Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Ozz 12:15, 28 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Cisy i bukszpany już czekają na swoją kolej
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Gardener27 12:27, 28 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Jestem Przestudiowałem cały plan i co mi się rzuca w oczy to bardzo duża ilość roślin jak na taką małą powierzchnię Po posadzeniu bedzie pięknie ale za rok będą przerastać przez siebie i się dusić Już nic więcej nie kupuj !

Co do grujecznika to chyba ma tam dobre miejsce

A gdzie chcesz przestawić tą misę z wodą ?

Ścieżce do kompostownika daj spokój tworzy fajną linię z tych płytek
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ozz 12:44, 28 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Siewcą chaosu jestem, muszę Ci przyznać rację Stąd pomysł, żeby zrobić ,,narożniki" z roślin ciętych a chaos wpakować do środka

Nie wszystkie rośliny z listy chcę sadzić - część zostało mi z balkonu, a część z innych nasadzeń (choiny, hosty, owies), nie jestem do nich mocno przywiązana. Właściwie mam ich jeszcze więcej, ale chcę wywieźć do szkoły

Misa z wodą ma tam niby nienajgorsze miejsce (ma być jasna), ale brakuje mi czegoś ciekawego na końcu ścieżki po prawej (taka jest prosta jak drut i bez wyrazu - może lustra i delikatnego miejsa na świeczki? No i nie podoba mi się miejsce pomiędzy wiśniami japońskimi - strasznie tam wszystko jakoś symetrycznie wychodzi - myślałam o przestawieniu tam misy lub jakimś innym delikatnym akcencie.

A co myślisz o przesadzeniu wierzby? (Patrz strona 16) Na początku w ogóle myślałam o jej eksmisji...

Idę troche poustawiać, to może zrobi się bardziej klarowna wizja sytuacji niż narysowana
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Gardener27 12:54, 28 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Z tą misa to chyba nie pomogę bo wydaje mi się że ona to wszędzie by pasowała

A może na końcu tej ścieżki ustawić jakąś nowoczesną rzeźbę np z drutu ?

Między wiśienkami jest super już nic tam nie zmieniaj

A co to za odmiana wierzby ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ozz 13:04, 28 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Nie mam pojęcia, bo już tu rosła. Coś w stylu Salix repens - nieduze jasnoszare listki. Była cięta w kulkę.

Chciałam po prawej obok tarasu dać jakąś ,,choinkę" na zimę, ale spada tam woda z balkonu sąsiada, więc co najwyżej jakaś mega karłowa jodła wchodziłaby w grę (wilgotno), albo właśnie ta wierzba, bo nie mam na nią pomysłu, a boję się, że w tym miejscu gdzie rośnie nie zmieszczę hamaka

No i wielkie dzięki za wsparcie Jak poustawiam to jeszcze wrzucę foty i mam nadzieję, że coś wreszcie posadzę do gruntu.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Gardener27 13:08, 28 cze 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Jeśli rośnie tam wierzba i dobrze się czuję bo tak jak wspomniałaś jest wilgotno a one to lubią to może ją zostaw Ewentualnie ciachnij bardziej i może ten hamak wejdzie Iglaczkiem podsadzisz gdzieś z boku i zimą będzie akcent
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ozz 13:09, 28 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
I mniej roboty... przekonałeś mnie Jak mi się znudzi - wywiozę do szkoły
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
katiaxx 17:27, 28 cze 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Ozz przyszłam z rewizytą, zdradź mi proszę jakie masz hosty których zdjęcie jest na początku wątku, jedna to mysie uszy a druga ? są piękne. W ogóle Twój ogród bardzo mi się podoba i podziwiam Cię za konsekwencję, może opcja doboru roślin nieco się zmienia w trakcie ale zamysł jest ten sam
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
zawitka 18:08, 28 cze 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Hej Oziku dzięki że zajrzałaś tak mi już ta rabata zbrzydła że ja chyba całkiem wszystko powyrywam wrzucę kamienie i to wszystko Ja jak nie widzę to nic nie zaplanuję ale teraz !!!Reszta u mnie żeby nie zaśmiecać Tobie .A u Ciebie zmiany i też tak patrzę gdzie tyle roślinek zmieścisz ale ogrodnik dużo może ha ha Pozdrawiam i będę zaglądać i kibicować
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Ozz 19:13, 28 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Katiaxx - to też mysie uszy tylko 'Snow Mousse'
zawitka - idę popatrzeć
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies