Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

malkul 10:13, 10 sty 2018


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
w sprawie hortensji
u mnie rewelacyjnie sprawdza się w cieniu (ma tam jednak wieczorem ciut słonka) hortensja bukietowa 'Polar Bear' - Hydrangea paniculata 'Polar Bear
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
UrsaMaior 18:00, 10 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Mówisz? Mam kilka w innym miejscu i bardzo lubię. Może w takim razie spróbuję. Do szału mnie już ten cień doprowadza ehh:/
____________________
ogród pod lasem
bacowa 22:19, 10 sty 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
UrsaMaior napisał(a)




Jeszcze jedna, która pięknie rośnie i kwitnie to Laguna. Kwiaty obłędne, kolor, zapach, cudo! Może spróbuj? Jak na złość fotki nie mam żadnej

A co do hortek to tak, w końcu się poddały


Laguna to rzeczywiście ładna róża, mam u siebie do kompletu sport Laguny , jak dla mnie obie tworzą świetny duet.
Iwona100 10:31, 12 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Witam .Trafiłam do Ciebie , bo chciałam podpatrzeć , jak można obsadzić ogród leśny. Zrobiłaś to po mistrzowsku , a to nie koniec. Ja mam zarówno ogród bardzo słoneczny,jak i zakątek leśny. Kiedyś rosły tam chaszcze,ale po ich wycięciu okazało się, że jest to fajne miejsce z potencjałem, cieniem /zbawiennym w upały / i miejscem na ognisko. Przeczytałam cały Twój wątek. Ogród - marzenie. Bardzo spodobała mi się hortensja Pastel green .Na pewno ją kupię właśnie do zakątka leśnego, bo chcę tam dać trochę koloru.Chcę zapytać czy Ty sadząc rośliny pod wszystkie dajesz obornik. Ja nigdy obornika nie dawałam ,tylko kompost.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
UrsaMaior 12:48, 12 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Cześć Dziękuję za dobre słowo, ale te pochwały to chyba nie do końca zasłużone U mnie jest jeszcze tyle do zrobienia i do skorygowania, że słów brak. Leśne zakątki są fajne w upały, fakt, ale zazdroszczę Ci słońca. To jednak daje dużo więcej możliwości niż ja mam...
Co do ziemi - moja działka jest leśna, ziemia piach, więc niestety pakuję w nią dobra ile mogę. Na kompost, obornik, próchnicę wydaję więcej niż na rośliny ehhh:/
____________________
ogród pod lasem
Iwona100 11:13, 17 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Cześć. Pisałaś,że zakochałaś się w jeżówkach.Ja się chyba w nich zakochuję,chociaż
jeszcze żadnej nie mam. Chciałabym kupić,ale wydaje mi się,że w sklepach ogrodniczych są dopiero latem.Czy Ty kupowałaś albo będziesz wiosną kupować je przez internet. Jeśli tak to napisz mi gdzie.
Mam jeszcze wielką prośbę. W "Pojedynczych pytaniach na temat projektowania rabat"
na str. 744 zamieściłam pytanie o moją rabatę.Proszę Cię o zerknięcie z Toszką na nią .Wy macie talent do zestawiania ze sobą roślin,czego mi brakuje.Będę bardzo wdzięczna.
I jeszcze jedno . Mam Twojego gotowca na rabatę w zakątku leśnym,jeśli nie masz nic przeciw temu. Jest piękna.

____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
UrsaMaior 17:50, 17 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Oj tak, i w jarzmiankach też Jak tylko kupisz pierwszą, to pozamiatane Jeżówki są cudne, nie dość, że piękne, to jeszcze chodzić koło nich nie trzeba. Uwielbiam, dokupiłam jesienią i zamierzam dokupić jeszcze.
W leśne kąty bardzo polecam Ci hakone. Piękna trawa, szybko startuje, fajnie powiewa i szumi zimą.
O sklepie na priv, a na rabatę zerknę, choć Ty jako pierwsza posądzasz mnie o talent w zestawianiu roślin haha
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 17:59, 17 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8190
Ok, zerknęłam. Tylko pozazdrościć słoneczka Na takie miejsce wybór masz duuuży. Faktycznie jeżówki, białe z miskantami wyglądałyby pięknie i elegancko. U naszej Ani-kwartet, której nijak na wątek nie da się namowić jest piękne zestawienie - hortensje podsadzone jeżówkami Green Jewel. Róże też lubią słońce, ale jednak więcej z nimi zachodu. No chyba, że je kochasz? Ja kiedyś uwielbiałam, ale jednak w porównaniu z niekłopotliwością jeżówek przegrywają. Nie wiem ile masz tam miejsca, i ile zostanie po posadzeniu cisów?
____________________
ogród pod lasem
Iwona100 11:05, 18 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
Jeśli się nie mylę to robiłaś zdjęcia ogrodu Ani kwartet.Piękny ogród.
Masz talent w zestawianiu roślin,bo widać to na Twoich pięknych zdjęciach.Ja jesienią kupiłam Hakone Aureola ,ale na razie nie do zakątka leśnego. Na pewno ta trawa się w nim znajdzie.Chce w nim posadzić też cisy,ale nie wiem czy kupić elegantissima czy zwykły baccata. Ty masz oba i napisz ,który byś polecała.Jeśli chodzi o róże to mam u siebie 3 szt.,w tym The Fairy okrywową która jest najmniej kłopotliwa. Jeśli jeżówki są mało absorbujące to mi pasuje i na pewno je posadzę na rabatę słoneczną. Staram się teraz sadzić rośliny, które nie są kłopotliwe w uprawie ,bo lubię mieć ogród i rośliny zadbane, a nie chcę cały czas zapitalać w nim od rana do wieczora. Lubię sobie w nim usiąść i odpocząć delektując się ładnymi roślinami.Poza tym mam problemy z kręgosłupem ,a wiadomo ,że zdrowie najważniejsze. Dziękuję za namiar na sklepy. W tym drugim Alb... kupowałam parę razy.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
anna_t 20:05, 23 sty 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Iza czytam u Edyty że słonecznie się u Ciebie robi
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies