Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Ozz 01:35, 16 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Słowo się rzekło, wrzucał pierwszy szkic roślin - robocza nazwa ,,Tetris"

Wiem, że jest trochę misz-masz, ale muszę upchać przecie wszystkie roślinki które ,,kocham" Jak mówiłam - jestem bałaganiara i lekki chaosik musi być.

Nie wiem jeszcze co może być mini ,,choinką", ani który powojnik dać obok róży (Solidarność czy Gen. Sikorski?)

Jedno wiem na pewno - nie ograniczę się do kilku gatunków za skarby świata, moje ,,kolekcjonerstwo" na to nie pozwala

Czekam na miażdżącą krytykę. Jeszcze wszystko może iść do zmiany. Mam nadzieję, że da się cokolwiek przeczytać... jest dużo skrótów myślowych

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Sebek 15:01, 16 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ogarnąłem Mini choinką może być cis - lub bukszpan Nie polecam tych małych swierkow białych, bo po byle jakiej chorobie nie mogą się zebrać... W powojnikach nie siedzę, dopasuj tak, by kontrastowal kolorem

W prawym górnym rogu odwrocilbym jedynie bukszpan, by szedł razem z linią trawnika, za nim posadził kocimietke, zamiast szalwi możesz posadzić rozchodniki okazałe, będą ładnie wyglądać gdy ta druga przestanie kwitnac Będzie to zgrany duet również z jezowkami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ozz 18:29, 16 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Sebek, a mówiłeś, że Ty byś inaczej to zaprojektował... ciekawa jestem jak, podpowiesz?
Nie jestem bardzo mocno do projektu przywiązana

Ostatnie chwile na krytykę, w środę rano będę sadzić pierwsze ,,ofiary"... boję się, że przez długi weekend mi padnie połowa :/

Dzieje się (malżonek dostanie medal za kopanie)
Moja ,,kolekcja":


Zastanawiam się co z tą wierzbą po lewej robić, całkiem ładna jest, ale przywiazana do niej nie jestem

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Joku 20:16, 17 cze 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Jestem zwolenniczką wykorzystania tego co już rośnie, czyli proponowałabym czymś podsadzić. Powojniki kwitną w kolorach różowym jasnym i ciemno purpurowy/ciemnoróżowy (?)więc dywanik z czegoś kwitnącego na niebiesko, biało lub różowo.
PS! Podoba mi się pomysł wykorzystania powojnków jako osłony.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Ozz 21:27, 17 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Dzięki Jolu za opinię.
Pochwały są miłe, ale potem nastaje czas gdy człowiek się musi zmierzyć z dylematami i własnym ogrodem

Ja też myślałam, czy nie pozbyć się trzech dużych donic z liliowcami w pomarańczowo-brązowych kolorach (nie do końca mi pasują), ale akurat skubańce zaczęły kwitnąć i szkoda się pozbywać rozrośniętych dorodnych roślin na rzecz małych...

Czyli kolejna scenka z rodzaju - kobieta i podejmowanie decyzji

Dziś zakupiliśmy płytki do ogrodu i brakuje nam tylko odrobiny piasku by ruszyć z pracami dalej.

Jutro trzymajcie kciuki - jadę w dalekie kraje w poszukiwaniu wyśnionego grujecznika
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
AlicyaLK 14:36, 18 cze 2014


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
Ozz, ale mi się podoba ten Twój Tetris Patrzę i patrzę... Ale będzie pięknie, cudnie
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
Ozz 15:32, 21 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
W ogrodzie się dzieje, przybywa roślinek w doniczkach, ubywa gruzu. Na razie wszystko rozstawiam i myślę, myślę, myślę Za dużo myślę
Cyknę fotę jak mnie najdzie wena, bo muszę się Was poradzić gdzie posadzić wyśnionego grujecznika (kulista podobno odmiana 'Heronswood Globe' po którą zapuściłam się, aż na ,,dziki zachód" czyli Śląsk, do Gierczusi )

Na razie na deser, bo od dawna już chciałam się pochwalić ,,kulą" którą posiadam, a zrobiła ją moja koleżanka co się para ceramicznym rzemiosłem.
Do kompletu posiadam też nawilżacze na kaloryfer z muchomorami

Co będę dofinansowywać markety jak mogę koleżankę
100% hand made.


Mało, że w moim ulubionym kolorze to jeszcze jak się włoży do środka świeczkę i zgasi światło to sufit w pokoju wygląda jak fragment kosmosu Kiedyś zrobię fotę.

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ozz 15:36, 21 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
,,Zjedz mnie"
Nawilżacze, które chwilowo pełnią bardziej zaszczytne funkcje
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
stychaz 17:08, 21 cze 2014


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Kurczę, nie mogę się napatrzeć na te Twoje kamyczki Taka kula w wersji maxi w ogrodzie byłaby świetna.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
nicol21 00:34, 22 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
i jak prace weekendowe? pogoda dopisała? wsio już wsadzone?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies