Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Mgduska 10:38, 28 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)



Nic grabom nie będzie z ph.


Ja mam bardzo kwaśną ziemię, dlatego się martwię.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Judith 11:09, 28 lip 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10008
A gdzie zdjęcia z porannego obchodu?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 11:48, 28 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8645
Widziałam gdzieś post o tym, jak to w naszym rejonie (małopolska) brzozy wręcz hurtowo zachowują się dziwnie - tak jak piszesz Ewo. Zaobserwował to jakiś przyrodnik bodajże.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
UrsaMaior 15:24, 28 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8284
Ale naklepałyście, siostry. Ja w międzyczasie obskoczyłam Szmita i moją szkółkę po sąsiedzku. No i znów sadzenie...
Odpowiadam zbiorczo o bukach - u mnie na piachu hulają jak ta lala. I to niezależnie czy słońce czy cień. O grabach w moich warunkach mam jak najgorsze zdanie, vide mój żywopłot, który dopiero teraz, po prawie 9! latach daje się zauważyć. Choiny też rosną bardzo dobrze, podobnie klony i magnolie. Najlepiej przejść się po okolicy i sprawdzić jakie gatunki lubią to, co im można zaoferować.

Co do brzóz, to moje ok, ale znajoma z Podkowy mówi, że tam też wypadają.

A na koniec fotka Żurawka Frilly, ciekawe co z niej będzie...

____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 15:27, 28 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8284
Kasya napisał(a)
Co radzisz zrobic z bukiem który wypuścił liście do połowy ?


Może nie chce być w donicy? Ja pewnie poczekałabym jeszcze trochę i przeniosłabym do gruntu.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 15:38, 28 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8284
Pszczelarnia napisał(a)
Piękne widoczki na dziś i na jutro. A na pojutrze prosimy świeżą porcję widoczków.

Iza, jak podlewasz ogród? Ile, jak często i w jakim systemie, jeśli można zapytać.


Mam Huntera, spryskiwacze + linie. No i czujnik wilgotności, żeby się nie podlewało kiedy pada. W upały system włącza się codziennie w nocy, spryskiwacze na jakieś 20 minut, a linie na 1,5 godziny. 2 lata temu coś tam się zepsuło i w największe upały podlewania nie było przez 2 tygodnie. Nie było mnie wtedy w domu, po powrocie myślałam, że się zapłaczę. Najgorzej wyglądały hortensje i dereń kousa, myślałam, że się nie pozbiera. Nie wiem jak to będzie w sytuacji, gdy wody zabraknie... Pewnie pół ogrodu mi padnie. A na preriowy w moim cieniu nie ma szans.
____________________
ogród pod lasem
April 17:09, 28 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10235
No koleżanko, miałaś dać znać kiedy jedziesz do Schmita. Miałyśmy się spotkać na miejscu.
Warto było jechać, coś ciekawego było? Bo zakupy jakoś nie za wielkie. Co tam jeszcze masz poza żurawkami?
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 17:30, 28 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8284
Luz, możemy pojechać jeszcze raz Te zakupy na fotce to z lokalnej; u Szmita bylinowo bryndza, tam to bardziej na krzewy/drzewa warto jechać. Dokupiłam hortkę Dentelle de Gorron, dwa krwawniki (mały chciał), koralowego floksa i dwie żuraweczki Tapestry.
____________________
ogród pod lasem
April 17:36, 28 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10235
Krzewy i drzewa to chyba chwilowo mnie nie interesują. Mam jeszcze cztery derenie do posadzenia, oczara i dwa buki. Dziś przesadzałam strzępka.
____________________
April April podbija las Mazowsze
UrsaMaior 17:41, 28 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8284
No to możesz sobie tę wycieczkę odpuścić. Dobrym zakupem jest właściwie tylko hortka, bo tej odmiany nigdzie nie widzę. Floksa wzięłam, bo duża donica za 2 dychy, a tak poza tym to wybór kiepski. No ale ja jestem zepsuta przez Szymanowskiego haha;D
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies