Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

malgol 08:26, 13 paź 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No tak," silver" powinno wskazywać na taki odcień...moje nie maja nic srebrnego ani niebieskiego.A jakie jeszcze cerexy sa tak bardzo podobne do Evergoldów?
ta szkólka , w której je kupowałam raczej solidna więc wykluczam ,ze pomylili a podczas kupowania byłam pewna ,że to nie Evergoldy tylko zapomniałam nazwe...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
AniMa 08:27, 13 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
UrsaMaior napisał(a)


Dziś u mnie buro, marna aura na pstrykanie, ale zostawiam parę fotek.












Jak to winobluszcz? Pięknie przebarwia się na żółto - widziałam przeważnie przebarwiające sie na czerwono

Czy na 3 zdjęciu za tymi pięknymi kompozycjami jesiennymi i obok w tle to donice ?(drewno+stal) -super.
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
makadamia 08:29, 13 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
malgol napisał(a)
A co to za bodziszek tzn nazwę poprosze I on fioletowy czy niebieski bardziej?
A te Silvery to widzisz jaka że mnie ciapa, hi hi


Gosiu, ten na zdjęciu to nie wiem, ale kupiłam w tym roku bodziszka rozanne. Tylko jedną sadzonkę, bo droga była pieruńsko (prawie 20 złociszy za bodziszka?! zdzierstwo!).
Ale gdziekolwiek piszą o bodziszkach, to ta odmiana jest polecana w pierwszym rzędzie, i jakieś nagrody zdobywała - no podobno cud miód orzeszki.
Więc zaryzykowałam i powiem Ci, że chyba to prawda co o niej gadają

Ta moja kępka młodziutka, więc liści jakoś niedużo, za to nowe kwiaty od lipca nieustająco wypuszcza. Kwiaty mają niebiesko-fioletowy odcień.

Mam nadzieję, że da się rozmnożyć, choć doświadczenie uczy, że im szlachetniejsza odmiana, tym trudniej się rozmnaża
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
UrsaMaior 08:37, 13 paź 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
malgol napisał(a)
No tak," silver" powinno wskazywać na taki odcień...moje nie maja nic srebrnego ani niebieskiego.A jakie jeszcze cerexy sa tak bardzo podobne do Evergoldów?


Hmmm nie wiem, może dziewczyny podpowiedzą. Evergoldy są na pewno takie zamaszyste w pokroju, jak Twoje. Może to jednak one?
____________________
ogród pod lasem
malgol 08:38, 13 paź 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No to musze się chyba skusić na tego bodziszka.U mnie wszędzie by pasował Bo on cień lubi prawda?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 08:40, 13 paź 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
AniMa napisał(a)

Jak to winobluszcz? Pięknie przebarwia się na żółto - widziałam przeważnie przebarwiające sie na czerwono

Czy na 3 zdjęciu za tymi pięknymi kompozycjami jesiennymi i obok w tle to donice ?(drewno+stal) -super.


To winobluszcz pięciolistkowy murorum. U mnie sporo cienia, pewnie dlatego nie czerwony.

Tak, to donice, mam 4 sztuki. Modrzew w ramach stalowych. Tutaj je widać - fotka z zeszłego roku.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 08:42, 13 paź 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
makadamia napisał(a)


Gosiu, ten na zdjęciu to nie wiem, ale kupiłam w tym roku bodziszka rozanne. Tylko jedną sadzonkę, bo droga była pieruńsko (prawie 20 złociszy za bodziszka?! zdzierstwo!).
Ale gdziekolwiek piszą o bodziszkach, to ta odmiana jest polecana w pierwszym rzędzie, i jakieś nagrody zdobywała - no podobno cud miód orzeszki.
Więc zaryzykowałam i powiem Ci, że chyba to prawda co o niej gadają

Ta moja kępka młodziutka, więc liści jakoś niedużo, za to nowe kwiaty od lipca nieustająco wypuszcza. Kwiaty mają niebiesko-fioletowy odcień.

Mam nadzieję, że da się rozmnożyć, choć doświadczenie uczy, że im szlachetniejsza odmiana, tym trudniej się rozmnaża


Rozanne ma Anula. Nawet coś pisała o wywalaniu Kwitnie niezmordowanie, ale jest rozlazły i to jej się nie podoba. Podpytajcie dokładniej.
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 09:30, 13 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)


Gosiu, ten na zdjęciu to nie wiem, ale kupiłam w tym roku bodziszka rozanne. Tylko jedną sadzonkę, bo droga była pieruńsko (prawie 20 złociszy za bodziszka?! zdzierstwo!).
Ale gdziekolwiek piszą o bodziszkach, to ta odmiana jest polecana w pierwszym rzędzie, i jakieś nagrody zdobywała - no podobno cud miód orzeszki.
Więc zaryzykowałam i powiem Ci, że chyba to prawda co o niej gadają

Ta moja kępka młodziutka, więc liści jakoś niedużo, za to nowe kwiaty od lipca nieustająco wypuszcza. Kwiaty mają niebiesko-fioletowy odcień.

Mam nadzieję, że da się rozmnożyć, choć doświadczenie uczy, że im szlachetniejsza odmiana, tym trudniej się rozmnaża


Ja kupowałam u Szmitów i był bezcenny - w sensie nie dali ceny na doniczkę.. No i zanoszę do kasy i się trochę zdziwiłam, jak usłyszałam 24 zlote..

No ale, że planowałam jego zakup od zimy, to już wzięłam. Stwiedziłam, że gdzie indziej może być jeszcze droższy niż w szkółce. Po 2 miesiącach w ziemi chciałam podzielić kępę, bo byly takie 2 obiecujące rozety, więc ciach nożem między nimi... Ale się zdziwiłam, jak się okazało, że ta jedna połowa wyszła mi totalnie z ziemi ucięta bez korzeni jakichkolwiek Taka zmyłka

Ale tak na próbę wzięłam te ucięte gałązki powtykałam do doniczki z ziemią, poobcinałam większe liście i zawiązki kwiatów... minął chyba miesiąc od tamtej pory i w doniczce bodziszek żyje I chyba nawet widzę przez okno, że coś tam kwitnie. Może nie każda z wsadzonych gałązek przetrwała, ale wydaje się, że dość łatwo go rozmnożyć z kawałka pędu. Więc romnażanko przed Tobą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 09:39, 13 paź 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Kasia_CS napisał(a)


Ale tak na próbę wzięłam te ucięte gałązki powtykałam do doniczki z ziemią, poobcinałam większe liście i zawiązki kwiatów... minął chyba miesiąc od tamtej pory i w doniczce bodziszek żyje I chyba nawet widzę przez okno, że coś tam kwitnie. Może nie każda z wsadzonych gałązek przetrwała, ale wydaje się, że dość łatwo go rozmnożyć z kawałka pędu. Więc romnażanko przed Tobą


Ooo, to ja te swoje rozmnożę na wiosnę bo są super .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UrsaMaior 09:39, 13 paź 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Ja w mojej drogiej szkółce kupowałam ten NN za 18 zł. Też niemało.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies