Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

ewedela 00:25, 09 gru 2017

Dołączył: 15 cze 2015
Posty: 55
UrsaMaior napisał(a)


Oj tak, to jest masakra. Nam się w sumie dość spieszyło, bo mamy olejowane podłogi. Ja się buty nauczyłam zdejmować, ale psu nie było jak wytłumaczyć, że ma piachu nie wnosić Parę lat temu zrobiliśmy podjazd, chodnik przed domem (podgrzewany, super sprawa, polecam), opaskę i obrzeża. Na swoją kolej czekał tył, sen mi z powiek spędzał po prostu. Wszędzie mamy kostkę szaro-rudą, tylko chodnik przed domem jest z dużych płyt, też granitowych.


No piachu ogrom. Co prawda na wejściu i w kuchni/salonie mamy płytki, ale nie lubię jak mi się pod stopę przykleja a często biegam na boso lub w skarpetach.
Nasze dwa futra nie wychodzą ale lubią się wytarzać w tym naniesionym jak im się czmychnie do wiatrołapu.
Musimy w ogóle wymyślić z jakiej kostki dokładnie podjazd/taras. Obrzeża rabat (jeśli będą) to najbardziej bym chciała z kostki granitowej, wtedy może zapożyczyłabym Twój pomysł na ognisko (w grę jeszcze wchodzi przenośne palenisko)

UrsaMaior 11:05, 09 gru 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8247
Ja jestem zwolenniczką naturalnych materiałów, więc padło na granit. Choć nie powiem, w nowoczesnych domach beton w dużych płytach prezentuje się idealnie. U Ciebie stawiałabym chyba jednak na granit. Obrzeża można sobie darować, lepiej na początek zrobić podjazd. Tanie to nie jest, niestety No ale jak się buduje dom, to trzeba się pewnych rzeczy spodziewać.
____________________
ogród pod lasem
Zagajanka 15:00, 09 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ślicznie wyszło!
A co będziesz sadzić na powiększonych rabatach?
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
UrsaMaior 16:35, 09 gru 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8247
Janka, dzięki Jeszcze nie posprzątałam tylko, nie mam czasu.
Na jednej rabacie chcę posadzić kłosownice, których pozbywa się lindsay i dosadzić do nich jarzmianki. Taka kombinacja już tam jest (plus paprocie), ale Edyta chce wywalić, a ja jestem super zadowolona z kłosownic, więc powiększę poletko. Na środkowej częściowo hortki (w tej części, gdzie jest więcej cienia), dotychczasowe jeżówki zostaną, sesleria chyba też, bo fajnie tam rośnie, ciski też. Nie wiem czy coś jeszcze upychać. Kusi mnie, żeby spróbować z różami, ale teraz będzie tam dosięgał zraszacz z trawnika, więc chyba bad idea. Na tylnej przedłużę dotychczasowy szpalerek z hortensji, dalej nie wiem. U mnie wszystko raczej na spontanie się dzieje Poza tym warunki świetlne się mocno nie zmienią, więc wiesz...to co cieniolubne, nuuuda
____________________
ogród pod lasem
Gruszka_na_w... 19:02, 10 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Pięknie wyszła ta ścieżka, tak naturalnie. Granit ma ciekawy odcień i nie wygląda to nazbyt szaro. Widać, że spełniło Ci się marzenie, bo aż promieniejesz ze szczęścia.
A doniczki nauczyłam się wyrzucać od razu, bo kiedyś zebrało mi się ich setki i sama się przeraziłam ich ilością.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
UrsaMaior 19:19, 10 gru 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8247
Hania, no serio, jestem przeszczęśliwa! Widziałaś na pierwszej fotce jak tam było. Nie lubiłam tam chodzić, a teraz aż przyjemnie
Ja za doniczki dostałam w szkółce rośliny gratis, więc pewnie znów pozbieram i zawiozę
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 13:14, 11 gru 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8247
Jak tam u Was dziś, dziewczyny? U mnie słonko! Jak na złość nie mogę się nim nacieszyć, bo robota goni ehhh. Przeleciałam tylko na szybko z komórką.





____________________
ogród pod lasem
Brzozowadzie... 21:54, 11 gru 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
UrsaMaior napisał(a)
Jak tam u Was dziś, dziewczyny? U mnie słonko! Jak na złość nie mogę się nim nacieszyć, bo robota goni ehhh. Przeleciałam tylko na szybko z komórką.







Halo! Tu grudzień! Dzwonki sań, reniferki, takie tam, a Ty róże w pełnej krasie i inne jarzmianki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
UrsaMaior 22:08, 11 gru 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8247
Hahah no tak, coś im się pomyliło
____________________
ogród pod lasem
jolanka 22:12, 11 gru 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Przyznaj się, gwizdnęłaś te róże z flakonu i wynioslas do ogrodu aby zdjęcia zrobić
Która to?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies