Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Magleska 19:19, 24 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18517
O kurczę ,ale wycinka ..... koncepcję musisz zmienić ...... ale na pewno jakieś plusy z tego będą
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
UrsaMaior 20:10, 24 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8249
Ania, jak się te graby nie ruszą mimo większej ilości światła to wywalam i sadzę coś innego. Do szału mnie ten żywopłot doprowadza.
Będą się budowali mniej więcej na wysokości mojego domu, więc dobrze, bo siedząc na tarasie będę miała widok na ich ogród, a nie chałupę.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 20:12, 24 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8249
Magleska napisał(a)
O kurczę ,ale wycinka ..... koncepcję musisz zmienić ...... ale na pewno jakieś plusy z tego będą


Plusy oczywiste, w postaci kilku godzin światła więcej Co do minusów...biorąc pod uwagę nasze przejścia z nimi w sprawie rozbiórki kibla, to życzliwych sąsiadów nie zyskuję. W każdym razie póki co dali mi się poznać z kiepskiej strony.
____________________
ogród pod lasem
Iwona100 21:48, 24 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
No widoków budowlanych i takich sąsiadów to rzeczywiście nie zazdroszczę.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
DorKa 07:46, 25 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
UrsaMaior napisał(a)


Plusy oczywiste, w postaci kilku godzin światła więcej Co do minusów...biorąc pod uwagę nasze przejścia z nimi w sprawie rozbiórki kibla, to życzliwych sąsiadów nie zyskuję. W każdym razie póki co dali mi się poznać z kiepskiej strony.


Daj im szanse może potrzebują więcej czasu ,żeby pokazać się z lepszej strony , czego Ci życzę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
UrsaMaior 09:56, 25 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8249
Dorka, łgali bezczelnie w sprawie głupiego, drewnianego kibla. Nienawidzę kłamców i tyle. Co innego gdyby przeprosili, ale nie spodziewam się. No nic, życie pokaże jak się sprawy ułożą. Trochę szkoda, że tak to wszystko wygląda, bo też mają małe dzieci...
____________________
ogród pod lasem
DorKa 10:29, 25 sty 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
UrsaMaior napisał(a)
Dorka, łgali bezczelnie w sprawie głupiego, drewnianego kibla. Nienawidzę kłamców i tyle. Co innego gdyby przeprosili, ale nie spodziewam się. No nic, życie pokaże jak się sprawy ułożą. Trochę szkoda, że tak to wszystko wygląda, bo też mają małe dzieci...


To zmienia postać rzeczy.No cóż nie musicie się kochać byle tylko sobie wzajemnie nie przeszkadzać. A dzieci mogą się przecież zaprzyjaźnić , w końcu nic nie poradzą na to ,że mają takich rodziców
W każdym razie nie zazdroszczę. Odgrodzić się musisz jak najbardziej,zęby w paradę sobie nie wchodzić.
U mnie jak nowa , delikatnie mówiąc nie w moim typie sąsiadka się wprowadziła zasłoniłam ogrodzenie panelowe matami. Sąsiadce baaardzo się nie spodobała. Na pytanie kiedy ściągnę tą szmatę odpowiedziałam,że jak tuje urosną Niestety są rzeczy na które nie mamy wpływu ale trzeba sobie życie w miarę możliwości ułatwiać.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
lindsay80 13:10, 25 sty 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Wow, naprawdę się krajobraz za płotem zmienił.
Ciekawe co tym grabom u Ciebie nie pasuje, kiedy je sadziłaś, masz jakieś fotki jak wyglądały w lecie?

Co do sąsiadów to skąd ja to znam, dlatego tak kibicuję moim sebom, żeby rosły jak najprędzej
____________________
Tu ma być ogród :)
UrsaMaior 14:26, 25 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8249
Nie wiem o co im chodzi, nawet wczoraj z Toszką o tym gadałam. Ona uważa, że za sucho mają, mimo nawodnienia:/
____________________
ogród pod lasem
kwartet 21:16, 25 sty 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Wycięcię drzew od wschodu to sporo światła więcej(ono jest nisko i tak trochę dołem wchodzi)
graby to zawsze mają takie dwa do trzech lat zadumy,potem to człowiek nienastarcza ciąć(w starym ogrodzie mam taki 20 letni żywopłot,w tym sezonie radykalnie odmładzany,można ciąc nawet trzy razy w sezonie)
w obecnym ogrodzie też posadziłam i przez dwa lata takie bździny stały,a w ostatnim sezonie ruszył pomimo szpecieli
ale jak mu jakiego oborniczka podrzucisz to nie pogardzi



































Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies