Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 14:27, 07 lis 2015


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Hej! No faktycznie niczego nie pokazałam, ale wiesz ele, u mnie roślin coraz więcej, a efektu jakoś nie widać, więc też nie mam się za bardzo czym pochwalić. Żadna rabata nie zrobiona do końca, ciągle niedoczas, ciągle praca... W każdym razie już widzę, że wiosną będę kupowała zimozielone, bo teraz, jak już liście opadły to w ogrodzie pustki.
Hmm, zdjęć za dużo nie ma, ale choć odrobinę pokażę.
Jeszcze niedawno:

Wrzośce pewnie już nie żyją, ale wciąż wyglądają ładnie
Teraz już niestety tylko donice się jakoś trzymają.



No i trochę koloru w tych żeliwnych garach:

____________________
ogród pod lasem
Toszka 16:46, 07 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nie ma co... ależ sypnęłaś tymi zdjęciami
chyba lubisz niedosyt zostawiać

Dawaj zdjęcia z placu boju, bo takie najciekawsze
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 17:11, 07 lis 2015


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Heheh na razie nawet plac boju nie za bardzo istnieje Bez przerwy tylko liście sprzątamy, a na drugi dzień wszystko znów zasypane, no ale największy dąb już goły, więc jest szansa, że ta Syzyfowa praca się skończy
Bardzo czekałam na przebarwienie się miłorzębu, ale w jedną noc wszystkie liście zielone poleciały. Grujecznik też żadnych rumieńców Dość długo pozostał ładny i żółciutki tylko ten klon palmowy, którego Ty też masz. No name, niestety
____________________
ogród pod lasem
ele2001 17:18, 07 lis 2015


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Toszka ma racje nie chodzi a ładniusie zdjęcia i wypiesczone rabatyna tym etapie wiadomo że to plac boju ale pokazuj wszystko
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Toszka 18:59, 07 lis 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ów klon to Sango-Kaku. Mój ma już czerwone gałązki. A wasz?

U mnie też w w jedną noc przemroziło...ale nie wszystko - tam gdzie mam dobrze osłonięte uchroniły się rośliny. Wspomniany klon od góry przewiało, ale dół osłonięty sosną i tujami trzyma liście nadal. Drugi klon mający za plecami dziurę na wygwizdów z pól niestety łysy.

Obserwuj ogród gdzie ci przewiewa i przemraża rośliny. Tam dobrze by było posadzić osłonięcie z jakiś roślin zimozielonych. Dobrze przesłonięty ogród to gwarancja koloru. Cały czas dopracowuję ten niuans. Plan planem, ale obserwacja najważniejsza.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 19:06, 07 lis 2015


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Sango-kaku? No patrz, a ja go nie brałam pod uwagę, bo wydawało mi się, że on te czerwone pędy ma cały czas... Ha, no to dobrze wiedzieć, bo on jako jedyny ostał się na placu boju i zdobił kolorem.
Co do wiania i mrożenia to jestem dobrej myśli, bo z każdej strony mam lasy, i na dodatek płot z szerokich desek. Liczę na to, że takie osłonięcie uchroni rośliny przed zagładą Poprzednia zima miarodajna nie była, zobaczymy w tym roku. Waham się czy kupować maty słomiane czy nie kupować i zdać się na naturę...
____________________
ogród pod lasem
waldek727 19:39, 07 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
UrsaMaior napisała:
Umordowałam się, sił wystarczyło mi tylko na wsadzenie dwóch trawek i powojnika do donicy. A ja, głupia, myślałam, że prace w ogrodzie to taka romantyczna i przyjemna czynność!

I nie pomyliłaś się nic a nic.
Jak w kaloszach zrobi się trochę błotka, za paznokciami ziemi więcej niż w doniczce, włos rozwiany jak u Syreny, a w uszach gra wiatr, to właśnie jest ta romantyczność.
Moim zdaniem mieszkanie na leśnych terenach w okolicach Otrębus, Komorowa czy Podkowy Leśnej już ma wiele z romantyczności.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
UrsaMaior 19:49, 07 lis 2015


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Waldek, ja jestem (tj. byłam) dziewczyną z miasta, więc wiesz, pojęcie o takich klimatach zerowe No ale już tak zwieśniaczałam, że po każdym wyskoku do Warszawy zastanawiam się jak ja kiedyś mogłam w centrum mieszkać... Jak tam żyć???;D
A co do okolicy to fakt, pięknie jest Zawsze podobała mi się Podkowa, ale jak tak teraz obserwuję to mało kto ma tu ładny ogród. Starodrzew owszem, ale poza nim nic.
____________________
ogród pod lasem
Karol99 20:05, 07 lis 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
UrsaMaior napisał(a)
Hej! No faktycznie niczego nie pokazałam, ale wiesz ele, u mnie roślin coraz więcej, a efektu jakoś nie widać, więc też nie mam się za bardzo czym pochwalić. Żadna rabata nie zrobiona do końca, ciągle niedoczas, ciągle praca... W każdym razie już widzę, że wiosną będę kupowała zimozielone, bo teraz, jak już liście opadły to w ogrodzie pustki.
Hmm, zdjęć za dużo nie ma, ale choć odrobinę pokażę.
Jeszcze niedawno:

Wrzośce pewnie już nie żyją, ale wciąż wyglądają ładnie
Teraz już niestety tylko donice się jakoś trzymają.



No i trochę koloru w tych żeliwnych garach:



Super pomysł z tymi wrzosami wokół sosny.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
waldek727 20:22, 07 lis 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
UrsaMaior napisał(a)

A co do okolicy to fakt, pięknie jest Zawsze podobała mi się Podkowa, ale jak tak teraz obserwuję to mało kto ma tu ładny ogród. Starodrzew owszem, ale poza nim nic.

Podkowa Leśna to miasto-ogród. Przeważnie zamieszkują tam osoby starsze i VIP-y.
Poza tym tak jak piszesz na tych terenach jest starodrzew i trudno by było komukolwiek założyć tam ogród od podstaw.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies