Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Zana 12:00, 13 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
mrokasia napisał(a)


No wiesz, robisz nam krecią robotę - zaraz Izka Cię zaprosi, Ty nie będziesz miała czasu i będziemy tu czekać jak na Godota...


No wiesz, chciałam ją trochę postraszyć. A Ty wszystko popsułaś
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
UrsaMaior 12:50, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
O bosz, podczytywałam Was w samochodzie, no oparskałam kierownicę Wariatki! Dziś pojechałam w dobrych zamiarach, po próchnicę, gdyż albowiem po wczorajszym wzięła i wyszła No ale co, jak stał buczek, którego nigdzie kiedyś nie mogłam znaleźć, w sam raz, taki pikutek, to co miałam zrobić? Nie wziąć??? Same rozumiecie;D Dorzuciłam jeszcze budleję i dwa krwawniki, żeby samotny się nie czuł. Także dziś skromnie, tylko pół fotela musiałam złożyć, a wszystko się zmieściło w bagażniku


____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 12:51, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
UlaB napisał(a)


powiedzmy sobie szczerze ze to zazdrość, a nie strach - ja tez zazdroszczę

nie wytrzymałam rano i wpadłam przed robotą do ogrodniczego - miniaturowe floksy razy 2 (ciemny róz i fiolet z oczkiem), penstemon dark towers i śmiałek darniowy - tylko ja kupuje w detalu a nie w hurcie


Ula, super zakupy! ten Dark Towers jest extra, u Kwartecika rośnie i wygląda obłędnie!
____________________
ogród pod lasem
kwartet 13:30, 13 cze 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Trzeba popierać szalęństwa serkowe,pamiętajmy serek się rozrasta,potem trzeba podzielić ,potem się nie mieści a potem dostajemy trochę serka do rąk własnych.
UrsaMaior 13:37, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
AMEN!
____________________
ogród pod lasem
malgol 13:40, 13 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No to żeby nie było że nic to też już mam naparstnice
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 13:41, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Coś się na ulewę zbiera, więc szybko polatałam i popstrykałam komórką. Przepraszam Kwaśna jeszcze rozgrzebana, środkowa też, trochę pracy mnie jeszcze na nich czeka. A tak na bieżąco to zostały chwasty i obrzeża, bo po wertykulacji i nawożeniu trawa rośnie jak opętana.












____________________
ogród pod lasem
UlaB 13:41, 13 cze 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Wow, ale cudnie. To jest klimat jaki lubie.

Śliczne zakupy. Zazdroszcze buczka. Jaka to odmiana? Drugi u Ciebie czy masz ich wiecej? Od 2 lat chodze myśle, ale jak bym nie kombinowała wychodzi mi, że nie mam gdzie posadzić. Za duże rosną buuuuuu Trudno. Buczka nie wcisnę tak jak byliny, nawet jesli znowu ogranicze i tak juz mikroskopijny trawnik

Do mnie koleżanka zaleciała w pracy z hasłem "mów mi zaraz co kupiłaś, jakieś wiechy widać ci w samochodzie" - wypatrzyła przez okno w moim aucie kwiatostany śmiałka. Przy okazji wysłałam ją do auchana - wczoraj wieczorem byłam w szoku widząc odmianowe róze po 12-15-20zł (Giardina po 15zł - to sie u nas nie zdarza). Ja sobie fundnęłam jasmin Stefana za całe 5PLN Bedzie akurat do zarosnięcia siatki i kawałka płotu lamelowego sąsiada (o ile mu sie u mnie spodoba). Ale najbardziej ciesze sie z tego dzisiejszego penstemona - jakos nie mogłam ich u siebie dostac. No i malutkie floksy wiechowate fajnie wyglądają - ten ciemnorózowy juz kwitnie. Calość ma dosłownie 20-25cm wysokości i podobno wiele wyższe nie będą.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UrsaMaior 13:41, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
malgol napisał(a)
No to żeby nie było że nic to też już mam naparstnice


Nowe, nowe? Fotek nie ma!
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 13:49, 13 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Ten akurat to Swat Magret. Mam dla niego dwa miejsca, waham się jeszcze. Wolno rośnie, więc może dużego doczekam się jak już nic nie będę ze starości widziała
Mam jeszcze Purple Fountain, Tricolora na pniu i buka marki buk. Bardzo je lubię, buki to piękne, szlachetne drzewa.
W tych centrach faktycznie są okazje, ja na szczęście mam do najbliższego dość daleko Musiałabym sąsiednią działkę kupić haha.
A floksy bardzo lubię, też w tym roku kilka posadziłam. Na razie mączniak nie atakuje. Cudnie pachną! Ciekawe czy Twoje faktycznie zostaną takie maluszki...

UlaB napisał(a)
Śliczne zakupy. Zazdroszcze buczka. Jaka to odmiana? Drugi u Ciebie czy masz ich wiecej? Od 2 lat chodze myśle, ale jak bym nie kombinowała wychodzi mi, że nie mam gdzie posadzić. Za duże rosną buuuuuu Trudno. Buczka nie wcisnę tak jak byliny, nawet jesli znowu ogranicze i tak juz mikroskopijny trawnik

Do mnie koleżanka zaleciała w pracy z hasłem "mów mi zaraz co kupiłaś, jakieś wiechy widać ci w samochodzie" - wypatrzyła przez okno w moim aucie kwiatostany śmiałka. Przy okazji wysłałam ją do auchana - wczoraj wieczorem byłam w szoku widząc odmianowe róze po 12-15-20zł (Giardina po 15zł - to sie u nas nie zdarza). Ja sobie fundnęłam jasmin Stefana za całe 5PLN Bedzie akurat do zarosnięcia siatki i kawałka płotu lamelowego sąsiada (o ile mu sie u mnie spodoba). Ale najbardziej ciesze sie z tego dzisiejszego penstemona - jakos nie mogłam ich u siebie dostac. No i malutkie floksy wiechowate fajnie wyglądają - ten ciemnorózowy juz kwitnie. Calość ma dosłownie 20-25cm wysokości i podobno wiele wyższe nie będą.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies