Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Kawa 13:56, 13 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
noooo ty to zaczynasz miec ten ogród z gumy!!
cągle coś nowego i miejsce bez przerwy jest
szallona kobieto busz masz nieziemski
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
malgol 13:58, 13 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)


Nowe, nowe? Fotek nie ma!

już są
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
malgol 14:00, 13 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No pięknie to wszystko wygląda! Zadroszczę tego miejsca i słońcaAle jak zrobię rabatę na środku to też sobie poszaleję...o ile będzie gdzie kupić rosliny...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UlaB 14:03, 13 cze 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Na etykiecie było napisane, że max 30cm. Nie pamietam nazw odmian trych dzisiejszych, ale najmniejszy jaki mam to flame coral i dorasta według info w necie do 50cm. Pozostałe mam wyższe. Co prawda trudno takiego powąchać ale wizualnie od razu mnie przyciagnął.

Popatrzyłam na ten Swan Margaret i tez pisza ze dorasta do 15-20m Ciekawe co oznacza "wolno rośnie". U mnie jest potencjalne miejsce na jeszcze jedno drzewo, ale dwa juz tam padły - nie wiem co jest grane. Żal mi próbować z kolejnym bo czuje, ze cos jest nie halo gdzies głebiej z podłozem w tym miejscu. Zeby było zabawniej tuz obok rosnie hortka VF i czuje sie doskonale. Na razie przesadziłam tam Malepartusa - zobaczymy czy przetrwa.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
malgol 14:03, 13 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)
Coś się na ulewę zbiera, więc szybko polatałam i popstrykałam komórką. Przepraszam Kwaśna jeszcze rozgrzebana, środkowa też, trochę pracy mnie jeszcze na nich czeka. A tak na bieżąco to zostały chwasty i obrzeża, bo po wertykulacji i nawożeniu trawa rośnie jak opętana.




[img size=640x480]]

I za , czy na tych fotkach te kremowe wielkie kępy to jakiś krwawnik? stary czy to nowy nabytek? Takie wielkie kępy kupiłaś?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 14:04, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Kawa napisał(a)
noooo ty to zaczynasz miec ten ogród z gumy!!
cągle coś nowego i miejsce bez przerwy jest
szallona kobieto busz masz nieziemski


Jest jeszcze za domem i w okolicach zjeżdżalni i trampoliny, ale zanim one znikną to jeszcze pewnie sporo czasu minie. A busz to tylko tak na fotach wygląda, w realu jakoś luźno
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:07, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
malgol napisał(a)
No pięknie to wszystko wygląda! Zadroszczę tego miejsca i słońcaAle jak zrobię rabatę na środku to też sobie poszaleję...o ile będzie gdzie kupić rosliny...


No pewnie, że rób tę rabatę! U mnie najlepsze miejsce zajmuje, w sensie najbardziej słoneczne i nie wiem dlaczego wcześniej jej nie zrobiłam. W końcu widzę kwiaty od frontu, a nie od d... strony i mogę kupić coś na słońce, a nie tylko do cienia.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:08, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
malgol napisał(a)

I za , czy na tych fotkach te kremowe wielkie kępy to jakiś krwawnik? stary czy to nowy nabytek? Takie wielkie kępy kupiłaś?


Tak, na pierwszym zdjęciu to ten wczorajszy kremowy krwawnik. Kupiłam 4 sztuki, spodobał mi się kolor. Na drugiej focie są te cytrynowe, sprzed paru dni.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:11, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Ciekawe jak te maluchy radziłyby sobie w donicach... Może spróbuję, jeśli na taką odmianę trafię.
Nie wiem ile ten buk przyrośnie rocznie, ale jak obserwuję mojego Purple Fountain, to wydaje mi się, że od zakupu jest ciągle taki sam. A kilka lat już ma, bo to jedna z pierwszych moich roślin.
A co Ci padło w tym feralnym miejscu?

UlaB napisał(a)
Na etykiecie było napisane, że max 30cm. Nie pamietam nazw odmian trych dzisiejszych, ale najmniejszy jaki mam to flame coral i dorasta według info w necie do 50cm. Pozostałe mam wyższe. Co prawda trudno takiego powąchać ale wizualnie od razu mnie przyciagnął.

Popatrzyłam na ten Swan Margaret i tez pisza ze dorasta do 15-20m Ciekawe co oznacza "wolno rośnie". U mnie jest potencjalne miejsce na jeszcze jedno drzewo, ale dwa juz tam padły - nie wiem co jest grane. Żal mi próbować z kolejnym bo czuje, ze cos jest nie halo gdzies głebiej z podłozem w tym miejscu. Zeby było zabawniej tuz obok rosnie hortka VF i czuje sie doskonale. Na razie przesadziłam tam Malepartusa - zobaczymy czy przetrwa.
____________________
ogród pod lasem
malgol 14:24, 13 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Ale ten kremowy krwawnik to wielka kępa! udało Ci się takiego upolować? Ile zapłaciłaś? Choc to drugorzędna sprawa bo mnie i tak takich wielkich roślin nikt nie ma...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies