Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 11:49, 05 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
Dziewczyny, Alchymist to potężna róża. Ten przyrost do dachu, który widzicie na zdjęciach to po jednym sezonie z sadzonki sięgającej mi do kolan. Rośnie silnie, wypuszcza grube pędy, oczywiście kolce ma. Kwitnie oszałamiająco. Nie okrywam, nie cuduję z nią, nie dokarmiam. Po zimie podcinałam jedynie końcówki. To róża jedyna w swoim rodzaju. Trochę plamistości łapie, ale warto ją mieć.
____________________
ogród pod lasem
Brzozowadzie... 12:26, 05 sty 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dzięki, przekonałaś mnie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 12:58, 05 sty 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Piękna róża - bardzo lubię takie nieoczywiste, różowo-pomarańczowe odcienie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
UlaB 13:08, 05 sty 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
OMG, to chyba jak dla mnie za duza bedzie. Chce cos na siatke puscic i wszerz (tzn wzdluz siatki) mam tam ze 4 metry maksymalnie. Poszukam chyba czegos innego, albo przesadze/dokupie Pilgrima. Chociaz u mnie pewnie zima nie byłaby taka bez uszczerbku i cięcie byłoby bardziej radykalne. Zawsze mi sie ta róza podobała, ale nie mam na nią odwagi (czytaj miejsca). Ciekawe jak by sie sprawdziła na pergoli nad tarasem.

A jak Twoje ostatnie hortki? Nadal mają kwiatki czy w koncu uschły?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Magleska 18:14, 05 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
Zima czy wiosna już hihi ...... a tak poza tym ,to zachwyciłem się różą , jest przecudna
Najlepszego życzę na ten Rok
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
UrsaMaior 10:28, 06 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
makadamia napisał(a)
Piękna róża - bardzo lubię takie nieoczywiste, różowo-pomarańczowe odcienie


Jest naprawdę niezwykła, i pod względem koloru bardzo zmienna. Na jednym krzaczku kilka odcieni, prześlicznych
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:32, 06 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
UlaB napisał(a)
OMG, to chyba jak dla mnie za duza bedzie. Chce cos na siatke puscic i wszerz (tzn wzdluz siatki) mam tam ze 4 metry maksymalnie. Poszukam chyba czegos innego, albo przesadze/dokupie Pilgrima. Chociaz u mnie pewnie zima nie byłaby taka bez uszczerbku i cięcie byłoby bardziej radykalne. Zawsze mi sie ta róza podobała, ale nie mam na nią odwagi (czytaj miejsca). Ciekawe jak by sie sprawdziła na pergoli nad tarasem.

A jak Twoje ostatnie hortki? Nadal mają kwiatki czy w koncu uschły?


No fakt, na Alchymista trzeba mieć miejsce, ale spróbuj. Ja mojej prawie nie cięłam, bo nie przemarzała, u Ciebie faktycznie może być inaczej.

Jeszcze jedna, która pięknie rośnie i kwitnie to Laguna. Kwiaty obłędne, kolor, zapach, cudo! Może spróbuj? Jak na złość fotki nie mam żadnej

A co do hortek to tak, w końcu się poddały
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 10:33, 06 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
Magleska napisał(a)
Zima czy wiosna już hihi ...... a tak poza tym ,to zachwyciłem się różą , jest przecudna
Najlepszego życzę na ten Rok


Magda, wzajemnie! A przynajmniej żeby gorzej niż w poprzednim nie było

Alchymist jest jedyny w swoim rodzaju
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 11:05, 06 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Do tego Alchymista to ja wracam co jakis czas jak fotkę zobaczę - może i miałabym na niego jedno miejsce, bo jest w samym kącie, gdzie w sumie się nie chodzi, więc by może nie przeszkadzałoby to, że jest taka duża i kolczasta..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 14:05, 06 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
Spróbuj koniecznie Nie dość, że piękna, to jeszcze niewymagająca.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies