Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 11:20, 26 sie 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Przemek, jestem w mega niedoczasie, ponadto wstydzę się! Ale coś tam wrzucę

Ania, dziękuję Wiesz jak to z ogrodem, zawsze coś do zrobienia, bo albo nie rośnie, albo się koncepcja zmienia... Ale ogarnięte jest, chwasty nie dają po oczach, więc fajnie Pomijam, że znów mi przyszło do głowy przesadzanie


____________________
ogród pod lasem
gierczusia 10:18, 29 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ursooooo masz zarąbiście co tu dużo mówić przybiegłam po czytaniu o ratowaniu rodków, a moje też nagle zrzucają
I taką perełkę znalazłam achhhhh
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
UrsaMaior 10:23, 29 sie 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Hej Dzięki kochana, powoli mi to idzie, ale staram się choć trochę do przodu. O rodkach nie pisałam, ale Toszka zrobiła akcję zamaszystą. W kupie końskiej się pobabrałyśmy, igliwie i liście dębowe sąsiadom z działek wyszabrowałam, fajnie było No ale teraz coś listki im żółkną i opadają, nie wiem o co chodzi, ale mam stres. Takie ładne okazy udało mi się kupić, chyba się zapłaczę jak się w końcu nie ogarną.
____________________
ogród pod lasem
Toszka 10:30, 29 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Naturalną koleją rzeczy rodki gubią stare liście. Jedne to robią częściej, inne rzadziej, ale i tak stare liście opadają. Żółkną i opadają. Ważne by na młodych przyrostach liście były zielone, jędrne.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 10:37, 29 sie 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Ale tak masowo? Dziwne to... Pąków mają masę, przyrosty też, choć nie wiem czy przypadkiem nie widziałam małych listków pożółkłych też.
____________________
ogród pod lasem
Kasya 10:38, 29 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41815
UrsaMaior napisał(a)
Aaaaa ktoś mnie wykopał z czeluści?
Sporo się w międzyczasie zmieniło, nastał porządek (w miarę), choć do końca wciąż daleko. Żadna z rabat nie jest skończona, ale trudno, cieszę się tym co mam.
Oto parę widoczków






o przegapilam ze sie odezwalas
z przyjemnoscia ogladam nowe fotki twojegoslicznego klimatycznego ogrodu
trawniczek jak z katalogu i profesjonalnie skoszony

a w tych donicach drewnianych rosliny ci zimuja bez problemu czy jeszcze czyms owijasz na zime ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anbu 10:44, 29 sie 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kurcze Ursa ale Ty masz wypasiony ten ogród!
I Ty się wstydzisz? No Kobieto wstydź się, że się wstydzisz!
____________________
Ania Ogród Ani :)
gierczusia 10:46, 29 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
anbu napisał(a)
Kurcze Ursa ale Ty masz wypasiony ten ogród!
I Ty się wstydzisz? No Kobieto wstydź się, że się wstydzisz!

Nalać Jej dobrze prawi
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Toszka 10:47, 29 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zrób zdjęcia rodkom. Tak by było widać pojedyncze krzaki. Będziemy diagnozować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
gierczusia 10:51, 29 sie 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Toszka napisał(a)
Naturalną koleją rzeczy rodki gubią stare liście. Jedne to robią częściej, inne rzadziej, ale i tak stare liście opadają. Żółkną i opadają. Ważne by na młodych przyrostach liście były zielone, jędrne.

Urso wybacz ,że jak u Ciebie do Toszki...
Toszko..mój cuuninghams rośnie u mnie już 4 lata..ja wiem ,że może zrzucać, ale teraz zrzuca nienormalnie, podobnie jak pisze o swoim Ursa..i podobno ten gatunek jest pełny nawet od spodu , a mój powoli ma łysinę
Nie wiem czy mogę go wsadzić na nowo do podłoża wg Twojego przepisu , bo pisałaś ,że tak zmieszane podłoże powinno jakiś czas się "przekompostować" ...hmmmm
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies