Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Mgduska 09:41, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Owczy to rarytas, drogi, ale też nie do wszystkiego się nadaje, bo jest nieco bardziej zasadowy. Ja sobie kupiłam na próbę pudełeczko granulek z owczej wełny - 25 zł za 750 g - to już całkiem kosztuje jak biżuteria , więc z odpowiednim namaszczeniem rzucam pod rośliny.
Na co dzień też używam koniaczka, raz na dwa lata kupuję ze stadniny parę dużych worów.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Judith 09:51, 30 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Dziewczyny, Wy tu o koniaczku, a ja w robocie jestem i do wieczora mus czekać .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
UrsaMaior 09:54, 30 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Koniaczek musi być, roślinki też muszą sobie golnąć;D
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:56, 30 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Mgduska napisał(a)
Owczy to rarytas, drogi, ale też nie do wszystkiego się nadaje, bo jest nieco bardziej zasadowy. Ja sobie kupiłam na próbę pudełeczko granulek z owczej wełny - 25 zł za 750 g - to już całkiem kosztuje jak biżuteria , więc z odpowiednim namaszczeniem rzucam pod rośliny.
Na co dzień też używam koniaczka, raz na dwa lata kupuję ze stadniny parę dużych worów.


Owczy kochają jeżówki, szału na nim dostają
____________________
ogród pod lasem
TAR 10:50, 30 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7285
Mgduska napisał(a)
Owczy to rarytas, drogi, ale też nie do wszystkiego się nadaje, bo jest nieco bardziej zasadowy. Ja sobie kupiłam na próbę pudełeczko granulek z owczej wełny - 25 zł za 750 g - to już całkiem kosztuje jak biżuteria , więc z odpowiednim namaszczeniem rzucam pod rośliny.
Na co dzień też używam koniaczka, raz na dwa lata kupuję ze stadniny parę dużych worów.


Mialam raz z tej owczej wełny podsypywalam pod truskawki ale nie zauwazylam roznicy wiec szkoda kasy
Koniaczek tez mam w przepasciach mojego domku narzedziowego wiec tez bede powoli zuzywac. A świezy jakby co tuż za rogiem i moze po kompost sie tez usmiechne, bo maja w permakulturze (tylko nie wiem czy na sprzedaż). W pobliżu stadnina stadniną pogania, pewnie bedzie sie mozna dogadac. Widzialam ostatnio ciagniczek rozwozil u sasiadow koniaka.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 10:50, 30 maj 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7285
UrsaMaior napisał(a)


Owczy kochają jeżówki, szału na nim dostają
A orócz jezówek na pewno truskawki, clematisy i judaszowce.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Makao 11:31, 30 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3997
No to ja już owczego nie mogę. Mam zasadowa glebę i wodę którą podlewam ogród też.

Ja wystraszyłam się koniaczka gdy wyczytałam tu na forum i w necie że można przywlec sobie z nim turkucia podjadka bo jest najcieplejszy i w nim się ukrywają. I od tamtej pory jakoś nie mogę się przekonać
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Mgduska 11:36, 30 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
TAR napisał(a)


Mialam raz z tej owczej wełny podsypywalam pod truskawki ale nie zauwazylam roznicy wiec szkoda kasy
Koniaczek tez mam w przepasciach mojego domku narzedziowego wiec tez bede powoli zuzywac. A świezy jakby co tuż za rogiem i moze po kompost sie tez usmiechne, bo maja w permakulturze (tylko nie wiem czy na sprzedaż). W pobliżu stadnina stadniną pogania, pewnie bedzie sie mozna dogadac. Widzialam ostatnio ciagniczek rozwozil u sasiadow koniaka.


Nie wiem, czy akurat truskawki go lubią - czytałam chyba na niepodlewam, że truskawki lubią kwaśno, inaczej głodują. Ja rzuciłam pod żarłoki typu dalie, róże, bo wg opisu ma mieć dużo potasu, zobaczymy. Wcześniej, wiosną też rozrzuciłam zwartość pudełka zwykłych owczych granul i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wszystko w tym roku buja mocniej.
____________________
Sałatka pokrzywowa
UrsaMaior 11:45, 30 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Makao napisał(a)
No to ja już owczego nie mogę. Mam zasadowa glebę i wodę którą podlewam ogród też.

Ja wystraszyłam się koniaczka gdy wyczytałam tu na forum i w necie że można przywlec sobie z nim turkucia podjadka bo jest najcieplejszy i w nim się ukrywają. I od tamtej pory jakoś nie mogę się przekonać


No jeśli kompostowany to możliwe. Ja zbieram z padoku, konie turkuci nie wydalają
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 11:47, 30 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
TAR napisał(a)


W pobliżu stadnina stadniną pogania, pewnie bedzie sie mozna dogadac. Widzialam ostatnio ciagniczek rozwozil u sasiadow koniaka.


Na pewno. Ludzie są zazwyczaj zadowoleni, że ktoś im padoki posprząta
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies