Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 13:40, 19 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8336
Koło 1 m, na front nie, bardziej na środek. A z przodu mogłabyś podsadzić niską szałwią czy trawami.
____________________
ogród pod lasem
malgol 14:35, 19 cze 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Hmm, bardzo mi się podobają te róze, ale nie mogę miejsca dla nich znaleźć .wszędzie cień, wrrr
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
MirellaB 19:48, 19 cze 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iza pokaż trawy phoenix grass i carex remota
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Tess 20:39, 19 cze 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12099
Dużo potrzebujesz runianki? Bo swoją będę przerzedzać.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
UrsaMaior 20:45, 19 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8336
MirellaB napisał(a)
Iza pokaż trawy phoenix grass i carex remota


Dżizas ile ja tych fot naprodukowałam... Przebijam się przez zeszłoroczne, pogrupuję i jutro wrzucę.

Tess napisał(a)
Dużo potrzebujesz runianki? Bo swoją będę przerzedzać.



Tess, jestem w stanie zagospodarować każdą ilość
____________________
ogród pod lasem
MirellaB 23:05, 19 cze 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ok dzięki. Jutro będę zaglądała
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
UrsaMaior 09:41, 20 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8336
Mirella, najpierw remota. Cudowna, ażurowa, delikatna trawka, limonkowa i zwiewna. Po zimie wygląda bez zarzutu, miała tylko delikatnie słomkowe końcówki, ale nie ścinałam jej i jakoś same zniknęły. Teoretycznie do miejsc mokrych, ale u mnie nie ma nawet linii rozłożonej i wygląda jak widać. Rośnie w cieniu, sporadycznie coś tam ją liźnie gdy wiatr gałęzie drzew rozwieje. Bezobsługowa. Właśnie dokupiłam 8 sztuk i dziwię się, że taka trawa, która nie ma okresu słabszego wyglądu, nie jest bardziej popularna.

Po posadzeniu latem 2016






Maj 2017 przed kłoszeniem


Czerwiec - kłoszenie



____________________
ogród pod lasem
lindsay80 09:45, 20 cze 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
UrsaMaior napisał(a)
Natyrałam się od wczoraj w ogrodzie niemożebnie, ale znów coś do przodu - dwie rabaty powiększone. We trójkę nawet sprawnie poszło. Dla tych, które jeszcze o mnie pamiętają parę fotek









Śliczne to miejsce, lubię klimat Twojego ogrodu.

Co to za trawka w pierwszej linii?
Remota też super, nigdy się jeszcze na nią nie natknęłam, a wydaje się być taka delikatna i zwiewna.
____________________
Tu ma być ogród :)
UrsaMaior 09:58, 20 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8336
Phenix Green. Trawa, której nie potrafię zrobić dobrego zdjęcia, żadne nie oddaje jej urody. Wygląda jak stipa na sterydach i bez charakterystycznych stipowych końcówek. Kępa gęsta, sprężysta, mocne źdźbła. Posadziłam ją w cieniu, czasem dociera do niej zachodnie słońce. Zimą ładna, słomkowa. Po zimie kępy u nasady zielone. Z tym podlewaniem to bym nie przesadzała, bo u mnie synek ją w ten sposób wiosną załatwił - zaczęła wygniwać, więc rozparcelowałam ją na sadzonki i zobaczymy jak będzie dalej. Co by nie było i tak dokupię, bo prezentuje się świetnie i warto ją mieć, szczególnie w cienistym ogrodzie.

Po posadzeniu 1 sierpnia 2016



Wrzesień





____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:00, 20 cze 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8336
lindsay80 napisał(a)



Śliczne to miejsce, lubię klimat Twojego ogrodu.

Co to za trawka w pierwszej linii?
Remota też super, nigdy się jeszcze na nią nie natknęłam, a wydaje się być taka delikatna i zwiewna.


Edyta, to liliowiec Stella d'Oro. Coś tam pomiędzy może jeszcze wcisnę, zobaczymy. Toszka namawia mnie na małe przetaczniki.
A remotę polecam bardzo, super trawka i bezobsługowa.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies