Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

katarzyna_kru 17:47, 28 cze 2021

Dołączył: 14 mar 2021
Posty: 16
Grzyby się pojawiają, bo mają idealne warunki. Daj trochę wyschnąć temu trawnikowi - za mocno podlewane.
Gardenarium 19:27, 28 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem jeszcze może dojść spalenie trawnika.
Nie mów hmmm... bo siewnik akurat taki jaki użyłeś, jest najgorszy do siania nawozu . Tu gdzie bardzo ciemny trawnik moim zdaniem jest za dużo nawozu i do tego gęste siewki - masakrę zrobiłeś z tego trawnika.

Teraz to niech przeschnie, co padnie wygrabić i czekać co będzie dalej. Pokazać za tydzień. Wtedy zobaczymy co robić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Buko 00:11, 29 cze 2021

Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem jeszcze może dojść spalenie trawnika.
Nie mów hmmm... bo siewnik akurat taki jaki użyłeś, jest najgorszy do siania nawozu . Tu gdzie bardzo ciemny trawnik moim zdaniem jest za dużo nawozu i do tego gęste siewki - masakrę zrobiłeś z tego trawnika.

Teraz to niech przeschnie, co padnie wygrabić i czekać co będzie dalej. Pokazać za tydzień. Wtedy zobaczymy co robić.


Ok, dziękuję, tak zrobię. Pozdrawiam!
Buko 10:49, 29 cze 2021

Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 14
katarzyna_kru napisał(a)
Grzyby się pojawiają, bo mają idealne warunki. Daj trochę wyschnąć temu trawnikowi - za mocno podlewane.


podlewałem dopiero jak już praktycznie widziałem że w niektórych miejscach trawa usycha, ale później jeszcze przyszły burze i spore opady deszczu. Te grzyby to już od dłuższego czasu się pojawiają
Buko 13:56, 30 cze 2021

Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem jeszcze może dojść spalenie trawnika.
Nie mów hmmm... bo siewnik akurat taki jaki użyłeś, jest najgorszy do siania nawozu . Tu gdzie bardzo ciemny trawnik moim zdaniem jest za dużo nawozu i do tego gęste siewki - masakrę zrobiłeś z tego trawnika.

Teraz to niech przeschnie, co padnie wygrabić i czekać co będzie dalej. Pokazać za tydzień. Wtedy zobaczymy co robić.



a jeszcze dopytam odnośnie tego gęstego posiania, jak to teraz sobie z tym poradzić? przeczekać do przyszłego roku i zwertykulować czy można coś innego zrobić? te miejsca w którym powstały te plamy mnie bardzo zastanawiają bo tam w ogóle nie było nic dosiewane i przez jakieś 2,5 miesiąca była bardzo ładna trawa, jedynie nawożone tą YaraMia ale starałem się bardzo dokładnie, 5kg na 220m2 trawnika i jeszcze trochę do drzewek to dużo?
Gardenarium 08:11, 03 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siewki za gęsto zgniją i same się wyeliminują, potem to wydrapiesz wertykulacją.
Teraz trzeba odczekać co będzie się działo dalej z trawnikiem. Doradzanie nawożenia jest ryzykowne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mario5000 19:50, 04 lip 2021

Dołączył: 04 lip 2021
Posty: 1
Proszę o pomoc trawnik ma ponad miesiąc był piękny jednak zaczęły pojawiać się takie plamy trawnik skosilem kruciutko żeby lepiej zobaczyć skale problemu czy da się go jeszcze uratować ? pomocy !!
Buko 09:09, 05 lip 2021

Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Siewki za gęsto zgniją i same się wyeliminują, potem to wydrapiesz wertykulacją.
Teraz trzeba odczekać co będzie się działo dalej z trawnikiem. Doradzanie nawożenia jest ryzykowne.



dziękuję wiem już coraz więcej, ale co zrobić z tymi pojawiającymi się obrzeżami pleśni czy jakiegoś takiego nalotu? skosiłem trawę i następnego dnia rano coś takiego w tych miejscach zauważyłem, teraz niestety jest deszczowo więc to nie bardzo podeschnie.. coś z tym trzeba robić, czymś spryskać czy czekać?




Buko 15:03, 08 lip 2021

Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem jeszcze może dojść spalenie trawnika.
Nie mów hmmm... bo siewnik akurat taki jaki użyłeś, jest najgorszy do siania nawozu . Tu gdzie bardzo ciemny trawnik moim zdaniem jest za dużo nawozu i do tego gęste siewki - masakrę zrobiłeś z tego trawnika.

Teraz to niech przeschnie, co padnie wygrabić i czekać co będzie dalej. Pokazać za tydzień. Wtedy zobaczymy co robić.


Przesyłam zdjęcia jak to teraz wygląda, wczoraj skosiłem. Podlewać bo sucho czy może to delikatnie zwertykulować? czy gdybym częściej kosił i nie pozwolił jej tak urosnąć to czy nie doszłoby do takiego stanu?





Buko 11:28, 12 lip 2021

Dołączył: 16 kwi 2021
Posty: 14
ktoś coś podpowie co należałoby teraz zrobić żeby to ogarnąć?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies