a tu tyle niespodzianek. Zakwitły pięknie irysy, lilie, goździki.
Przed zmrokiem zdążyłam wysadzić pomidory do gruntu.
Posadziłam też na rabatę werbenę i naparstnicę od Joasi, niestety nie zdążyłam zrobic zdjęć. Przy podlewaniu zauważyłam,że wiciokrzew jest oblepiony mszycami. Dwa dni temu pryskałam Amanogawę, teraz on. Mam wrazenie że wyjątkowo duzo jest w tym roku wszelkiego robactwa. A to dopiero wiosna... Muszę jutro z samego rana go opryskać, bo znów wyjeżdzam.
Pieknie za to rośnie ligustr, przybrał już z 15 cm. widać już zielony tunelik
Fotorelacja niebawem.

____________________
Ania Ogród to życie
MamaMagda 23:23, 24 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Przeczytałam caly watek i jestem pod wrazeniem ogrooomu pracy!

Rozczulila mnie historia ze świerkiem, bo ja przeżyłam podobną z moją sosną
Twoj świerk przy mojej, to Miss Polonia
Każdy kto widział moją sosnę mówił wyciąć!! Brzydka, wrasta w róg budynku - z pewnością jej korzenie wrosną w mur itp itd... podsumowując: nic z niej nie będzie dobrego!
dzis, po 3 latach kiedy powiedziałam basta, mam calkiem fajnego 7metrowego bonsai w ogrodzie
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
ModraSowa 12:33, 26 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Witam, dziękuję za wizytę.
Tak to już czasem jest z takimi bidulkami, wystarczy tylko okazać trochę dobra i miłosci i niespodziewanie rodzi się moc Już mi się kilka zmarniałych roslinek udało mi sie doprowadzic do zadowalającego stanu i bardzo mnie one cieszą.U mnie to chyba naleciałości zawodowe,ogrodowa pedagogika resocjalizacyjna
Mam nadzieję ,że w Twoim wątku pokazałaś tę sosnę, wybiorę się do Ciebie.
____________________
Ania Ogród to życie
MamaMagda 15:30, 26 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
pokazałam, ale przed cięciem - umówiłam się na czwartek z moim rodzinnym fachowcem od gigantycznych bonsai i będziemy ciachać! wtedy będzie co pokazywać (mam nadzieję )
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Nallar 12:22, 27 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Aniu przesyłkę z roślinkami wysłałam, mam nadzieję że dojdzie szybko.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ModraSowa 12:35, 27 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
Dzięki Ewuś. Cieszę się. A jak hosty i inni?
____________________
Ania Ogród to życie
Nallar 12:46, 27 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ModraSowa napisał(a)
Dzięki Ewuś. Cieszę się. A jak hosty i inni?


Hosty się pozbierały ładnie, firlrtka ciut osłabiona ale pewna jestem że te upały jej dają w "kość" Trawkę wsadziłam do doniczki jak troszkę podrośnie to dopiero trafi na rabatkę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ModraSowa 12:54, 27 maj 2014


Dołączył: 05 kwi 2014
Posty: 1275
no to dobrze. Ewa, ja za poradą postanowiłam w tym roku nie wysadzać pampasowej na rabatę, przetrzymam przez zimę w doniczkach i dopiero na wiosnę
____________________
Ania Ogród to życie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies