Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

ewakatowice 19:19, 28 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
o jejku... Masz skomplikowany plan

Może poukładaj wszystko jak ma być i zdjęcie zrób. Może wówczas jakoś to ogarniemy )
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Ozz 19:21, 28 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Wróciłam właśnie z ogródka. Mimo licznych ran na ciele i umyśle, w tym: kłutych, szarpanych, miażdżonych i gryząco-ssących udało mi się posadzić 3 cisy i przygotować teren pod resztę.

Niewiele powiecie... może i tak, ale biorąc pod uwagę przez jaki interesujący przekrój glebowy się przedzierałam, włącznie z gruzem, styropianem, workami po drugim śniadaniu i kostkami to jest nieźle. Panowie budowlańcy się postarali przy budowie domu, żeby ogrodnikom dostarczyć rozrywki
Jeden z dołów kopałam ok 40 min...

A tak to wygląda, specjalnie dla Sebka - kocimiętka pod jabłonią.
Nie wiem czy nie za wysoka ta macierzanka między płytkami, może lepszy karmnik?

Uff... chyba pójdę posadzić to co stoi bez wybrzydzania...

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
ewakatowice 19:26, 28 cze 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
ale macierzanka wysoka, zgubi się linia płytek ...ale pamiętaj, ze nie znam się


____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Ozz 19:30, 28 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
dobrze mówisz... trzeba będzie co innego niższego, bo nie chcę tam trawnika... chyba już nawet wiem co
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Sebek 19:56, 28 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Karmnik byłby OK, ale szybko się starzeje... Okazy cisów pięęęekne! Wytężyłem wzrok do granic możliwości i znalazłem kocimiętkę - powinno być OK Ale bukszpany bym od razu zagęścił, żeby mieć tą bazę


A jak bym zrobił taki mały ogród? Minimalistycznie - z roślin zimozielonych i niewymagających - minusem byłoby, że nie zmieniałby się zbytnio z porami roku - a chyba to lubimy najbardziej Możesz sobie zerknąć na moje piny i może Cię natchnie na coś innego
http://www.pinterest.com/sebastiancholew/ogr%C3%B3d-nowoczesny/
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardener27 19:59, 28 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
A może tam miedzy tymi płytkami Płomyki darniowe Floksy Na wiosnę kwitną obficie a przez resztę roku są zielone jak trawa



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
alinak 21:45, 28 cze 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ozz napisał(a)
Wrzucam wypociny roślinne - na mapce to co raczej będzie jak narysowane, wolne zaś miejsca mogą ulec zmianie Płytki są 30x30cm i one wyznaczają taki ,,moduł" innych nasadzeń. Pytanie o lokalizację misy z wodą i grujecznika - czy nie poprzesuwać tego jeszcze jakoś. Generalnie sporo ,,upychania".

Nie do końca jestem przekonana do przedłużania skośnej ścieżki... jakoś tak głupio, że do kompostownika prowadzi Misę z wodą przesunęłabym może na rabatę, by była w zieleni.

Po lewej zostawiłam jeszcze miejsce, bo chcialabym tam hamak, ale nie wiem czy wyjdzie, a może to być przechowalnia dla tych roślinek które nie znajdą miejsca i będą czekać na ,,lepsze życie" jak je komuś oddaruję
No i nie wiem czy nie przesadzić tej wierzby na pniu na prawą strone... w sumie tam będzie mieć bardziej mokro, choć cieniście... hamak/huśtawka w jej miejsce by się zmieściły

Rośliny, które posiadam do posadzenia (prócz tych na mapce)
- Lawenda 'Hidcote' x4
- Kocimiętka 'Walker's low' x2
- Szałwia (ciemna odmiana) x3
- Róża 'Green Eye' (karł.) x2
- Brunnera x1
- Stipa x5
- jeżówki (nieznane kolory) x3
- ostróżka x2
- choina 'yedelloh' (niekoniecznie) x3
- owies wieczniezielony (niekoniecznie) x5
- przywrotnik x1 (malutka sadzonka)
- liatra biała x3, liatra róż x3
- jakieś hosty
- p.s. lubię jeszcze trzykrotkę


Olena to co widzę na planie jest ok. ale upychania na razie proponowałabym uniknąć .potem jest zdziwienie jak coś nie rośnie bo go towarzysz zatłamsi

między płyty macierzanka nadaje się świetnie ale tylko jak tam jest dużo słońca i tylko jak to jest odmiana poduchowa ( macierzanka piaskowa )
tu można dać oczywiście sławny karmik ościsty tylko pytanie czy masz tam podłoże piaskowe , bo w innym przypadku wyrywanie chwaścików będzie udręką.
kompostownik jednak zasłoniłabym czymś wyższym niż hosty i paprocie , no chyba że to kompostownik mini, ale wątpię .masz na liście hojne , ta się nadaje i to idealnie szt.3 dałabym zamiast paproci tak aby zasklepiały się z cisem i tylko wąski przesmyk zostawić na przejście .
wpadaj do mnie kochana nadchodzący tydzień popołudniami jestem .....
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Ozz 21:56, 28 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Nad zagęszczeniem bukszpanu mogę pomyśleć faktycznie, bo ze dwa lata na efekt pewnie trza poczekać... ale mam dostęp tylko do b. żółtego, ten w pozostałych miejscach to 'Suffruticosa' - bukszpan dla leniwych...
Fajne te przykłady z linku, ale powiem, że na niektórych w rabatach też jest niezły misz-masz Szalenie mi się podobają takie ogrody, ale powiedz Sebku tak uczciwie... byłbyś w takim stanie utrzymać ogród przez dłuższy czas?
Bez zmiłuj się i dosadzania kwiatków i innych dekoracji?

Jedyne czego się trzymam to kolorystyka - dużo niebieskiego i fioletu, trochę żółtego z liści, biel, róż - kropka. A kupiona jeżówka zamiast zielonej będzie pomarańczowa, buuu...

Przemku - Floksy to dobry pomysł, może jeszcze jakieś goździki niskie, lub karłowy żagwin? Trochę pól w szachownicy mam Ja myślałam o gęsiówce sturi - ona jest zimozielona i radziła sobie u mnie ładnie w donicach, ale kolory się przydadzą.

Uff, część udało się zasadzić - zdjęcia jutro, bo noc i komary nas zastały. Czemu jutro niedziela? Ale ustawiać rośliny do sadzenia chyba można A przycinać bukszpan w stożek?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ozz 22:04, 28 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Alinko - chyba Cię ozłocę! A już pogodziłam się z myślą, że pożegnam się z choinami, świetny pomysł! Z salonu kompostownika nie widać, ale z sypialni już owszem, nie pomyślałam.

Z upychaniem to masz rację... ja wiem, że i tak mam za dużo drzew jak na taką przestrzeń, ale miłości się nie wybiera Oprócz tego ,,tetrisu" to raczej będę operować bylinami - myślę, że z czasem coś samoistnie się nie sprawdzi, a jak czegoś za dużo będę mieć to mam ten komfort, że wyniosę do szkoły, a tam już jest roślinna czarna dziura

Super - postaram się jakoś w środku tygodnia, może uda się auto pożyczyć, to zrobimy wycieczkę
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
nicol21 23:29, 28 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10342
mi tam karmnik się podoba, ale czy się szybko starzeje to już nie wiem. na pewno coś co nie będzie przeszladało w komunikacji


współczuję Ci tego ciężkiego podłoża
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies