Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 08:59, 05 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8296
malgol napisał(a)
Cebulice, tulipany, narcyzy... nie dam rady wyrobić takiego planu


Tulipany sobie odpuść, a z reszty co sezon coś. Pomału do przodu.
____________________
ogród pod lasem
Kasya 09:11, 05 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42166
UrsaMaior napisał(a)
Kiedyś chciałam tylko niebieskie, ale coraz bardziej do mnie różowe gadają. Muszę pomyśleć.

To które to cybulica ? Czy wszystkie ?

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 09:20, 05 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
UrsaMaior napisał(a)


Mnożą się jak głupie! Gdybym wiedziała, że aż tak, to zrobiłabym więcej poletek albo jakieś obwódki. Może w tym sezonie... Aaaa i jeszcze cebulice, o nich też ciągle zapominam i potem psioczę sama na siebie kiedy cała Podkowa jest niebieska.
cebulice u mnie wychodzą w najmniej oczekiwanych miejscach. Chyba je z innymi roślinami przesadzam. Ja szafirki w szałwiach posadziłam. Teraz szałwia śpi a szafirki czadu dają. Na jesieni też te listki wychodzą więc jest zielono. A w lato szałwia króluje na rabacie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
malgol 09:22, 05 maj 2021


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ja myślałam,że cebulice to tylko niebieskie są.Posadziłabym pod lasem...ale byłby wiosna czad jakby tam takie niebieskie pole się zrobiło
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
TAR 09:59, 05 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7561
Kasya napisał(a)

To które to cybulica ? Czy wszystkie ?



te niebieskie na ostatnim zdjeciu, na pierwszym bodajze snieżniki (troche niewyrazne) cebulice 1 widze, na drugim puszkinia

ja sobie co wiosne obiecuje ze przesadze cebulkowe i na obietnicach sie konczy a wiosna znowu misz masz. i chyba juz tak zostanie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:01, 05 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7561
inka74 napisał(a)
cebulice u mnie wychodzą w najmniej oczekiwanych miejscach. Chyba je z innymi roślinami przesadzam. Ja szafirki w szałwiach posadziłam. Teraz szałwia śpi a szafirki czadu dają. Na jesieni też te listki wychodzą więc jest zielono. A w lato szałwia króluje na rabacie.


ja znajduje haiacynty, cebulice i inne w miejscach, w ktorych na stowe nie sadzilam i nie moglam przeniesc przy przesadzaniu. obstawiam nornice.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 10:03, 05 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10259
Ja zgodnie z wytycznymi posadziłam pod grujecznikiem Amazing Grace cebulice niebieskie i białe I widzę że one się sieją jak gupie.
Polecam ci jeszcze ułudkę. Te łany niebieskie są ekstra. I jest też biała.
Byłaś wczoraj wspominana w trakcie zakupów
Ja oczywiście znów popłynęłam

ps zabij mnie ale zapomniałam o barwinku
Przy najbliższej okazji. Bo te dwie szkółki obok siebie zabiły naszą słabą formę. W sumie po siedmiu godzinach tam i w ogrodzie, nie byłyśmy już w stanie myśleć. A i Kwartetowi do auta już szpilki nie dałoby się wcisnąć.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 11:21, 05 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42166
TAR napisał(a)


te niebieskie na ostatnim zdjeciu, na pierwszym bodajze snieżniki (troche niewyrazne) cebulice 1 widze, na drugim puszkinia

ja sobie co wiosne obiecuje ze przesadze cebulkowe i na obietnicach sie konczy a wiosna znowu misz masz. i chyba juz tak zostanie

Puszkinie... no tak !
Ale sniezniki to chyba te
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
tulucy 13:13, 05 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Cebulice się pięknie sieją. Puszkinie trochę słabiej. Szafirki też mocno sieją. W ubiegłym i w tym roku przesadzałam nawet kwitnące i nic im się nie stało.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Martka 14:11, 06 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ursa, czy możesz mi zdradzić na priv namiar na szkółkę z trawami, szukam z uporem maniaka hakonechloa bezodmianowej, inną odmianę dziś dostałam przez kuriera i aż mi ciśnienie podskoczyło, jak zobaczyłam sadzoneczki, 5 cm bryły korzeniowej włożone w donice 2L usypane ziemią. Przyjemność taka za 18 zł. No co się dzieje na tym świecie... Definitywnie kończę z zamówieniami internetowymi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies