Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

Mela 17:52, 25 sie 2017


Dołączył: 30 sie 2014
Posty: 17
Witam czyli te plamy to zgniłe -nie był z rolki tylko z siewu więc jaka może być przyczyna ?
____________________
Gardenarium 23:36, 25 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mógł ktoś coś wylać, pies / dziecko mogło nasikać, sprzataczka mogłą wylać wodę ze zmywania tarasu, mogł ktoś gorącą herbatę wylać - chlusnąć w trawnik, mogły rózne rzeczy się wydarzyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:21, 28 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jarek_kr napisał(a)
Hej
Trawnik założony z Kiepenkerl Dark Green, ma 3 lata, przez pierwsze dwa lata było super. Nawożony prawidłowo, podlewany...

W poprzednim sezonie coś się z nim niedobrego zaczęło dziać, jasne plamy, rosnące (i kwitnące) szybciej niż reszta. Mam psa, owczarka, ale on jak się odleje, to dokładnie wiem gdzie, bo działa to jak Roundup
Dosiewki oczywiście również Dark Green. Rozumiem, że może być nieco inny skład mieszanki po 3 latach, ale chyba nie aż tak ? Po za tym, aż tak dużo tych dosiewek nie było ile plam..

Nie mam pomysłu co robić, oprócz zaorania tego..

pozdrawiam
Jarek










Moim zdaniem nie ma tutaj niepożądanych gatunków traw, te plamy wynikają z nierównomiernego nawożenia. Tu gdzie jasne plamy - trawa jest niedonawożona, albo tam gdzie ciemne- zbyt dużo nawozu aż.

Chociaż jak się patrzy na zdjęcia z bliska to ta jasna trawa jest podejrzana. Zobacz czy da się wyrywać i jak to wygląda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jarek_kr 09:03, 29 kwi 2018


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 14
Dwa dni po koszeniu, jasne plamy są już wyższe, na zdjęciach trudno mi to pokazać. Wyrywa się to łatwiej niż ciemną trawę, mam wrażenie, że korzonki są płycej. I kwitnie ...






Gardenarium 11:18, 29 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To może być niepożądana trawa wiechlina jednoroczna. Wyrywaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jarek_kr 18:08, 29 kwi 2018


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
To może być niepożądana trawa wiechlina jednoroczna. Wyrywaj.


O nie.... tego tyle jest. ..
Gardenarium 21:09, 29 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest często dosypywane do mieszanek, widocznie takie nasiona były w mieszance.
Nie ma wyjścia, albo pogodzić się z faktem łaciatego trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jarek_kr 06:50, 30 kwi 2018


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 14
Poproszę jeszcze przedstawiciela Kiepenkerla, żeby podjechał i spojrzał na to.
mest 13:18, 30 kwi 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
U mnie tez pojawiły się dziwne plamy. Posypałem wszystko saletrą amonową około 2 tygodnie temu. Trawa ruszyła niesamowicie, pojawiło się kilka jaśniejszych plam. Pomyślałem, że nie nawiozłem tych miejsc i dosypałem nawozu, obficie podlałem. Po kolejnych dwóch koszeniach trawa w tych miejscach się nie wyrównała a na dodatek pojawiły się kolejne jasne plamy. Spaliłem trawę? Opryskałem także starane trawnik bo pojawiła się koniczyna, natomiast myślę, że nie jest to do wina tego środka. Innych miejsc gdzie mam trawę nie opryskiwałem a pojawiły się także jasne plamy. Jak żyć ?

Nawoziłem ręcznie cały trawnik i mega się przy tym skupiłem trawa w tych miejscach jest rzadka, nie wiem czy się rozkrzewi czy trzeba dosiewać. Stanu trawy po zimie bałem się najbardziej.
Gardenarium 22:21, 30 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lać wodę. Mocno w te miejsca. a jak nie pomoże, to wydrapać spalone za jakiś czas i dosiewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies