Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Kasia_CS 20:00, 07 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)


No. Ja też miałam. A w ostatnim czasie kupiłam Minervę, Purple Splash, Munstead Wood, 3 x Cardinal Hume, jedną na pniu (też chyba Cardinal), 2 x Variegata di Bologna, 3 x Alden Biesen i 2 x Solero Plus Kwartecik dał mi dwie Bentheimer Gold i jedną na pniu, chyba dzikuskę. Tak więc tak to wygląda, te nasze postanowienia


toś przyszalala z tymi różami
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
nicol21 20:01, 07 lip 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Iza - świetnie! nadrobiłam zaległości trochę, zobaczyłam ekipę wspomagającą, usłyszałam szum traw, popodziwiałam kolorki. Jest extra!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
malgol 20:40, 07 lip 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
tulucy napisał(a)
Hehe ja wczoraj poczyniłam zakupy, dużo zakupów, internetowo co prawda, ale zawsze coś. Sadzenie będzie w tygodniu pewnie.


A jatez internetowe próbowałam zrobić zakupy, ale niczego nie ma co bym chciala...a chce białe jarzmianki( jakiekolwiek) I jezowki Vintyge vine nie ma...
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
kwartet 21:19, 07 lip 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Melduję posłusznie ,że moje seslerie jesienne zaczęły kwitnąć
A ,Iza matronę do tych owsic miałaś wziąć.
Spadły trzy krople i po deszczu du.. blada
Nornice chcą mnie wykończyć,jest na nie jakiś sprawdzony sposób?
Jak ktoś zna to poproszę, na razie latam jak głupia i uklepuję
Toszka 22:17, 07 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Cha, cha...pamiętam tę delikwentkę nornicę pod cisami...bezczelnie naszą rozmowę podsłuchiwała
Aniu, nie uklepuj tylko kup zatrute ziarno dla gryzoni i po dwa, trzy ziarenka syp do zlokalizowanych norek. Nie palcami, a jakąś łyżeczką, by zapachu nie zostawić. Sztuka polega na tym, że te dwa, trzy ziarenka będą smakowitym kąskiem i zostaną szybko zjedzone. Jesli sypie się większą ilość to one, te nornice, zanoszą do spiżarni i wcale nie ma gwarancji, że zjedzą. Sypać trzeba co 3-4 dni.
Druga opcja to zakupienie kilku sztuk stacji deratyzacyjnych na szczury i myszy. W środku jest bolec na który nadziewasz pastę w saszetkach (lub sypiesz ziarno)
W Błoniu masz sklep rolniczy, tam kupisz. Pasta sprawdziła się u nas rewelacyjnie. My byliśmy zadowoleni...nornice nie

U mnie deszczu też nie było...wypadało się na Grochowie...eh...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kwartet 22:51, 07 lip 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
dzięki , trzeba zatem wytoczyć ziarenka
tulucy 23:17, 07 lip 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Toszko, a jak potem taką nornicę zje kot, to... ??? Bo mnie też wykańczają, ja przeżyję, ale róże już niekoniecznie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Toszka 23:30, 07 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli masz nornice i kota, to chyba oznacza leniwego kota...tak sobie myślę...i jesli teraz on, kot, ma w nosie nornice to później tez będzie mieć.
Nie wiem czym jest zaprawiane ziarno, ale pasta ma działanie mumifikujące... w szczegóły wdawać się nie będę. Antidotum to wit.K

Edit
na stanie mam psa mysliwskiego...polującego aktywnie. Żyje...choć jej największym przysmakiem oprócz ofiar polowań są owocki cisowe.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
martuha 23:32, 07 lip 2018


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 104
Pięknie Twoje zdjęcia pokazują jak ważny w ogrodzie jest trawnik i jak pięknie wyglądają przy nim brzozy
Szum traw też mi się marzy więc będę nad tym pracować. Dużo u Ciebie inspiracji!
____________________
Między sosnami*** Mój zielony salonik :)
mrokasia 09:50, 08 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Toszka napisał(a)

W Błoniu masz sklep rolniczy, tam kupisz.


A stamtąd masz do mnie ok. 6 km więc liczę na to, że wpadniesz .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies